Kadaň prohrála s Tučňáky těsně 2:1 po velmi bojovném výkonu

Jindřich Poledna | 13.08.2016 | |

Kadaň nezačala zápas vůbec špatně, přesto odcházela do kabin po prvních dvacemi minutách s jednobrankovým rozdílem. Od druhé třetiny nebyla Kadaň rozhodně horším týmem, Ondřej Beránek vyrovnal, avšak v poslední třetině se domácí tým trefil z protiútoku a získal tak skalp mladého českého týmu - 2:1.

0.kolo, sobota 13.8.2016
Fischtown Pinguins - Sportovní klub Kadaň  2:1  (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Venäläinen, 43. George (Moore, Quirk) – 29. Beránek (Černý). Rozhodčí: Hunnius, Schukies – Gemeinhardt a Merten. Vyloučení: 2:1, navíc Owens (BRE) 5 +OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3820. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Fischtown Pinguins: Nieminen (31.Kuhn) – Tiffels, Moore, Slaton, Baer, Maschmeyer, Lampl, Bergman – Quirk, Flushing, Hooton, Dejdar, Bast, George, Venäläinen, Owens, McPherson, Combs, Bordson, Zucker, Körner.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Lukeš) – Mrázek, Černý – Tejnor, Blaha – Šimek, Drobný – Walter, Cestr – Veselý, Šťovíček, Petráš – Flek, Gríger, Beránek – Osmík, Vrána, Vaněk – Strunz, Wágner, Kellerstein.

Kadaň nepřijela do Bremerhafenu rozhodně jako favorit. Domácí tým je více než mezinárodní, převažují v něm borci z Kanady a USA, kteří jsou doplněni hráči z Finska, Česka a samozřejmě německými hokejisty.

Domácí tým daroval hned na začátku zápasu Trhačům přesilovou hru, kterou však český tým nesehrál zrovna ideálně. Sice uzavřel domácí v jejich pásmu, ale chyběla střelba. V 5.minutě mohl strhnout vedení na stranu českého celku Františel Wágner, ale tváří v tvář domácího brankáře jen trefil. Domácí kolem poloviny první třetiny přebrali více iniciativu, která skončila vstřelením branky – na 1:0 otevřel skóre finský útočník v barvách Tučňáků Sami Venäläinen.

Chvíli po vstřelené brance dostal domácí Jordan Owens trest 5 + OK za nebezpečnou hru vysokou holí. Domácí tlak přežili a nedovolili Trhačům vyrovnat.

Do druhé třetiny šli domácí s výhodou jednoho hráče v poli, protože před koncem první třetiny fauloval Veselý, za což vyfasoval 2 minuty. Kadaň tlak ustála a dokonce ujela v oslabení. Domácí gólman se však vyznamenal a oba české hráče vychytal. Tlak Kadaně pomalu sílil a tím si i čeští hráči připravovali více šancí. Kellerstein ještě domácího brankáře ve 25.minutě nepřekonal. To se podařilo až těsně před polovinou zápasu Ondřeji Beránkovi, který dostal puk za záda domácí gólmana – 1:1.

Domácí tým v polovině zápasu prostřídal brankáře, což se ale na výkonu Tučňáků neprojevilo. Tlak domácích se v druhé polovině začal stupňovat, ale Kadaň podržel brankář Strmeň. Český tým nechtěl dovolit domácím tak enormní tlak, jaký zažíval před svou první brankou, přidal a začal být jednoznačně lepší. Ve 38.minutě mohl strhnout Šimon Petráš vedení na stranu Kadaně, ale jen těsně přestřelil branku. Do třetí třetiny šli hosté přesilovou hrou, neboť těsně před koncem prostřední části dostal domácí tým dvouminutový trest.

Kadaň od začátku třetiny tlačila, měla vice ze hry, presto po protiútoku inkasovala. Strmeň první střelu vytěsnil, ale na dorážku už byl krátký – 2:1. Domácí tým po brance ožil, přesto se Kadaň opět dokázala dostat do tlaku. Ačkoliv měli Trhači ještě několik šancí, další branka již nepadla, a tak Kadaň prohrála v Bremerhavenu těsně 2:1.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Dnes nás čekal jednoznačně nejkvalitnější soupeř. Od nás zatím nejlepší výkon. Z naší stranu tu tedy máme světlo optimismu. Náš výkon měl kvalitu i v útočné fázi, zlepšila se výrazně i součinnost v defenzivě. V tom se nás domácí snažili výrazně prověřit. Zápas rozhodly opět dvě hloupé chyby, které se nám stávat opravdu nesmí! . Na druhou stranu jsme dali opět jen jeden gól. Koncovka pro nás byla ztížena velice tvrdou prací zámořských beků. Ovšem Fin v brance Tučňáků předváděl reprezentační výkon. Byl to opravdu špičkový výkon, a tak bylo velmi těžké mu vstřelit branku. Nejvíc šancí dnes měla varská lajna a Veselý. Ten dnes neměl odvahu vzít střelecké břímě na sebe a pořád někoho hledal. Už před zápasem jsem věřil, že tým odvede kvalitní výkon, což se potvrdilo. Domácím jsme byli důstojným soupeřem. Za celý týmový výkon, nasazení a dobrý pohyb patří klukům tentokrát už malá pochvala.