V Ústí se Kadaň střelecky neprosadila

Šárka Kulhánková, Zdeněk Kamínek ml. | 30.11.2013 | |

Po třech porážkách v řadě přišla čtvrtá a tentokrát poprvé v sezóně Kadanští nevstřelili ani branku, třiačtyřicetiletý Orct byl pro ně nepřekonatelnou překážkou. Také Kostúr držel dlouho nulu, ale tři brankami v rozmezí tří minut nakonec rozhodly o tom, že všechny body zůstanou v Ústí.

27.kolo, sobota 30.11.2013
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  3:0  (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 51. Kloz (Sklenička), 51. Vávra (Alinč, Rod), 54. Baránek (Smetana, Daniel Boháč). Rozhodčí: Horinek – Hynek, Gerát. Delegát: Jirka. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 773. Střely na branku: 39:30 (11:14, 11:8, 17:8). Průběh utkání: 3:0. Zakázaná uvolnění: 5:4. Ofsajdy: 0:3. Vyhraná vhazování: 32:21 (12:7, 9:7, 11:7). Nejlepší hráči: Jan Kloz - Matúš Kostúr.
HC Slovan Ústí nad Labem: Orct – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, Havlíček, Daniel Boháč – Dostálek, P. Přeučil, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – M. Mazanec, Opalek, J. Stehlík, Prošek, Szakál, Dobrovolný, Pelc, Kopáč – Hlava, J. Charousek, K. Ton – Jíra, Kůs, Lehnert – Hammerbauer, Hanták, Račuk – Crhák, L. Novák, Chrpa. Trenéři: Karel Soudek, Radek Šíp.

Hned ve druhé minutě utkání šli hosté do čtyř. Během ústecké přesilovky se mohl dvakrát prosadit Roubík, jenže Kostúr byl vždy připraven, a Lvům se tak nepodařilo početní výhodu využít. Hra pak byla po dlouhou dobu vyrovnaná a šance byly k vidění na obou stranách. Oba gólmani se ale v důležitých momentech doslova zaskvěli a svůj celek podrželi.

Ke konci první části bylo před oběma brankami ještě hodně rušno. Na Orcta se řítil rozjetý Charousek a na druhé straně kluziště měl zas Kostúr, co dělat s Klozem, který měl taktéž na holi gól.

Začátek druhého dějství přinesl podobnou situaci jako konec prvního. Kloz se octl úplně osamocen před kadaňským brankářem, klec ovšem svou prudkou střelou minul. Pak ujížděl směrem k hostující svatyni Roubík s Tůmou a právě druhý jmenovaný byl faulován. Žlutomodří tak měli k dispozici další přesilovou hru. Tu ale také nezužitkovali.

Necelých sedm minut před koncem druhé periody se museli domácí bránit pouze ve čtyřech mužích, a Kadaň si tak také zahrála přesilovku. Hostům se ale příliš nedařilo udržet na delší dobu útočné pásmo a Orcta ohrozili maximálně dvěma střelami. V první a prostřední části zápasu tak ochozy Zlatopramen Areny neviděly jediný gól.

Ani třetí třetina nebyla pro fanoušky příliš atraktivní. Asi v polovině této části se domácí dostali do dvou velkých šancí. Jednu z nich měl Rod, který střelou přes beka málem překvapil hostujícího gólmana a následně Vobořil z levé strany trefil před brankou spoluhráče a puk téměř skončil za brankovou čárou.

V padesáté minutě dostal Jan Kloz kotouč od Skleničky do mezikruží a následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Ihned po následném vhazování se Lvi vrhli znovu do útoku. Rod vybojoval puk u mantinelu, posunul na Alinče, který ještě společně s Tomášem Vávrou ujížděl na Kostúra, přičemž druhý jmenovaný už pak nedal kadaňskému brankáři šanci, a zvýšil tak na 2:0.

A o tři minuty později už to bylo 3:0. Martin Baránek vybruslil od mantinelu, jako nůž máslem projel hostující obranou a zakončil rovnou mezi betony Kostúra.

Dvě minuty před koncem utkání si ještě Slovan zahrál přesilovku 5 na 3, která ale trvala pouze šestnáct vteřin a branka v ní nepadla. Ve zbytku klání už se Lvi nikam nehnali a pouze kontrolovali hru.

Šárka Kulhánková

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Velmi vyrovnané utkání jsme dotáhli do vítězného konce trpělivou hrou po celých šedesát minut. Zápas jsme odbojovali od prvního po posledního hráče. Výborný výkon podal Zdeněk Orct, který svým výkonem strhnul celé mužstvo. V pondělí nás čeká derby v Litoměřicích. Na toto utkání se budeme připravovat již od nedělního tréninku, jdeme postupnými kroky. Chceme bodovat v každém střetnutí a tím i přilákat více diváků na domácí zápasy. V sobotu byla skvělá atmosféra i díky fanouškům z Dráždan."

Karel Soudek (SK Kadaň): "Padesát minut jsme hráli velmi dobrý hokej, poté nás srazily individuální chyby. Dvakrát se nám nevrátil hráč a domácí vstřelili během chvíle tři branky. Tím jsme si zápas prohráli. Brankář chytal dobře, bohužel vlastními chybami jsme nabídli Ústí nad Labem výhru."

Autor TOP fotografie, hlavičky Tomáše Mareše: Miroslav Rosendorf,
autor fotografie hlavička Karla Soudka: Marek Šnajdr.