Ústí stačil ke třem bodům jediný gól

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný | 04.12.2010 | |

Hubeným výsledkem skončilo krajské derby mezi Kadaní a Ústím nad Labem. Hostům stačil jediný gól, když se v 20. minutě trefil Zeman. Domácí střelecká mizérie tak stále pokračuje.

25.kolo, sobota 4.12.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  0:1  (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Zeman (Diviš, Kanko). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 440. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1.
Sportovní klub Kadaň: Hylák - Schmidt, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Balázs, Charousek, Boušek - Eiselt, Mikšovic, Novák - Bečvář, Mužík, Kadlec - Rohan, Klíma, Bursík.
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Bursa, Zeman, Poživil, Klobouček, Hořava, Pojkar, Němeček - Kanko, Čuřila, Diviš - Janků, Mikulík, Majdan - Hovorka, Šagát, Sklenička - Kloz, Handlovský, Hanzl.

Už ve 42 vteřině hrála Kadaň předilovku, hosté ale zodpovědnou obranou nedovolili vytvoření tlaku. První vážnější ohrožení branky tak nabídla až 4. minuta, když Charousek tečoval Němečkovu střelu. Salfického vyrážečka ale byla na svém místě. V 7. minutě hráli hosté dvojnásobnou přesilovku. V té sice dostali puk za Hylákova záda, ale branka nemohla být uznána kvůli kopnutí. Druhá polovina první třetiny se nesla v duchu obranné hry. Ani jeden z týmů se nemohl dostat do žádné větší šance. Vyjímkou byla pouze 15. minuta, když se Bursík ocitl sám před poloprázdnou bránou, ale netrefil bránu. Půlminutu před koncem, když už se zdálo že první třetina skončí bez branek, Diviš obtočil bránu, přihrál mezi kruhy na volného Zemana a ten tv rdou ranou otevřel skóre.

V první velké šanci druhé třetiny se v 25. minutě ocitl Klíma, Neprostřelil ale houf hráčů před polůoprázdnou bránou. O minutu později ujel na druhé straně Sklenička, ale Hylák vychytal. Domácí se snažili vyrovnat, ale všechny jejich šance vychytal Salfický. Ve 33. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V následné 5 na 4 pálil od modré nebezpečně Balazs, Salfický ale předvedl úžasný zákrok. Po zbytek třetiny se hrála ze strany na stranu, ale bez větších šancí.

Třetí třetina přinesla tvrdý hokej. Rozhodčí přehlížel menší fauly a hráči se často soustředili více na oplácení, než na hru. První vážnější šanci tak přinesla až 46. minuta, když domácí obraně ujel Sklenička, Hylák ale chytil. Na druhé straně předvedl pěknou akci Kadlec, když na modré proskočil mezi obránci, objel branku a chystal se zasunout do odkryté klece. Boužel, Salfický na poslední chvíli tygřím skokem zabránil brance. V 51. minutě si dobře najel Mikulík, ale promáchl před prázdnou bránou. Hosté se poté zatáhli a hráli na výsledek, což se jim vyplatilo. V závěru navíc nenechali domácí ani zkusit power-play.