Kadaň prohrála v Havířově o jednu branku

Jindřich Poledna | 20.09.2014 | |

Domácí tým se ujal vedení v polovině první třetiny. Kadaň vyrovnala na 1:1 ve 27.minutě dorážkou Dominika Tejnora. Domácí odskočili na rozdíl dvou branek, Kadaň hrající pod domácím tlakem do kázala snížit v 58.minutě brankou Martina Šágáta. V posledních dvou minutách se severočeský tým snažil vyrovnat při hře se šesti hráči v poli, domácí Havířov však další změnu skóre nedovolil a vyhrál 3:2.

5.kolo, sobota 20.9.2014
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Tomi, 38. Loskot (Jiránek), 44. Pechanec (Kucsera) – 27. Tejnor (Ton, Jíra), 57. Šagát (Jíra, Chlouba). Rozhodčí: Jeřábek – Bartošek, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1643. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek (Daneček L.) – Bezuška, Dresler, Krisl, Horák, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Haas, Daneček J. – Kucsera, Rimmel, Pechanec.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Mazanec, Opalek, Pavlas, Trefný, Mrázek, Stehlík, Tejnor – Ton, Chlouba, Jíra – Novák, Charousek, Kadlec – Šagát, Berlev, Račuk – Chrpa, Hejcman, Veselý.

Začátek utkání patřil mezi ty vlažnější, a tak se v úvodních minutách hry nic podstatného na ledě neodehrálo. První vyloženější šanci zápasu vytvořili domácí v 9. minutě prostřednictvím Michala Sztefka, tomu však před brankou přeskočil kotouč čepel. O malou chvíli později ale nátlak domácích pokračoval a vyvrcholil faulem hostujícího Pavlase, po jehož nedovoleném zákroku bylo nařízeno trestné střílení.

Faulovaný hráč Vojtěch Tomi jej využil s gracií a přesnou trefou mezi betony brankáře Moučka otevřel střeleckou listinu tohoto zápasu. Kadaňští se dostali do tlaku až v závěru první třetiny, zejména Chlouba s Tonem dokázali domácí obraně značně zavařit, vyloženější šance však z toho nepřišla.

Vstup do druhé třetiny měli aktivnější hosté z Kadaně, kteří se prostřednictvím Charouska dostali do šance, jeho pokus ale pouze lízl boční síť branky. O chvíli později se do střelecké pozice dostal domácí Pechanec, toho ale před brankou vychytal brankář Mouček. I po této ak ci následoval tlak domácích, do další šance se dostal opět Pechanec, ten ovšem v situaci 2 na 1 minul svatyni Kadaně. Podobným způsobem dopadl i o pár vteřin později střílející Tomi.

Řada nevyužitých šancí domácích zůstala nepotrestána, a tak zákonitě udeřili hosté. Ve 27. minutě srovnával stav Dominik Tejnor, který využil dobrého odrazu puku od mantinelu a dorážel tak puk do odkryté branky. Poté poněkud hlušší pasáž utkání rozproudilo přečíslení Havířova, při kterém pálil domácí Haas, jeho projetil však mířil pouze do lapačky brankáře Moučky. V 38. minutě však přeci jen padl gól, a sice když se k odraženému puku dostal Marek Loskot, který kličkou staženou do forhendu obalamutil brankáře kadaňského SK.

Havířov pokračoval v tlaku i ve třetí třetině a hned první velkou příležitost dokázal přetavit v branku. Ve 44. minutě se totiž dostal ke kotouči Antonín Pechanec, který černou gumu po rychlé otočce před branku zasunul do horního růžku překvapeného gólmana Moučka.

Tato branka definitivně ztvrdila vítězství Havířovských. V 55. minutě mohlo být v K&K Pneu Aréně ještě veseleji, ale Jiránkův pokus z mezikruží brankář Mouček postřehl. V 57. minutě sice ještě přišlo zdramatizování utkání, když se Martin Šagát prosadil po chybě v obraně domácích. Kadaň to posléze zkoušela i bez brankáře, ale vyrovnávající branky se nedočkala. Výhru si tak po výsledku 3:2 připsal Havířov.

David Motloch

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): V dnešním utkání jsou tři body doslova vydřené, Kadaň hrála velmi dobře v obraně. My o nich víme, že nedostávají moc gólů a takové byly i naše zápasy v minulosti. Tohoto vítězství si velmi ceníme.

Jaroslav Beck(SK Kadaň): Byl to urputný boj, moc prostoru na hokejovou krásu tam nebylo. Oba týmy mají mladé hráče, takže se hodně bruslilo. Rozhodly naše individuální chyby.