Kadaň doma porazila 4:3 Litoměřice!

Jindřich Poledna, Jiří Novotný | 29.09.2014 | |

Zápas s Litoměřicemi se musel líbit. Diváci viděli spoustu branek, dobrý začátek domácího týmu, infarktovou druhou třetinu a zlom ve prospěch Kadaně v poslední třetině. Ale od začátku: ve 13.minutě se domácí tým ujal vedení střelou k tyči Jakuba Stehlíka. Jenže Litoměřice otočily skóre ve druhé třetině během deseti minut třemi brankami a vyhnaly z branky domácího gólmana Moučka. Kadaň snížila ještě ve druhé třetině gólem Martina Kadlece a na 4:3 otočili zápas svými zásahy v poslední třetině Karel Ton a Roman Chlouba. Domácí si tak připsali další tři důležité body do prvoligové tabulky.

8.kolo, pondělí 29.9.2014
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  4:3  (1:0, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Stehlík (Ton), 40. Kadlec (Berlev), 41. Ton (Račuk, Stehlík), 48. Chlouba – 27. Švagrovský (Novák, Bílek), 33. Procházka (Černoch), 38. Černoch (Dvořáček). Rozhodčí: Zubzanda – Kreuzer, Kokrment. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Stehlík, Mazanec, Račuk, Chlouba, Ton, Trefný, Pavlas, Novák J., Charousek, Novák L., Tejnor, Mrázek, Chrpa, Hejcman, Veselý, Opalek, Szathmáry, Hammerbauer, Berlev, Kadlec.
Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Mikliš, Krstev, Rys, Kalla, Bílek V., Bílek D., Šulc, Chlapík, Švagrovský, Novák M., Špelda, Míka, Doležal T., Procházka, Antončík, Plášil, Málek, Dvořáček, Černoch, Doležal Z

Oba celky začaly opatrnou hrou, ovšem dokázaly si připravit velké příležitosti ke skórování. Na domácí straně chyboval Mouček, ovšem domácí obrana jeho chybu zažehnala. Na druhé straně mohl ve 4.minutě skórovat Karel Ton, který minul výbornou přihrávku Romana Chlouby. Kadaň byla více na puku, určovala tempo hry, lépe bruslila, jenže nedokázala využít své šance. Ve 12.minutě se poprvé vylučovalo, prvním hříšníkem byl hostující Míka. A domácí jeho faul dokázali potrestat! Karel Ton napálil puk na bránu, jeho střelu zblokovala obrana, ale puk se dostal na hůl JAKUBA STEHLÍKA, který střelou k tyči vstřelil první domácí branku – 1:0.

Hostující gólman Tomáš Král se činil a svůj tým několikrát podržel. Neuspěli před ním ani střelami od modré kadaňští obránci. Velkou příležitost ke zvýšení domácího vedení měl v 17.minutě Jakub Novák, který trefil tyč litoměřické brány. Hostující tým se do konce třetiny ubránil, i když v poslední minutě hrál první přesilovou hru, při vyloučení domácího Pavlase.

Hosté nic nepředvedli ani na začátku druhé třetiny a při své druhé minutě přesilové hry ani nevystřelili. Domácí tým byl optický lepší, opět si dokázal připravovat šance, které však trestuhodně zahazoval. V obrovské příležitosti se ve 26.minutě ocitl kadaňský Charousek, ale trefil jen hruď výborně postaveného Krále. Tento okamžik byl pro Kadaň zlomovým. V dalším vhazování si počínal nedovoleně domácí Jakub Novák a Litoměřice jeho faul rychle potrestaly. DAVID ŠVAGROVSKÝ byl důrazný před brankou Kadaně a prostřelil Moučka – 1:1. Hosty branka nakopla a přidala jim na sebevědomí. Náhle tu byly jiné Litoměřice. Tým si věřil a vedení mohl kališníkům vystřelit ve 29.minutě Martin Novák. Ztroskotal však na domácím Moučkovi.

Domácí tým po vyrovnání ubral na bruslení a začal být pasivní. A Litoměřice opět trestaly! Ve 33.minutě poslal Černoch puk na hůl MARTINA PROCHÁZKY, který jej uklidil za záda gólmana Moučky – 1:2. A aby nebyl všem černým chvílím Kadaně konec, vyhnal domácího gólmana z branky svou trefou z 38.minuty Jiří Černoch - 1:3.

Výměna domácích brankářů byla impulsem do domácí celek. Půl minuty před koncem druhého dějství vliv Kadani do žil živou vodu svou trefou Martin Kadlec. Berlevovu ránu ještě Král vyrazil, ale jen do prostoru, kam si sjížděl MARTIN KADLEC, pro něhož nebylo žádným problémem zasunout puk do odkryté klece – 2:3.

Do poslední třetiny vstoupil úplně jiný domácí celek. Nabuzený tým opět bruslil a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V čase 40:18 našel Račuk parádní přihrávkou KARLA TONA, jenž zblízka protlačil puk za Králova záda – 3:3. Kadaň byla i nadále aktivnějším týmem, nabídnutou přesilovku sice využít nedokázala, ale po několika šancích se opravdu znovu ujala vedení. Ve 48.minutě pláchl ROMAN CHLOUBA litoměřickým zadákům a zavěsil nad Královu lapačku – 4:3.

Domácí tým po vstřelení rozdílové branky daroval zbytečně litoměřickým hráčům výhodu přesilové hry, avšak hosté nedokázali v početní výhodě ani ohrozit pozorného brankáře Maštalířského. Na konci 55.minuty vychytal Král příležitost Chlouby a držel tak hosty stále ve hře. V poslední minutě se Litoměřice odhodlaly ke hře bez brankáře, avšak přes svůj závěrečný tlak branky docílit nedokázaly. Kadaň tak opět doma plně bodovala a poskočila v tabulce na desátou příčku.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Výkony a výsledky Litoměřic hovoří samy za sebe, je to silný tým. Já myslím, že naše vítězství je zasloužené. Jsou to body za první třetinu, kterou jsme odehráli famózně. Jedna z nejlepších třetin, kterou jsme letos odehráli. Škoda, že tam nepadly vyložené šance, tyčka k tomu. Výsledek se samozřejmě rodil těžce, tím druhým faktorem byla nezdolná touha jít po těch bodech a bojovnost, vnitřní síla týmu. Dokázali jsme se zvednout i přesto, že jsme střídali gólmana, což je vždy složité. Musím všem divákům, kolegům a hlavně klukům v kabině poděkovat za to, že jsme to nevzdali a že jsme to zvládli.

Daniel Tvrzník (Stadion Litoměřice): Podruhé letos venku vedeme o dva góly a zápas neuhrajeme, ztratíme ho individuálníma chybama. Měli jsme špatný začátek, první třetina byla z naší strany špatná od nějaké 5. minuty, kdy domácí začali jezdit, začali nás dohrávat a my jsme to chtěli hrát moc profesorsky. Nejsme schopni zopakovat dva dobré výkony po sobě, kdy porazíme Kladno a myslíme si, že to půjde bez absolutního nasazení a bojovnosti. Bez toho v téhle soutěži nikoho nepřehrajeme. Doufám, že si z toho kluci vzali ponaučení. My jsme po první třetině trochu zvýšili hlas v kabině, pak jsme měli dobrý úsek zhruba patnácti minut, kdy jsme zápas otočili, ale za stavu 3:1 jsem zase chtěli hrát hurá hokej a najednou jsme byli mistři světa. Kadaň nás za to potrestala a já doufám, že tohle už se nebude opakovat.