Trhači podlehli Kladnu, Rytířům gól nedali

Libor Kult | 17.01.2018 | |

K a d a ň - Úvodní kolo závěrečné čtvrtiny základní části WSM Ligy zavedlo do Kadaně další tým z čela tabulky. Ke čtyřicátému pokračování dlouhodobé části přijeli Rytíři z Kladna, kteří si domů odvezli všechny body. Trhači začali dobře, ale z počáteční aktivity vytěžili jen břevno. Poté už mířili přesně pouze Středočeši a poslali za Pavlátova záda pět puků včetně jednoho v oslabení nebo trestného střílení. Kadaňští za celý zápas Kopřivu v brance Rytířů nepřekonali a potřetí v sezóně za šedesát minut hry neskórovali. Kladno tak vyhrálo i čtvrtý vzájemný duel, ovšem poprvé vstřelilo jiný počet gólů než tři.

40.kolo, středa 17.1.2018
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  0:5  (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Kubík (Přikryl), 21. Kubík (Pekr, Machač), 31. Redlich, 54. Pekr z trestného střílení, 58. Kloz (Tůma, Repe). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Beneš, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc Trefný (Kadaň) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 400. Střely na branku: 24:42. Zblokované střely: 1:5. Vhazování: 36:27. Průběh utkání: 0:5.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Šefl, Cestr, Szathmáry – Wágner, Kůs, Hlava – Chlán, Hejcman, Müller – Krejčiřík, Rindoš, Procházka – Tupý.
Rytíři Kladno: Kopřiva – P. Hořava, Matula, Repe, Štindl, Kehar – Veber, Svedlund, Machač – Hořava, Kubík, Přikryl – Pekr, Tůma, Kurjanov – Kloz, Zikmund, Kaut – Redlich.

Hned v úvodní minutě střetnutí byli domácí blízko k brance. Po dělovce Lukáše Blahy od modré čáry se rozezvonila horní tyč branky Rytířů. Kotouč se od konstrukce odrazil do ochranné sítě. První větší šanci hostů mohli fanoušci vidět ve čtvrté minutě. Do přečíslení dvou proti jednomu se hnali Ladislav Zikmund s Tomášem Redlichem. První jmenovaný nakonec zakončoval sám z mezikruží, ale Dominik Pavlát zastavil střelu ramenem.

Hosté šli do vedení ve třinácté minutě, když zpoza branky našel Roman Přikryl před klecí Trhačů volného Adama Kubíka, který z voleje zvedl kotouč nad beton Dominika Pavláta – 0:1. O minutu později mohlo být srovnáno. Nahození Šimona Szathmáryho tečoval šikovně František Wágner. Puk však mířil jen těsně vedle Kopřivovy levé tyče. V závěru úvodní části se kolem klece domácího gólmana obtáčel David Tůma. Dominik Pavlát si však připsal další zákrok.

Ihned po začátku druhé dvacetiminutovky měli hosté možnost hrát přesilovou hru. Během ní po přihrávce Matěje Pekra unikal sám na Pavláta Adam Kubík. Jako zakončení zvolil bekhendový blafák, po kterém zavěsil kotouč pod horní tyč. Skóre zápasu tak bylo 0:2. Ve 27. minutě se ihned po návratu z trestné lavice objevil ve velké šanci Tomáš Redlich. Přihrávku Ladislava Zikmunda zpoza branky však poslal mimo tři tyče. O minutu později vlétl do útoku František Wágner. Po zaseknutí tvrdě vypálil z levého kruhu. Kopřiva vyrazil kotouč jen před sebe, ale k dorážce se nikdo z Trhačů nedostal.

V polovině hrací doby hráli domácí přesilovou hru. Gól však padl na druhé straně. Tomáš Redlich ukázal, jak má rychlé nohy, když přebruslil kadaňského obránce a řítil se sám na brankáře. Toho překonal forhendovým zakončením do levé horní šibenice – 0:3. Ve čtyřicáté minutě po chybné rozehrávce Kadaně pelášil na Pavláta Patrik Machač. Nejprve se snažil brankáře rozhýbat a následně po forhendové kličce zasunout kotouč za beton. Kadaňský strážce se však v brankovišti roztáhl, co to šlo, a zastavil tak velkou příležitost hostů.

Miroslav Hořava ihned v úvodu poslední třetiny ujel po levé straně a poslal kotouč přímo do pravého horního rohu domácí brány. Kladenští se však dlouho neradovali. Gól nemohl být uznán za faul, který předtím udělal František Matula. Ve 45. minutě hledal Petr Chlán zpoza branky Jiřího Tupého. Ten z bezprostřední blízkosti poslal kotouč jen do náruče Kopřivy. Obětavost předvedli domácí obránci v 49. minutě. Nejprve Karel Šefl zastavil ránu z levého kruhu. Následně jistému gólu zamezil Jiří Tupý, když vyklekl zakončení do odkryté klece.

Matěj Pekr pelášil v padesáté čtvrté minutě sám na branku. Šimon Szathmáry jej zastavil jen za cenu faulu. S nařízeným trestným střílením neměl kladenský útočník problém, když se mu povedlo rozhýbat Pavláta a poslat puk nad pravý beton – 0:4. Ještě jedna branka skončila v domácí síti. Probíhala 58. minuta, když zpoza klece našel David Tůma před brankou volného Jana Kloze a ten ranou z první procedil kotouč skrz Pavláta – 0:5.

Ondřej Bartůněk

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Prvních deset minut jsme hráli aktivní hokej. Napadali jsme soupeře a vypadalo to s námi dobře. Poté jsme inkasovali na 0:1 a v tu chvíli jsme odešli. Musím uznat, že byl soupeř lepší, ale polovina našeho mužstva tento zápas jen odklouzala bez bojovnosti a bez nasazení. Byli zakřiknutí soupeřem, což nechápu, protože poslední dva zápasy jsme hráli excelentně. Proto si myslím, že to byl odevzdaný výkon.“

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): „My jsme po třech porážkách očekávali vyrovnané utkání, což se herně potvrdilo. Odskočili jsme na rozdíl tří branek. Poté jsme přidali ještě dvě a žádné jsme nedostali. Takže jsme rádi za tři body.“