Kadaň doma prohrála s Benátkami 0:1 po nájezdech

Jindřich Poledna | 22.10.2014 | |

Kadaň doma prohrála s Benátkami  0:1 po nájezdech

Bezbranková první třetina přinesla šance na obou stranách, Kadaň ani Benátky nevyužily své přesilové hry. Ve druhé třetině byl k vidění zajímavý osobní souboj mezi domácím Kadlecem a hostujícím Pabiškou, který vyhrál domácí útočník. A protože branka nepadla ani ve třetí třetině a ani po prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Kadaň ani tentokráte nepřekonala svou noční můru, kterou jsou právě nájezdy. Mladík Szathmáry sice vyrovnal ve 3.kole na 1:1, jenže v 5.kole nájezdů se trefil hostující Špaček a Benátky si z Kadaně odvážejí druhý bonusový bod.

16.kolo, středa 22.10.2014
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  0:1sn  (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 65.Špaček (sn) . Rozhodčí: Jechoutek – Krátký, Špringl. Vyloučení:7:8 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0 - 0:1sn.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Maštalířský) – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Pavlas, Tejnor, Opalek, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – Novák J, Hejcman, Novák L – Kadlec, Charousek, Kůs – Hammerbauer, Berlev, Hlava.
HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Vaněček) – Říha, Havlín, Pabiška, Jandejsek, Pálek, Niko, Plutnar – Jonák, Skořepa, Bárta – Špaček, Mikyska, Skalický – Vařecha, Miškovský, Krejčík – Bittner, Hrníčko, Ordoš – Maďar.

Do první šance zápasu se dostali hosté. Po 18 vteřinách hry střílel Říha, Strmeň jeho skákavou střelu vyrazil. Ve druhé minutě střílel Bárta, tečovaná střela skončila pouze na boční síti kadaňské klece. Domácí o sobě dali vědět ve 4. minutě. Ton se snažil Lukáše překvapit střelou z otočky, gólman Benátek puk sebral do lapačky.V 5. minutě byl vyloučen domácí Kadlec. V přesilové hře mohl skórovat Skořepa, ale jeho pokus vyrazil Strmeň betonem. Následná dorážka Bárty šla nad branku. V průběhu první třetiny se na ledě začalo přiostřovat, rozhodčí však nechávali hru plynout a nevylučovali. Toto rozhodnutí nejvíce odnášeli útočníci, kteří při dojíždění puků dostávali od obránců nepříjemně do těla. Některé souboje vyústili ve strkanice, rozhodčí však nevylučovali a spokojili se pouze s domluvou. Minutu před koncem třetiny benátští marně dobývali domácí branku, Strmeň strkanici přerušil ukrytím kotouče.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek jako první. Ve 24. minutě našel Jíra přesnou přihrávkou Tona, ten však přestřelil branku hostí. Domácí vstoupili aktivněji a i díky přesilové hře měli více ze hry. Branky se však nedočkali. Kadaňští hrozili i v oslabení. Během trestu Mazance se do úniku dostal Chlouba s Tonem, druhý jmenovaný však nestihl přihrávku. Ve 34. minutě ujížděl na branku Tejnor, Lukáš jeho pokus vyrazil a poté přikryl. Kadlec se důrazně pokoušel dostat k puku, což se nelíbilo hostujícím obráncům a Pabiška se ujal role mstitele. Následná šarvátka vyústila v pěstní souboj mezi jmenovanými, který ukončil Kadlec přetáhnutím dresu přes Pabiškovu hlavu. Emoce na ledě i nadále planuly a rozhodčí se museli ohánět, aby se další souboj neopakoval. Minutu před koncem tečoval Charousek Trefného střelu, Lukáš však dokázal zareagovat.

Do poslední části vstoupili lépe hosté. V 45. minutě Mikšovský pálil z levého kruhu a jen těsně minul pravou tyč kadaňské branky. Na druhé straně střílel Mazanec, jeho střela skončila také mimo branku. V 52. minutě se před branku probíjel Krejčík, neustál souboj a upadl na domácího brankáře. Ten se jen těžce zvedal z ledu. Oba celky se střídaly v přesilových hrách, jejich úspěšnost však byla nulová. To mohl změnit Ton, po zpětné Jírově přihrávce mu puk skočil na hokejce a střela šla mimo. Dvě minuty před koncem třetiny mohl rozhodnout Trefný, Lukáš se roztáhl na brankové čáře a nepustil za svá záda žádný puk.

Zápas dospěl do prodloužení. Po půlminutě hry se Charousek rozjel proti třem hráčům a dokázal zakončit. Jeho slabá střela skončila pouze v náručí Lukáše. Na druhé straně střílel od modré Mikšovský, Strmeň ukryl puk ve své lapačce. V 64. minutě ujeli domácí do přečíslení, Stehlíkova prudká střela skončila pouze na vyrážečce hostujícího brankáře. Patnáct vteřin před koncem se uvolnil Charousek, Lukáš si s jeho únikem poradil a poslal zápas do samostatných nájezdů.

Hned první nájezd skončil brankou, Pabiška ukázal nervy z ocele a vykoupal domácího brankáře. Domácím se podařilo vyrovnat v poslední sérii, Szathmáry se nerozpakoval a přesnou střelou k tyči udržel domácí naděje na výhru. V 5. sérii však Berlev nepřekonal Lukáše, zatímco Špaček přesnou střelou k levé tyči rozhodl o vítězství hostí nejtěsnějším možným výsledkem.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck - SK Kadaň: Tak jako vždy s Benátkama. Dobré utkání, hosté výborně a pozorně bránili, hráli důrazně a my jsme se těžko prosazovali. Když jsme tu šanci měli, tak jsme nepřehodili beton, nebo trefili Lukáše do hlavy. Těžko se hraje, když dáte za dva zápasy jeden gól, což je málo. Ke způsobu hra v obraně jsme neměli připomínky. Chce se to jen prosadit v koncovce. Doufejme v to, že tak jak to odešlo, tak to i přijde. Nemá cenu o tom nějak více hovořit, nebo to nějak pitvat. Samozřejmě jsme měli dnes dost oslabení, myslím si, že více než faulů, ale to už je věc rozhodčích, kteří to posoudili, tak jak to posoudili. Samozřejmě se nám to moc nelíbilo.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): I přesto, že ani po prodloužení nepadla branka, tak se hrál oboustranně aktivní hokej, ve kterém dominovali oba brankáři. Náš byl o chlup lepší, proto jsme slavili zisk dvou bodů. Trápí mě naše nemohoucnost střílet branky. Snažíme se na to zaměřit v tréninku. Nedokážu říci, zda je to způsobenu nezkušenosti našich hráčů či jejich kvalitou. Bojím se, že naše střelecká impotence už není náhodou.