Kadaň podlehla ústeckému Slovanu vysoko 1:6

Jiří Novotný | 11.08.2016 | |

K a d a ň - Ani ve třetím přípravném zápase se kadaňští fanoušci výhry Trhačů nedočkali. Po porážkách od Mostu a Litoměřic je rozsápalo také Ústí. Po první třetině přitom na výsledkové tabuli svítilo skóre 0:0, ovšem ve druhé periodě černožlutí inkasovali hned čtyřikrát. Další dva zásahy Slovan přidal v závěrečné třetině. Čestný gól Kadaně zaznamenal ve 49. minutě Mrázek.

0.kolo, čtvrtek 11.8.2016
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  1:6  (0:0, 0:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 49. Mrázek – 28. Kloz, 29. Vaněk (Poulíček, Moučka), 36. Doležal, 37. Poulíček, 45. Navarra (Přindiš), 52. Furch

Sportovní klub Kadaň: Dvořák (Danylets) – Černý, Tejnor, Mrázek, Bláha, Šimek, Walter, Drobný, Szathmáry – Osmík, Šťovíček, Petráš, Gríger, Vrána, Kellrstein, Beránek, Hejcman, Vaněk, Wágner, Veselý, Flek
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Soukup) – Husák, Kasík, Vaněk, Vágner, Přindiš, Doležal, Roubík, Kloz, Poulíček, Vrdlovec, Moučka, Sladkovský, Furch, Navarra.

Zatímco kadaňští do zápasu vstupovali jakožto celek, který v přípravě stále čeká na vítězství, Slovan na tom byl lépe. Na svém kontě měl skalpy Benátek i sousedních Litoměřic.

Úvodní třetina zdaleka nenapovídala, jak výrazným rozdílem zápas skončí. Činili se hlavně brankáři. Jak ústecký Dlouhý, ještě v loňské sezoně gólman Kadaně, tak domácí Dvořák, jenž upoutal betony v kadaňských černožlutých barvách.

Skóre zápasu otevřel ve 28. minutě Kloz, jenž se prosadil před domácí brankou. Hned vzápětí Kadaň inkasovala podruhé. Ve 36. minutě zvýšil na 3:0 Doležal, na kterého o několik sekund později navázal Poulíček. Domácí tak šli do kabiny se čtyřgólovým mankem.

Několika fanouškům Ústí, kteří si přáli pátý zásah v kadaňské kleci, se jejich přání vyplnilo ve 45. minutě, kdy na hrozivých 5:0 zvyšoval Navarra. Ve 49. minutě dostali kadaňští šanci na korekci skóre, Slovan hrál více než minutu ve třech. Nabídkou nepohrdl Jaroslav Mrázek, jehož přesně umístěná dělovka zapadla k levé tyči Dlouhého branky. Nicméně poslední slovo měli hosté. V 52. minutě domácí obrana neuhlídala únik Slovanu a Furch zakončil do poloodkryté branky. Slovan deklasoval Kadaň 1:6

Jiří Novotný (KAD)

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Hlavně se z toho nepodělat. Myslím si, že do poloviny utkání to nebylo zase tak špatné. Byli tam věci, které si představujeme, že by mohli vypadat, tak, jak bychom je chtěli. Akorát na nás teď visí problém dát více než jeden gól, aby se tým chytil, a samozřejmě to je to nejtěžší, co na hokeji je. Přidat důraz, zjednodušit a zefektivnit hru, prostě prát to tam. Také bychom měli doma někoho seřezat, na naše mladíky si leckdo vyšlápne, ukazuje nám tady svaly a my tady máme stotunové vzpěrače a jsme krotcí jak beránci. Zatím nám chybí rváč, který by se za tým postavil. Musí z nás jít doslova pára, aby soupeř věděl, že hraje v Kadani, tak jak tomu bylo v posledních sezonach zvykem, znovu si získat respekt a sebevědomí, které nám chybí v koncovce i kolem vlastní brány. Nějaký čas ještě máme, ale ten rychle uteče. Loni se to podařilo, jak se říká na poslední chvíli. Potenciál v té skupině mladíků je velký, ale nyní jde jen o to, kdo s kým a určitá stabilizace musí po nějakém čase přijít. Samozřejmě spoléháme na hráče, kteří zatím nastupují v extraligových týmech Varů a Pirátů a věříme, že náš tým doplní na klíčových postech. Myslím si, že dnes jsme byli do poloviny více než vyrovnaným soupeřem, ale bez vstřelené branky jde výkon týmu dolů. Nechci říkat, že je to příprava, to je blbost. Každý zápas chceme vyhrát a nyní jedeme do Bremerhavenu, kde nás čeká soupeř z německé DEL a ten schopnosti hráčů, kteří se ucházejí o místo v kadaňském týmu prověří dokonale. K zápasu vyrážíme v podobné sestavě jako dnes večer, další doplnění týmu zatím není v plánu. Pro kluky to bude obrovská škola. Věřím tomu, že to v hráčích je a že se začnou prosazovat, ale každý z nich pro to musí ještě hodně udělat.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska bych řekl, že to byla taková holomajzna. První třetina byla vyrovnaná, kdybychom na začátku druhé třetiny prohrávali 3:0 tak by nikdo nemohl nic říct. My jsme ten tlak přežili a potom jsme dali čtyři branky a to zápas rozhodlo.