Z Horáckého stadionu bez bodu

Pavel Zeman, Martin Doucha, Miroslav Lučan | 13.11.2008 | |

K utkání 22.kola zajížděli hráči SK Kadaň na Vysočinu, změřit síly s HC Dukla Jihlava. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, hrálo se ze zabezpečené obrany, přesně tak, jak se očekávalo. První třetina skončila bez branek. Ve druhé části se domácím povedlo vsítit branku a od té doby bylo na ledě jedno mužstvo - jihlavští. Severočeši podali nejhorší výkon na ledě soupeře v tomto ročníků. Dukla si tak zaslouženě připsala tři body za vítězství 5:2.

22.kolo, středa 12.11.2008
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  5:2  (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 28. Suk (Man), 30. Rytnauer (Hodek, Bakus), 32. Hodek (Dolníček, Hanzal), 44. Bakus (Rytnauer, Staněk), 45. Bezděk (Suk) - 31. Zika (Rybecký, Kadlec), 45. Valský (Šíp, Kloz)
Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1350.
Střely na branku: 42:34.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Posmyk, Novák - Hradecký, Bakus, Hodek - Rytnauer, Dolníček, Hanzal - Man, Bezděk, Suk - Krupka, Polcar, Dvořák
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakál, Boguský, Pospíšil, Zmeškal, Kloz, Mašek, Kramár, Rutta - Valský, Šíp, Balázs - Polanský, Derfler, Kajer - Pražák, Ton, Chyba - Kadlec, Rybecký, Zika

Ve 22. kole přijela na led Horáckého zimního stadionu Kadaň, která se po čtyřech prohrách v minulém kole zmátořila a doma si vyšlápla na Havířov. Výsledek 5:1 byl varovným signálem pro jihlavskou Duklu.

Planý poplach! Celých 60 minut vládlo na ledě jediné mužstvo. Dominantní představení Jihlavy zprvu odmítal Hanuljak. Celou první třetinu přiváděl jihlavské střelce k šílenství. Především kapitán Bakus by mohl úspěšně vyprávět příběh s názvem Jak nedat gól střelou z brankové čáry.

Úvodní dějství se dá shrnout do jediné věty: Koncert kadaňského gólmana! Těžko pochopit, jak je možné, že na tabuli svítil kulatý nápis 0:0. Pojmenování první třetina je zcestné. Nabízí se výstižnější název - Hanuljakova třetina.

Jak už to tak v hokejovém světě chodí, když se neujmou učebnicové, vyšperkované akce, padne gól-haluz. Ve 28. minutě procedil Pavel Suk z nulového úhlu kotouč přes, do té doby bezchybného, Hanuljaka až do branky – 1:0. A další upatlaný gól z hole Rytnauera znamenal vedení 2:0.

Domácí podlehli dojmu, že Kadaň je bezzubá – přiznejme si, že k tomu měli důvod – a udeřilo. Lukáš Zíka využil laxnosti Jihlavanů při bránění a střelou z kruhů snížil na 2:1. Červenožluté to ale nevyvedlo z rovnováhy. O minutu později připravil s přehledem hrající Dolníček pozici Hodkovi, který jednoduchým švihem vymetl pavučinku – 3:1.

Na začátku třetí třetiny se nahození Rytnauera nečekaně odrazilo od zadního hrazení před branku. S tím dokonale počítal Oldřich Bakus a poslal kotouč do opuštěné branky hostů – 4:1.

Přesně o 30 vteřin později snížil Jakub Valský na rozdíl dvou gólů, s čímž se nesmířil Libor Bezděk a prvním gólem v barvách Dukly Jihlavy uzavřel brankový účet zápasu na 5:2.

Pavel Zeman, Martin Doucha, Miroslav Lučan

Miroslav Novák (trenér Kadaně): „Mně se bude zápas hodnotit špatně, protože jsme předvedli určitě nejhorší výkon venku. Předtím jsme hráli ze zadu, ze zajištěné obrany, čekali na chybu soupeře, jenomže dneska to bylo špatný. Od dvojnásobné přesilovky Jihlavy bylo na ledě jenom jedno mužstvo.“

Roman Mejzlík (trenér Jihlavy): „Určitě jsme spokojeni, dali jsme nejvíc gólů v sezoně. Bylo vidět, že kluci mají chuť hrát, a bylo jedno, kdo je zrovna na ledě. Od přesilovky pět na tři jsme se odrazili a naše převaha byla místy až drtivá. Myslím si, že divákům se musel zápas líbit, a že to pro ně byla ta nejlepší pozvánka na pondělní zápas s Olomoucí.“