Ústí neponechalo v Kadani nic náhodě

Jakub Coufal | 04.11.2009 | |

K a d a ň - V rámci regionálního klání zavítali do královského města hokejisté Ústeckých Lvů. Favorit duelu od začátku tahal za delší konec provazu a jasně udával tempo hry. Když začaly postupně přicházet i branky ze strany hostů, bylo o zápase rozhodnuto. Kadaňští postupně s každou přibývající brankou rezignovali o něco více, až se konečný výčet zápasu zastavil na úctyhodném skóre 0:6.

17.kolo, středa 4.11.2009
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  0:6  (0:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Mikulík (R. Pšurný, Gýna), 31. Pajič, 32. Mrázek (Pajič, Dragoun), 48. Hovorka (Heřman, Němeček), 48. Janků (Klobouček), 54. M. Pšurný (R. Pšurný). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení:8:4, navíc Knyazev (KAD) 10 minut za vražení zezadu, Sklenička (UNL) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 21:55. Průběh utkání: 0:6.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (48. Hronek) - Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Knyazev, Hlubuček, Hartmann, Spitzer, Balázs, Charousek, Boušek, Gombár, Bursík, Polanský, Rohan, Bauer, Fábry, Malát, Stehlík, Freiberg
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Kubát, Gýna, Skleníčka, Hovorka, Šagát, Heřman, Janků, Hanzl, Kloz, Mrázek, Pajič, Dragoun, Michal Pšurný, Mikulík, Roman Pšurný

Hokejisté obou zúčastněných týmů vstoupili do utkání bez větších servítek. Po úvodním oťukávání přišel první úder Lvů už v čase 5:40, kdy bleskově využili svou početní výhodu. Roman Pšurný puslal přihrávku mezi kruhy na Mikulíka a ten střelou nad rameno poslal hosty do vedení. Asistenci si připsal ještě Vladimír Gýna - 0:1.
Hosté posilněni a uklidněni rychlým úspěchem předváděli kvalitní kombinační hru, na kterou Kadaňští nedokázali aktivně reagovat. Přesto zvýšení stavu nepřišlo ani při jedné ze šancí Ústeckých v 18. minutě, během níž Bursík ujel hostující obraně a jeho dělovka se otřela o horní tyčku. Když ani z pozdější šance nezamířil kotouč do odkryté Jarinovy klece, odcházelo se do kabin s těsným náskokem Lvů.

Kadaňští se na začátku prostřední části snažili o vyrovnání, ale veškeré pokusy zastavovaly kombinační nezdary. Pokud došlo ke střele, Salfický byl vždy připraven a na správném místě. Na brankovou neschopnost domácích museli zákonitě odpovědět hokejisté z týmů ligového lídra. V čase 30:26 bylo nařízeno trestné střílení za podražení hostujícího hráče. K puku se postavil Pajič, rozhoupal si Jarinu a lahůdkově zasunul do branky - 0:2.
Nestihla utéct ani minuta a o osudu duelu bylo zřejmě difinitivně rozhodnuto. Časomíra ukazovala čas 31:03, když Mrázek dostal přihrávku do pravého kruhu a střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence byly připsány Pajičovi a Dragounovi - 0:3.
Po rychlém sledu branek prakticky začala exhibice Lvů, kteří si na ledě dělali co chtěli. Protože další gól do zvuku srény nepadl, museli si početní fanoušci Slovanu počkat na další úspěchy do poslední části.

Na bezmocnosti Kadaně odpovídali i v 3. dvacetiminutovce hokejisté Ústí aktivní a rychlou hrou. Po několika slibných příležitostech přišla veleúspěšná 48. minuta. Lvi během ní nastříleli 2 branky a zpečetili tak totální nezdar Kadaně. První navýšení stavu přišlo v čase 47:08, kdy se dlouho pohyboval kotouč okolo hrazení až ho Heřman s Němečkem odlepili, poslali na Hovorku a ten propálil Jarinu - 0:4.
Už v čase 47:45 poslal Klobouček přihrávku zpoza branky do prostoru mezi kruhy kde číhal Janků, který z utkání vytvořil debakl domácích - 0:5.
Symbolický poslední hřebík do rakve zatloukl v čase 53:05 Michal Pšurný, který po přihrávce Romana Pšurného propálil bezmocného Hronka, který vystřídal po 5. brance Jarinu. Konečný stav klání - 0:6.