V úspěšném klání s Jestřáby padlo 10 branek

Jakub Coufal, Martin Gahler | 08.12.2007 | |

Se snahou zvrátit nepříznivou formu přijeli Proštějovští na led hokejistů Kadaně. Severočeši navázali na dobré výkony z posledních kol a prakticky po celé utkání měli vývoj zápasu pevně ve svých rukou. Fakt, že se výrazně probudili střelci Kadaně kazí trochu to, že na druhé straně inkasovala obrana Severočechů celkem čtyřikrát. Přesto ani tento počet branek Prostějovu na body nestačil, neboť domácí vsítili ještě o 2 góly víc. Zaslouženě si tak připsali 3 body za triumf 6:4.

28.kolo, sobota 8.12.2007
Sportovní klub Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov  6:4  (1:0, 4:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Pražák (Bauer, Vaněček), 22. Pospíšil (Derfler), 26. Derfler (Pražák), 32. Buďa (Vaněček, Kajer), 35. Hlubuček (Derfler, Pražák), 41. Polanský (Chyba, Fink) - 25. R. Pšurný (M. Pšurný, Chovan), 28. M. Pšurný (Mikšovský, R. Pšurný), 40. Balán (M. Pšurný, R. Pšurný), 59. Korčák (Suchý, Mikšovský). Rozhodčí: Froněk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:9, navíc Duba 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 410. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal - Brňák, Kloz, Spitzer, Vaněček, Hlubuček, Pospíšil, Chotaš, Hlavatý, Polanský, Fink, Chyba, Buďa, Vrtek, Kajer, Pražák, Derfler, Bauer Jakub, Kýhos, Veverka, Duba.
LHK Jestřábi Prostějov: Biegl - Suchý, Procházka, Kumstát, Chovan, Bartoň, Rangl, Vrba, Piecha, Nakládal, Vymazal, Opatovský, Šebek, Pšurný M., Balán, Pšurný R., Vlk, Korčák, Mikšovský.

Kadaň si aktivnějším přístupem zajistila vedení

Zahajovací střelu vyslala Kadaň, ihned poté hosté svým delším výpadem naznačili, že v Kadani nehodlají hrát druhé housle. Severočeši se náporu nezalekli a okamžitě odpověděli řadou nebezpečných útoků v pásmu červených.
Čas 4:39 přinesl změnu skóre. Pražák v nájezdu 2 na 1 zvolil místo přihrávky střelu, kterou ještě Biegl stačil vyrazit, na následnou dorážku už byl krátký. Asistenci na 1:0 si zapsal Vaněček.
Domácí nabuzení rychlým úspěchem dělali Jestřábům problémy i nadále. Zejména v početní výhodě během 6. minuty se musel Biegl hodně ohánět. Prostějovští se znovu před Stejskalem angažovali v 9. minutě, kdy několikrát ohrozili braku domácích.
V 13. minutě se až k Bieglovi prokličkoval Vrtek, střela letěla mimo branku. O chvíli později zaváhala obrana hostí znovu, Kýhos únik nezužitkoval. Na začátku 16. minuty se ukázala i domácí opora. Po kombinační akci Jestřábů se puk odrazil k hráči v červeném. Ačkoliv se prázdná klec smála dlouho, domácí muž s maskou stihl v leže vymrštit betony. Kadaň kontrovala akcí, při které prověřil rameno Biegla střelou z mezikruží Duba. Rychlý sled šancí byl předzvěstí toho, že se do konce třetiny již nic výrazného nestalo, hokejisté odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Do Kadaně dorazil brankový uragán

Do prostřední části vstoupili hosté s větším nasazením, odměnou jim byla přesilová hra. Dárek od rozhodčího se však v čase 21:50 změnil na trest, když v nájezdu 2 na 1 ujeli Derfler s Pospíšilem a právě druhý jmenovaný se po přihrávce od spoluhráče nemýlil. Do odkryté části branky zakončoval na 2:0.
Prostějovští se po inkasovaném gólu snažili o korekci stavu, zejména v další početní výhodě několikrát nebezpečně doráželi na Stejskala. Akcie Jestřábů se ještě zvýšili v 24. minutě, kdy se chystali na Kadaňské, jenž měli hrát 80 sekund ve 3. Stihlo se uhrát sotva pár sekund a rozhodčí znova vylučoval, tentokrát na straně hostí. Hlavní sudí zápasu tak ukázal, že do 2. třetiny vstoupil s novým předsevzetím, trestat téměř vše.
V době, kdy se vracel jeden z obránců Kadaně z lavice hanby, se hosté radovali. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval osamocený Roman Pšurný v čase 24:53. Asistence Michal Pšurný, Chovan, 2:1.
Severočeši dokázali rychle odpovědět. Po několika zmařených akcích udeřila Kadaň naplno. V čase 25:59 prostřelil se štěstím Biegla Derfler, puk se po zákroku brankáře pomalu došoural do branky, čímž způsobil zvýšení na 3:1, asistence Pražák.
V Kadani se začínal rodit zajímavý brankostroj, neboť už v čase 27:30 po nenápadné akci zakončil Michal Pšurný, na 3:2 přihrávali Mikšovský s Romanem Pšurným.
V polovině klání byla situace dosti vyhrocená, neboť rozhodčí začal foukat do píšťalky o něco méně, což se často nelíbilo oběma stranám. Jeden zákrok se sudí přeci jen rozhodl potrestat. V následné přesilovce předvedli domácí delší kolotoč, který v čase 31:30 využil Vaněček po přihrávkách Kajera či Vrtka, 4:2.
V 33. minutě putoval na trestnou další Jestřáb, kterého později vypároval domácí hokejista. Ze hry 4 na 4 vytěžili více Kadaňští, přesněji když časomíra ukazovala čas 14:10 a skóre 5:2. Hlubuček po přihrávkách Derflera a Pražáka donutil Biegla ke střídání. Novou akvizicí se stal Suchý.
Ve zbytku třetiny byla k vidění další série šancí, 2 minuty před sirénou úřadoval Prostějov, jež si vydobyl přesilovku, která nezůstala nevyužita. Po 2. třetině se tak skóre změnilo výrazně, na tabuli svítilo 5:3. Posledním exekutorem byl v čase 39:25 Vrba, jež se radoval po přihrávkách od Balána a Michala Pšurného.

Bleskovým nástupem Severočeši rozhodli

Kadaň po buly ihned dorazila do útočného pásma a po pár střelách dorážel v čase 40:10 za překonaného Suchého Polanský. Před ním pálili Chyba s Finkem, 6:3.
Další vzrušení přišlo v 44. minutě po tvrdém sestřelení Vrtka. Vyloučení Chovana se nelíbilo střídačce hostí, za což byla posléze potrestána. Trenér Jestřábů se sice odchodu ze střídačky bránil, přesto nakonec raději odešel. Dvojnásobná výhoda přinesla trvalé usazení Kadaně v útočném pásmu, řadu nebezpečných střel a žádný gól.
Na konci 47. minuty zbytečně fauloval Duba, za svůj komentář navíc dostal osobní trest. Kadaň oslabení přečkala s přehledem a hned po návratu hříšníka opět ukazovala útočné choutky. V půlce závěrečné části mohl zvedat ruce nad hlavu Chyba. Po překonání ležícího brankáře stačilo pouze zvednou puk, což se nakonec ukázalo jako nesplnitelný úkol.
Šanci na reparát dostali Severočeši v 53. minutě, když Jestřábi na ledě létali ve 4. Protože nic výrazného domácí nepředvedli, zahráli si o 2 minuty déle ve stejném počtu i oni. Ačkoliv početní výhoda nic nepřinesla, přesto se Jestřábi radovali. Branka na konečných 6:4 totiž padla z další přesilovky v čase 58:09. Posledním střelcem zápasu se stal Korčák, asistovali Suchý a Mikšovský. Očekávaný nápor Jestřábů v závěru nepřišel, když se vlastní nedisciplinovaností připravili o šanci na malý zázrak.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Radomír Kužílek (trenér Prostějov): My jsme věděli, že nastupujeme proti těžkému mužstvu. To co dnes předvádí domácí tým je fantastický hokej, ofenzivní pojetí s napadáním po celém kluzišti s velmi nebezpečnými protiútoky. My jsme hned od začátku přistoupili na jejich styl, dělali hodně individuálních chyb, na které jsme dopláceli lacinými góly. Vrátili jsme se třikrát do zápasu, ještě za stavu 5:3 jsme měli naději. Definitivně rozhodl začátek 3. třetiny, kdy jsme brzo inkasovali, což nás úplně zlomilo.
Petr Vyskočil (trenér Kadaň): Utkání se mi hodnotí dobře, konečně tříbodové klání, podpořené herním výkonem. Podobně jsme hráli i v předchozích zápasech. S Olomoucí doma jsme zbytečně ztratili body po vlastní chybě. V Brně se hrál vyrovnaný hokej s vyváženými šancemi na obou stranách. Dělba bodů byla zasloužená, přesto nám utekl bod, když jsme neproměnili velké šance. Dnes jsme 1. třetinu hráli dobře, 2. část jsme příliš kvalitně nezačali. Přečkali jsme několik oslabení, přesto se soupeř dostal trošku do hry. Po dlouhé době šest gólů, útok se nám probral. Poslední třetina už byla taková rozházená, konec a výsledek, který je podle mě spravedlivý, jsme si pohlídali.