Vrchlabská mise úspěšně splněna - Kadaň přiváží 3 body!

Jakub Gabriel, Jakub Coufal | 17.10.2007 | |

Ve vyrovnaném souboji mezi Vrchlabím a Kadaní nebylo dlouho jasné, který z celků bude nakonec úspěšnější. V přetlačované, která charakterizovala celé klání, se nejprve prosadili domácí zásluhou Tvrdka gólem do šatny. Kadaňští se smolým závěrem 1. dějství nenechali srazit na kolena, naopak zabojovali a v každé následující třetině přidali po jedné brance, jmenovitě Spitzer a Kajer. Když Vrchlabí žádnou ze svých šancí ve zbytku zápasu nevyužilo, a Kadaň při závěrečné power play trefila tyč opuštěné soupeřovy branky, rozešly se celky s výsledkem 1:2. Kadani se tak odveta podařila a přiváží cenné 3 body.

13.kolo, středa 17.10.2007
Vrchlabí - Sportovní klub Kadaň  1:2  (1:0, 0:2 , 0:0)
Branky: 20. Tvrdek (Brynecký, Pajič) - 26. Spitzer (Poživil, Fink), 40. Kajer (Bauer Jan, Brňák).
Rozhodčí: Jílek - Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1479.
Střely na branku: 35:29.
Průběh utkání: 0:0,1:0,1:2.
Vrchlabí: Ševčík (Falta) - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Holub, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž, Horčička, Plodek, Přeučil, Gengel, Jech, Vantuch, Dušek, Špaček
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Brňák, Kocek, Hlavatý - Polanský, Fink, Bauer Jakub, Pražák, Derfler, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Kýhos, Bauer Jan, Chyba

První třetina: Duba neproměnil jasnou gólovku, kanonýr Tvrdek poslal domácí do vedení

Do vrchlabské branky se po skvěle odchytaném zápase v Havlíčkově Brodě postavil Petr Ševčík. Hned na začátku Chaloupka podrazil Deflera, ale kadaňský hráč Poživil se nechal vyloučit taky a byla z toho hra 4 na 4. Když už se hrálo v plném počtu, Polanský s Finkem jeli dva na jednoho, první zmiňovaný zvolil střelu a nadělal tak Ševčíkovi velké potíže, nakonec ji vykryl levým betonem. Po chvíli měli hosté svou asi největší šanci v první třetině. Duba dal zadovku Frolíkovi, ten mu přihrávku vrátil před samotného Ševčíka, ale i když ho Duba položil na zem, svoji kličku nedokončil. Necelou půl minutu před hvizdem rozhodčího, který měl ukončit první třetinu, dalo Vrchlabí úvodní branku utkání. Pajič z pozabranky nahrál osamocenému Tvrdkovi, který bez větších problémů zasunul kotouč pod padajícího Hanuljaka – 1:0. Vrchlabí tak do další třetiny nastupovalo s jednogólovým náskokem.

Druhá třetina: Aktivnější Kadaň dokázala výborně otočit skóre

Po startu další třetiny si hráči Kadaně vytvořili přesilovkový tlak, souhra Finka s Polanským nadělala před vrchlabskou klecí problémy, ale Ševčík byl pozorný. Pak byl ovšem vyloučen Špaček, a tak měla kadaň 35 sekund výhodu dvou mužů, nápor sice měli, ale puk ve Vrchlabské síti ne. Domácí tak stále drželi vedení 1:0. Ale v 26. minutě se už hosté radovali. Po samostatném nájezdu Finka, který ještě vrchlabský brankář chytil, dal Poživil perfektní nahrávku Spitzerovi. Spitzer měl jednoduchou úlohu, trefit prázdnou branku, což se mu podařilo – 1:1. V polovině druhé třetiny vystřelil dělovku Vantuch. Po závaru před kadaňskou brankou střílel golfákem mezi kruhama a orazítkoval horní tyč. Domácí se ještě snažili dorážet, skákající puk bylo ovšem těžké trefit. Tato šance Vrchlabské velice povzbudila, během přištích minut si vytvořili v celku velký tlak. Pak Brynecký přihrál mezi kruhy Pajičovi, ale jeho záměr trefit se mezi betony však Hanuljak vystihl. V 36. minutě přišla další přesilovka pro domácí, ale Ctibor Jech podsekl Dubu, a tak početní výhodu měla Kadaň, kterou využila. Kajer dostal nahrávku od Jana Bauera a opět do prázdné branky dostal hosty do vedení – 1:2.

Třetí třetina: Domácím nepomohlo ani power play

Třetí dějství začalo důrazně z obouch stran, když se každý z týmů dostal do pár dobrých šancí. Ve hře 4 na 4 pálil nebezpečně od modré Hlusička. V 50. minutě se Tvrdek perfektně obtočil kolem branky, ale netrefil se a ani přes dvojtou dorážku to vyrovnání nepřineslo. Další příležitost byla pět minut před koncem, když Brynecký nahrál Gengelovi, ale ten nepřehodil beton skvěle chytajícího Hanuljaka. V přerušeném čase 58:00 si Vrchlabští vzali oddechový čas a začali promýšlet případné power play, které nakonec přišlo. Pospíšil se nechal vyloučit, a tak měli domácí možnost hrát v šsti proti čtyřem. Deset sekund před koncem pálip od modré Rýgl po stejné situaci jak v zápase s Hradcem. Gól nepadl a hráč Kadaně si eště v samém konci utkání vystřelil na prázdnou branku, ale trefil tyč a stav tak zůstal možná pro některé překvapivě 1:2.

Miroslav Lučan, Jakub Gabriel

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň):
První třetina nebyla z naší strany špatná až na ten konec, kdy jsme inkasovali gól 30 vteřin před koncem. Málem jsme dostali i druhý a to možná bylo klíčovým momentem zápasu.Druhou třetinu jsme to zlepšili, v první třetině nám chyběla hlavně útočná fáze, v útočné třetině jsme ztráceli spoustu kotoučů zbytečně. Myslím, že díky tomu jsme dali ty 2 góly. Třetí třetina byla o bojovnosti. Soupeř měl více ze hry, tam bylo samozřejmě i štestí a výborný výkon Míry Hanuljaka. Je to o obětavosti, bojovnosti a nám dnes přálo i štestí.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):
Nenavázali jsme výkon, který byl třeba v Brodě. Možná, že to bylo v podvědomí, že přijeli kluci z Liberce ve velkém počtu a že tam ten gól někdo dá, nic se nemůže stát. My jsme hráče už před zápasem nabádali, že Kadaň hraje velmi dobře venku, bojuje, brání, bruslí a vyráží do protiútoků. První třetinu jsme sice vyhráli 1:0, ale Kadaň jela dvakrát nebo třikrát 2 na 1. Ve druhé třetině jsme to trošku prostřídávali na 3 lajny tak, aby byly všechny v tempu. První gól byl nepokrytý hráč. Druhý byl jednoznačně chyba hráče. Když jsme úspěšně uhráli oslabení a měli jsme ten puk vyhodit, chtěli jsme začít zase hrát, protože jsme si mysleli přijela „jenom“ Kadaň a ta nás potrestala. Kdybychom šli do kabin za stavu 1:1, možná to bylo jiné. Na konci jsme měli tlak, ale jelikož obránci netrefí bránu – střílí nad bránu - útočníky stojí hrozně moc sil, než ty puky vybojují u mantinelů. Mysleli jsme si, že jsme silní, přijeli kluci, sbíráme body a nic se nemůže stát. Dostali jsme trošku přes prsty.