Trhači na ledě ústeckého Slovanu vysoko prohráli

Kateřina Kundertová | 11.10.2017 | |

Ú s t í n/L / K a d a ň - Trhači odjeli ke dvanáctému kolu WSM Ligy do Ústí nad Labem, kde inkasovali devět branek. Slovan na vlastním ledě během první dvacetiminutovky nastřílel pět gólů, což vyhnalo v kadaňské klece Štěpána Lukeše, jehož nahradil Michal Danylec. Ani změna gólmana ale Trhače nenastartovala, Ústečtí přidali další čtyři trefy, na což dokázali zareagovat pouze Šimon Szathmáry a Nicolas Hlava.

12.kolo, středa 11.10.2017
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  9:2  (5:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (Kousal, Bernad), 11. Vrdlovec (Kousal, Severa), 13. Roubík (Melka), 15. Roubík (Husák), 20. Dufek (Gengel, Macek), 33. Husák (Roubík, Smolka), 53. Sladkovský (Volf, Bernad), 54. Melka (TS), 55. Vágner (Vrdlovec, Brož) – 44. Szathmáry, 59. Hlava (Szathmáry, Hejcman). Rozhodčí: Luczków, Veinfurter – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 824. Střely na branku: 26:34. Zblokované střely: 8:8. Hity: 3:11. Vhazování: 33:26. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Růžička – Husák, Bernad, Vágner, Brož, Hes, Zdvořáček, Macek – Melka, Roubík, Smolka – Severa, Vrdlovec, Kousal – Gengel, Dufek, Volf – Sladkovský, Markulinec
Sportovní klub Kadaň: Lukeš (21. Danylec) – Trefný, Černý, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Buchtela, Chalupa – Havel, Hejcman, Procházka – Chrpa, Kůs, Hlava – Tůma, Rob, Krejčiřík – Rindoš

Do prvního dějství Kadaň vstoupila s vyloučením, které ve druhé minutě odpykal Lukáš Blaha. To potrestáno nebylo, ale v osmé minutě se za Slovan bez problémů střelecky prosadil Daniel Vrdlovec, a otevřel tak skóre zápasu – 1:0. Šanci na dvougólový náskok měl Antonín Melka, jehož pokus skončil mimo branku. V jedenácté minutě už gólová střela přišla. Znovu se z mezikruží trefil Daniel Vrdlovec, a zasloužil se tak o náskok 2:0. Dvanáctá minuta přinesla vyloučení Ústeckých, znamenala však také gól ve vlastním oslabení. Stav 3:0 zařídil Jaroslav Roubík, který se s Antonínem Melkou dostal do přečíslení dva na jednoho.

Ve čtrnácté minutě stav mohl upravit Patrik Kadeřávek, jenže minul puk. O minutu později zamířil opět Jaroslav Roubík do útočného pásma a s přehledem propálil Štěpána Lukeše znovu ve vlastním oslabení – 4:0. Dvougólový Roubík poslal v devatenácté minutě slibnou přihrávku na Pavla Smolku, jemuž kotouč poskočil a tudíž nezakončil. V závěru první třetiny překonal střelou nad rameno Štěpána Lukeše útočník Jan Dufek, Ústí si tak připsalo další gól a stav utkání byl již 5:0.

Do druhé periody Trhači nastoupili s novým gólmanem, do branky se místo Štěpána Lukeše postavil Michal Danylec. Hned ve dvaadvacáté minutě se mohl znovu radovat Daniel Vrdlovec, ten si však nerozuměl s pukem a minul ho. Záblesk naděje přinesla devětadvacátá minuta, kdy se kotouč snažili za záda Jana Růžičky protlačit Jan Havel a Darek Hejcman. Jejich pokusy byly vzápětí zneškodněny. Od modré to za necelé dvě minuty zkoušel Nicolas Hlava, dorážku Rindoše vytěsnil Růžička na tyč.

Ve třiatřicáté minutě zvýšil Patrik Husák náskok Slovanu na 6:0. Zanedlouho si Jaroslav Kůs a Nicolas Hlava si v mezikruží předávali nahrávky, až Nicolas Hlava vypálil, pokus však Jan Růžička zneškodnil. V šestatřicáté minutě to zkoušel Ondřej Procházka z pravého kruhu, jeho ránu Jan Růžička vyrazil. O necelou minutu později byl Ondřej Procházka před brankářem nehlídaný, puk mu ale utekl.

Za Trhače se poprvé v zápase proti Ústí nad Labem prosadil Šimon Szathmáry. Jeho střelu od modré čáry tečoval jeden z ústeckých hokejistů a Jan Růžička už nezmohl vůbec nic – 6:1. Do bezprostřední blízkosti se před Michala Danylce dostal Pavel Smolka, na trhačského gólmana však nevyzrál. Do přečíslení se Černožlutí dostali v jednapadesáté minutě. Jakub Trefný a Robert Černý si vyměnili kotouč, zakončit se jim už nepodařilo. Ve třiapadesáté minutě za Ústecké skóroval Lukáš Sladkovský, jenž s přehledem od modrého kruhu umístil puk za záda Michala Danylce. Stav utkání tak navýšil na 7:1.

Neuběhla ani minuta a trestné střílení proměnil Antonín Melka přímo mezi betony Michala Danylce – 8:1. Pětapadesátá minuta přinesla další navýšení stavu zápasu na 9:1. Postaral se o něj Martin Vágner střelou do odkryté klece. V sedmapadesáté minutě se snažil prosadit Šimon Szathmáry, na kterého se odrazil puk po několika šancích spoluhráčů. Jan Růžička si celou situaci dobře ohlídal. Gól nakonec přišel z hole Nicolase Hlavy, když ukázkově zavěsil do levé šibenice a kosmeticky upravil stav utkání na 9:2. Tento stav byl již konečným celého klání v Ústí nad Labem.

Sabina Nováková

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Výsledek neodpovídá hře na ledě. První třetinu jsme sice vyhráli 5:0, ale nebyli jsme s ní jako trenéři vůbec spokojení. Naopak Kadaň v první třetině byla lepší. Nám tam napadalo absolutně všechno. Můžeme být spokojeni se ziskem tří bodů a naší produktivitou. Hráče jsme pochválili za tříbodovou výhru."

Jiří Čelanský (SK Kadaň): „Přes nepříznivý výsledek jsem viděl ve hře prvky, které pilujeme na tréninku. Bohužel bez efektu. Dostávali jsme se ale do šancí, ale netrefovali jsme branku. To rozhodlo. Inkasovali jsme navíc ve vlastních přesilovkách po našich chybách. Domácí možná po první třetině polevili a my jsme ve druhé a třetí třetině byli aktivnější, avšak Slovan nám ujížděl do brejků a dal nám lekci z produktivity."