Kadaň nestačila na lídra, Motoru podlehla 0:3

Jiří Novotný (KAD) | 05.12.2016 | |

K a d a ň - Po neúspěšném moravském tažení se Trhači předvedli opět před domácím publikem. Soupeřem jim byl vedoucí celek soutěže, českobudějovický Motor. Jihočeši roli favorita zvládli, černožlutým nedovolili ani čestný zásah. Hosté vstřelili po gólu v každé třetině a dokráčeli si pro vítězství 0:3.

31.kolo, pondělí 5.12.2016
Sportovní klub Kadaň - ČEZ Motor České Budějovice  0:3  (0:1 - 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Nouza (Walker, Michal), 38. L. Květoň (Nouza, Žovinec), 50. Čermák (Walker, Nouza). Rozhodčí: Würtherle – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:5. Bez využití.Diváci: 370.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Trefný, Černý, Šimek, Tomeček, Havel, Šafář, Chalupa – Osmík, Kohout, Beránek – Kůs, Hejcman, Hlava – Šťovíček, Wágner, Slavíček – Chrpa, Zadražil, Vaněk.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, Květoň – Šulek, Škoda, Babka – Točík, Rob, Guman.

Kadaňští se svého soupeře z čela tabulky nezalekli a jako první si vytvořili vážnou šanci. Ve 4. minutě se před gólmanem Kváčou zjevil Hlava, v tváří tvář brankáři Motoru ovšem selhal. Odpovědět se snažil pohotovou ránou Walker, Dvořák byl u tyče včas. Záhy si poradil i s pokusem Chovana.

V 11. minutě pláchl Kohout, Kváča však jeho bekhendové zakončení přečetl. Na druhé straně nebezpečně pálil Květoň, leč netrefil. Poté Dvořáka ohrozil Pavlin, kadaňský gólman si připsal skvělý zákrok. Ve 14. minutě už ale kapituloval. Po skrumáži před Dvořákem se puku zmocnil Tomáš Nouza a s vydatnou pomocí kadaňského obránce jej dostal do branky. O vyrovnání se následně snažil Chrpa, Kváča byl pozorný.

Do druhého dějství vstoupili Trhači aktivně, po skvělém pasu Hlavy se před Kváču probojoval Hejcman. Brankář Motoru však puk za svá záda nepustil. Další šanci si vytvořil Kůs, jenž nabral rychlost na levém křídle, ovšem jeho rána byla zblokovaná. Za hosty kontroval Walker, jehož pokus ztečoval Havel nad branku. Slibnou šanci na vyrovnání spálil ve 36. minutě Hejcman, jenž opět selhal v souboji s Kváčou. A tak se radovali hosté. Lukáš Květoň se v přečíslení opřel do kotouče a trefil se do růžku - 0:2.

Také do třetí třetiny vstoupila lépe Kadaň, Hejcmanovu střelu Kváča vyrazil. V následujících minutách ovšem hru kontrolovali hosté, kteří Trhače takřka nepouštěli před Kváču. V 50. minutě stanovil konečné skóre zápasu Miloslav Čermáka, jehož dělovka vymetla šibenici. Za Kadaň mohl alespoň snížit Hlava, gólman Motoru jeho průnik zneškodnil. V závěru Motor kontroloval hru, kadaňští se již na odpor nezmohli a podlehli 0:3.

Jiří Novotný (KAD)

Kamil Koláček (SK Trhači Kadaň)
Věděli jsme, že Budějovice jsou favorit ligy a bude to těžké utkání. Myslím si, že průběh to i ukázal. Bohužel se nám nepovedlo vstřelit gól, bez toho na body nedosáhneme. Odehráli jsme kvalitní utkání, Budějovice ukázaly svojí sílu. Kromě koncovky nemáme vlastně co vytknout. Můžeme pogratulovat soupeři, mají kvalitní mančaft. My musíme bojovat dál. Chtěl bych poděkovat věrným fanouškům, kteří stále chodí a povzbuzují nás, což je pro nás dobré. V příštím zápase se budeme snažit zvrátit tu sérii proher.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice)
Ze strany domácích nepříjemný hokej na hranici únosné tvrdosti. My jsme z toho vytěžili třígólové vítězství. Nicméně ten zápas hodně bolel, a jestli se ten hokej má pohybovat tímto směrem tak potěš Pánbůh.