Kadaň porazila Budějovice 4:3 a připsala si první domácí výhru

Jindřich Poledna | 24.09.2014 | |

Domácí tým toužil před zápasem poprvé v sezóně vyhrát před svými fanoušky s plným bodovým ziskem. V 16.minutě Kadaň nasměroval k vytouženému cíli Jan Hammerbauer, který obkroužil branku a zavěsil pod horní tyč - 1:0. Jenže v polovině zápasu vyrovnal na 1:1 českobudějovický kapitán Straka. V poslední třetině se domácí dostali do dvou brankového trháku po trefách Romana Chlouby a Jakuba Nováka. Motor snižoval brankou z 53.minuty, na kterou odpověděl ještě v 58.minutě svou druhou trefou v utkání Roman Chlouba. Hosté však dokázali jen snížit na konečných 4:3, nepomohla jim ani hra bez brankáře. Kadaň se tak dočkala své první domácí výhry s plným počtem tří bodů a přeskočila českobudějovický Motor v tabulce 1.ligy.

6.kolo, středa 24.9.2014
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  4:3  (1:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 16. Hammerbauer (Berlev), 48. Chlouba (Mazanec, Ton), 49. Novák (Novák, Charousek), 58. Chlouba – 31. Straka (Nouza, Vráblík), 53. Punčochář (Švec), 59. Vráblík (Boháč, Pajič). Rozhodčí: Petružálek – Svoboda, Bosák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Mouček ( Maštalířský) – Stehlík, Mazanec, Trefný, Pavlas, Tejnor, Mrázek, Száthmáry, Opalek – Kadlec, Chlouba, Ton – Novák J, Charousek, Novák L- Račuk, Hejcman, Veselý – Hammerbauer, Berlev,Chrpa
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha ( Kůdela ) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Marek, Švec, Trummer

Úvod zápasu přinesl rozpačitou hru z obou stran. V první větší šanci se ocitl v 6. minutě hostující Prokeš, který se zjevil před domácí brankou, ale jeho pokus postrádal razanci. V 9. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, díky pozorné obraně hostí téměř neohrozili Bláhu. Ve 12. minutě se dostal k puku Hammerbauer a snažil se využít zmatky v hostující obraně, byl však odzbrojen. Neuspěla ani Tejnorova prudká střela od modré čáry. Kadaňští byli aktivnějším celkem a pět minut před koncem třetiny se dočkali odměny. Hammerbauer vyjel zpoza branky a střelou pod břevno překonal brankáře Motoru. Vyrovnat mohl Nouza, jeho střela však mířila doprostřed branky a Mouček si s ní poradil. Minutu před koncem domácí obléhali branku a málem se radovali z druhé branky, zastavil je až hvizd rozhodčího pro postavení v brankovišti.

Už po dvaceti sekundách hry ve druhé části neudržel nervy na uzdě Mucha a domácí měli výhodu. Hosté byli přesto velmi blízko vyrovnání. Jedno z nahození bylo příliš dlouhé, odrazilo se od zadního mantinelu a nakonec skončilo na tyči domácí branky! Domácí i nadále kontrolovali hru, ve 28. minutě mohl zvýšit Berlev, trefil pouze tyč. Hosté hrozili zejména z brejků po chybách v rozehrávce. A díky jedné také skórovali. Duo Nouza-Straka přelstilo kadaňskou obranu, včetně brankáře Moučka.

Po vyrování hosté ožili a domácí brankář měl najednou plné ruce práce. Tři minuty před koncem dokonce ztratil hůl a musel chytat bez ní, než mu ji jeden z obránců vrátil. Ani této indispozice však hosté nedokázali využít. Minutu před koncem fauloval přímo před zraky rozhodčích Punčochář, následně ve vlastním oslabení ujel Vráblík, trefil pouze hruď kadaňského Moučka.

Úvod třetí třetiny patřil díky pokračující přesilovce kadaňským. Po minutě hry dostal puk Mazanec, sjel si až do mezikruží, ale přestřelil branku. Poté fauloval Stehlík a výhodu přesilové hry dostal Motor. Ve 45. minutě se před brankou znovu objevil Nouza, ani tentokrát neprostřelil domácího brankáře. Ve 47. minutě byl vyloučen Heřman a domácím se podařilo přesilovou hru využít. Mazanec napřáhl na modré čáře, puk před Bláhou tečoval Chlouba a poslal domácí do vedení. A o minutu později byl rozdíl již dvě branky. Střelu Lukáše Nováka dokázal Bláha vyrazit pouze do volného prostoru, kam si sjel Jakub Novák a dorazil puk do branky.

I hosté ukázali, že umí využít přesilovou hru. V 53. minutě napřáhl na modré čáře Punčochář a jeho střela skončila až za zády domácího brankáře. Hosté i nadále tlačili na domácí branku a snažili se o vyrovnání. Nejblíže byl Boháč, který využil obrovské hrubky domácí obrany, dostal se sám před branku, ale Mouček vystihl jeho kličku a ukryl puk pod lapačkou. A z následného protiútoku skórovali domácí. Chlouba vybojoval puk a přesnou střelou mezi betony zvýšil znovu na rozdíl dvou branek.

Hosté bojovali, co jim síly stačily. S Chmelířovou střelou si Mouček ještě poradil, ovšem následný pokus Vráblíka nešťastně skončil v domácí brance. Motor na poslední minutu odvolal brankáře. Domácí několikrát nahazovali na odkrytou branku, jednou puk zasáhl tyč! Hosté si v šesti lidech vypracovali tlak na branku, při domácí obraně dnes stáli všichni svatí a odražené puky létaly všude, jen ne do branky. Domácí tak v hektickém závěru udrželi tři body doma.

Filip De Bolle

Robert Kaše (asistent trenéra SK Kadaň): Přesně takhle chceme hrát. Chceme soupeřům diktovat tempo hry. Bohužel jsme v první třetině vstřelili jen jednu branku, i když jsme Motor přestříleli 17:5. V druhé třetině po špatné práci našich útočníku soupeř vyrovnal. Pořád jsem hráli svojí hru a chtěli jsme rozhodnout.