Kadaň srazila Drážďany, dvakrát se trefil Hlava

Kateřina Kundertová | 01.09.2017 | |

K a d a ň - Trhači odehráli na vlastním ledě poslední utkání přípravy, když vyzvali německého soupeře z Drážďan. Proti zahraničnímu týmu si Kadaňští vypracovali během první třetiny dvougólový náskok, který ve druhé části ještě navýšili. Ve třetí periodě se oba soupeři prosadili jednou, a tak bylo o vítězi rozhodnuto. Nicolas Hlava si připsal dva góly a jednu asistenci.

0.kolo, pátek 1.9.2017
Sportovní klub Kadaň - ESC Drážďany  5:2  (2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Rob (Hejcman), 20. Hlava, 27. Hejcman (Hlava), 36. Hlava (Hejcman), 57. Chrpa (Šťovíček, Chlouba) – 25. Huard (Grafenthin, Macholda), 59. Davídek (Macholda, Höller). Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Chalupa, Buchtela, Trefný, Novák, Blaha, Černý, Cestr, Lidák – Rob, Hejcman, Hlava – Chrpa, Chlouba, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Adámek, Tupý, Macháček.
ESC Drážďany: Eisenhut – Kramer, Boutin, Macholda, Zauner, Schmidt, Hanusch, Veisert – Grafenthin, Huard, Siddall, Höller, Rajala, Davídek, Glemser, Pielmeier, Walther, Rupprich, Schiemenz, Garten.

Vstup do utkání měli Trhači ztížený oslabením, ve kterém se ale do dobré pozice dostal Nicolas Hlava, jenž forčekoval u rozehrávajícího brankáře Němců. V další šanci stál opět autor prvního závaru, kterého vyslal Ondřej Buchtela. Mladý forvard ale ani podruhé neuspěl. V jedenácté minutě se v přesilovce soupeře ocitl Matt Siddall před Tadeášem Dvořákem, kterého Kanaďan nepřekonal.

Následně hráli Trhači osmadvacet vteřin v pěti proti třem, což nevyužili ale zbytek klasické přesilovky zužitkovali. Střela Darka Hejcmana z těsné blízkosti se odrazila k Luboši Robovi, jenž se prosadil z ostrého úhlu – 1:0. Po několika nepovedených pokusech na obou stranách šli Kadaňští do dvougólového vedení. Nicolas Hlava se prosadil šťastným pokusem po objetí branky – 2:0.

Hned v počátku prostředního dějství si dobře vyměnili puk Rene Kramer a Thomas Pielmeier, přičemž střelu druhého jmenovaného chytil Tadeáš Dvořák. Vzápětí hráli Trhači čtyřicet vteřin v oslabení třech proti pěti, což Němci ještě nevyužili, ale ve zkrácené pokračující přesilovce vstřelil první gól Nicklas Huard – 2:1. V dalších možnostech se objevili hosté – Marius Garten neproměnil únik a teč Stevea Hanusche v brance také neskočila. Ve vlastním oslabení poté ujel Alexander Höller, jenž ale v tísni neuspěl.

Naopak se prosadil Darek Hejcman, jenž potrestal nedovolený zákrok soupeře – 3:1. Na přelomu třetiny měli Trhači další početní výhodu, kterou ještě nevyužili. Jinak tomu bylo ve 36. minutě, kdy si Nicolas Hlava vyměnil puk s Darkem Hejcmanem a zakončil mezi ruku a tělo – 4:1. V závěru si Kadaňští zahráli ještě dvě minuty v pěti proti čtyřem, což neproměnili, a tak se pokračovalo za třígólového rozdílu.

V první minutě třetí periody Daniel Novák vyslal na zteč Luboše Roba, který v tísni nezakončil, ale byl faulován. Následovalo další drážďanské vyloučení a časy dvou nedovolených zákroků se protnuly na 48 vteřin, ve kterých si největší šanci vypracoval Darek Hejcman, jenž z levé strany trefil tyčku. V dalších minutách si oba celky připsaly několik šancí, žádná však nebyla gólová.

Poté, co oba týmy ubránily oslabení, zvýšil už na rozdíl čtyř branek z vrcholu brankoviště Jakub Chrpa, který byl na konci kombinace – 5:1. V čase 58:58 upravil Čech v dresu Drážďan Martin Davídek na konečných 5:2 dorážkou z bezprostřední blízkosti branky, když doklepl vyražený puk.

Kateřina Kundertová

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň): „I když jsme vyhráli, nejsme spokojení s předvedenou hrou. Nešly nám nohy a měli jsme špatný pohyb. Prosadila se jenom první lajna a my potřebujeme, aby se přidaly i další. Předchozí zápas a cesta by se projevit neměly, protože je začátek sezóny, takže by mělo být sil dost. V úvodu ligy nás čeká úplně stejné dvojkolo, v sobotu začínáme a v neděli hrajeme doma.“