Veledůležité tři body za výhru nad Pískem zůstaly doma

Redakce | 14.12.2011 | |

K a d a ň - Domácí hokejisté rozhodli o své výhře nad Pískem v závěru první třetiny, když se trefili Skořepa, Heřman a Ton. Podruhé se šlo do šaten už za stavu 5:0, ve třetí třetině hosté už jen výsledek kosmeticky upravili. Kadaň tak doma vyhrála potřetí v řadě, naopak Písek poprvé po třech úspěšných zápasech odjíždí ze hřiště soupeře s prázdnou.

33.kolo, středa 14.12.2011
Sportovní klub Kadaň - IHC Písek  5:2  (3:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Skořepa (Charousek, Malínský), 18. Heřman (Ton, Schmidt), 20. Ton (Mikšovic, Heřman), 36. Novák (Malínský, Řehoř), 37. Heřman (TS) - 41. Melka (Nouza, Eberle), 52. Ferebauer (Nedorost). Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:5, navíc Malínský (KAD) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř - Malínský, Bombic, Schmidt, Szakal, Mazanec, Révay, Zmeškal, Tomeček - Skořepa, Charousek, Novák - Ton, Mikšovic, Heřman - Polák, Diviš, Bílek - Mála, Kůs, Bursík.
IHC Písek: Sedláček (40. Vajner) - Pavlíček, Žovinec, Všetečka, Havran, Kanov, Lukáč, Mrkvička, Dvořák - Slavík, Vaniš, Antončík - Eberle, Melka, Nouza - Kudrna, Bělohlav, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja.

První třetina v režii domácích

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a od prvních minut si vytvářeli tlak. Hosté se však dobře bránili a tak branky začaly padat až ve druhé polovině třetiny. Na začátku patnácté minuty vystřelil Zdeněk Skořepa, Sedláčkovi jeho rána vypadla z lapačky a gólman hostů si puk sám srazil do branky – 1:0.

Po faulu Dvořáka si domácí zahráli první přesilovku a bleskově ji využili – z levého kruhu vypálil Karel Ton a Jan Heřman střelu tečoval za záda Sedláčka – 2:0.

Aktivní hra domácích nesla svoje ovoce a Kadaň stihla do konce prvního dějství přidat ještě jednu branku – Stanislav Mikšovic si počkal na najíždějícího Karla Tona a ten vteřinu před závěrečnou sirénou přidal další branku domácích – 3:0.

Ve druhém dějství přidala Kadaň další dvě branky

Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů, šance si vytvářely oba týmy,ale branky opět padaly až v závěru. Na konci 36. minuty dostal přesnou přihrávku Vladimír Novák a svoje sólo zakončil přesnou střelou nad lapačku Sedláčka – 4:0.

Jen o pár vteřin později fauloval Žovinec unikajícího Heřmana a rozhodčí nařídil trestné střílení – k němu se rozjel Jan Heřman a bekhendovou kličkou zvýšil náskok Kadaně na 5:0. Další branka už ve druhé periodě nepadla a tak mohli domácí odcházet do kabin s pohodlným pětibrankovým náskokem.

Písek v závěru už jen snížil

Vstup do třetí třetiny vyšel Píseckým na jedničku, když hned v první minutě našel Nouza osamoceného Antonína Melku a ten jako první překonal domácího gólmana Řehoře – 5:1.

Na začátku 48. minuty se do samostaného úniku dostal Vaniš, ale Řehoř jeho nájezd zlikvidoval. O chvíli později se do úniku dostal Eberle, ale střílel mimo. Hosté si pak zahráli přesilovku, kterou nevyužili,ale o chvíli později se radovali podruhé – Jiří Ferebauer z individuální akce přidal druhou branku Písku – 5:2.

Hosté vycítili šanci a snažili se přidat další branku, ale domácí se dobře bránili a nepřipustili zdramatizování zápasu. Kadaň díky výborným prvním dvěma třetinám porazila Písek 5:2 a v tabulce se tak posouvá na 12. místo před Třebíč, Písek naopak klesl na 11. místo.