Kadaň v poslední zápase sezóny prohrála v Ústí 0:4

Zdeněk Kamínek ml., Jindřich Poledna | 26.03.2014 | |

Kadaň přijela do Ústí s velmi ořezaným kádrem. V obraně se objevily jen dvě dvojice, dopředu hrály jen tři kompletní útoky. Brankáři Kaššák se Strmeněm se vystřídali v polovině zápasu. Domácím se podařilo v prvních dvou třetinách střelit vždy po dvou gólech a vyhráli tak 4:0. Díky prohře Kadaně v Ústí a vysoké výhře Českých Budějovic skončil Sportovní klub na konečném 12.místě prvoligové tabulky.

0.kolo, středa 26.3.2014
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  4:0  (2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Holomek (Rod, Tůma), 20. Pořický (Meidl), 26. Rod (Roubík, Tůma), 36. Holomek. Rozhodčí: Škrobák – M. Černý, Špůr. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 532. Střely na branku: 29:32 (10:9, 14:11, 5:12). Průběh utkání: 4:0. Zakázaná uvolnění: 0:2. Ofsajdy: 4:2. Vyhraná vhazování: 22:29 (9:9, 8:14, 5:6). Nejlepší hráči: Ondřej Holomek - Jiří Charousek.
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek - Holomek, T. Procházka, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, M. Zdvořáček - D. Tůma, Roubík, Rod - V. Meidl, M. Hanzl, Vávra - Kuchynka, P. Přeučil, Pořický - Dostálek, Videlka, Bačák
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (30. Strmeň) – Szakal, Opalek, Kopáč, Dobrovolný - Chlouba, Kůs, K. Ton - J. Novák, J. Charousek, L. Novák - M. Mazanec, Hanták, Mainer

K poslednímu zápasu letošního ročníku, ve kterém oběma celkům již o nic nešlo, přijela Kadaň do Ústí nad Labem pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky.

Do střetnutí vstoupili aktivněji domácí, paradoxně si první výraznější brankovou příležitost připravil hostující Jiří Charousek, jenž ve čtvrté minutě nevyzrál z úniku na mrštného Michaela Petráska. Úvodní branku zhlédli 532 diváci o sedm minut později, kdy Tomáš Rod přihrál z mezikruží na hranici ofenzivní třetiny Ondřeji Holomkovi, který trefil přesně prostor pod lapačkou Jana Kaššáka - 1:0.

Za čtyři minuty mohl rozjásat znovu obecenstvo Jaroslav Roubík, ústecký útočník z bezprostřední blízkosti ztroskotal na brankáři Kadaně. Ujal se až gól do šatny v podání Jakuba Pořického, který za asistence Václava Meidla prostřelil z levého kruhu hájce hostující svatyně - 2:0.

Navýšit skóre mohl v úvodu druhého dějství Vladimír Bačák, na kterého zívala odkrytá branka, bruslař z ofenzivy Lvů neuspěl. Slovan se následně prosadil po pohledné kombinaci na začátku dvacáté šesté minuty. Touš putoval po ose Jaroslav Roubík, David Tůma, Tomáš Rod, přičemž posledně jmenovaný nalezl recept na maskovaného muže hostů - 3:0.

S třicátou minutou přišlo první vyloučení. V signalizované výhodě zamířil na střídačku Jan Kaššák, který se o přerušení do branky nevrátil, neboť byl vystřídán Janem Strmeňem. Svěřenci Miroslava Buchala a Karla Soudka si v početní převaze kromě jedné šance Jakuba Nováka nic významného nepřipravili.

V minutě šestatřicáté se prezentoval sólem téměř přes celé hřiště Ondřej Holomek, který střelou na bližší tyč překonal také druhého brankáře hostů a zapsal se tak podruhé v utkání do listiny střelců - 4:0.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si přesilovou hru vyzkoušeli také Ústečtí Lvi, farma chomutovských Pirátů tlaku domácích odolala. O překažení čistého konta Michaela Petráska se pokusil v sedmačtyřicáté minutě Roman Chlouba, jeho úmysly brankář Slovanu přečetl. Následně dostala Kadaň k dispozici druhou přesilovku, ale i druhé oslabení přečkal celek pod vedením Milana Skrbka a Tomáše Mareše bez úhony.

V závěru duelu se již nic důležitého neudálo, a tak vítězem závěrečného zápasu sezóny a zároveň severočeského derby se po výhře 4:0 stali hokejisté Ústí nad Labem.

Zdeněk Kamínek ml.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsme rádi, že se nám povedlo zachránit pro Ústí nad Labem první hokejovou ligu ČR. Kluci přistoupili k poslednímu zápasu dobře, utkání neodklouzali, zahráli si s chutí a dokázali, že hokej hrát umí. Nebylo by nic příjemného, kdyby střetnutí proti Kadani muselo rozhodovat o účastníkovi baráže o první ligu. Play-out byla psychicky náročná soutěž pro hráče, trenéry i vedení. Velkou roli v této části sezóny hraje psychika, nikdy nevíte, jak u hráčů působí a není jednoduché se z nějaké krize dostat a udržet se. Doufám, že nás čekají lepší časy."

Miroslav Buchal (SK Kadaň): "Říkali jsme si před zápasem, že bychom si mohli zahrát hokej. Výsledek ovlivnilo, že jsme v první části neproměnili gólové šance. Naopak domácí využili brankové příležitosti, které jsme jim nabídli. Nechci říct, že se třetí třetina pouze dohrávala, prezentovali jsme se dobrým hokejem. Gratuluji Ústí nad Labem k vítězství, budeme se nyní připravovat na následující sezónu. Co se týká naší prořídlé sestavy, dali jsme k dispozici hráče na baráž o extraligu do Chomutova. Nemohli jsme použít ani juniory, protože se připravují na Mistrovství ČR, když je ve čtvrtek čeká rozhodující zápas semifinále se Spartou Praha. Play-out byla pro nás hodně náročná soutěž, na každé utkání jsme se důsledně připravovali. Dělali jsme všechno pro to, abychom o neúčast v baráži nemuseli bojovat v posledním kole se Slovanem." (celý rozhovor naleznete zde)