Třebíč přijela s obrannou hrou a uspěla

Jakub Coufal, Martin Gahler | 19.09.2009 | |

K a d a ň - Po úspěšném bodovém zisku z Ústí se představili Kadaňští poprvé na svém ledě. Soupeřem jim byl celek, který v každém z dosavadních duelů inkasoval hned 7 branek. Třebíč již dopředu avizovala, že je zapotřebí vycházet ze zabezpečené obrany, což také v reálu předvedla. Hokejisté Horácké Slávie využili šťastně jednu ze šancí a náskok již nepustili. Kadaň postupem času zvyšovala tempo, přesto se vyrovnávací branky nedočkala. Definitivní pečetí se stal zásah do prázdné klece, který rozhodl o 3 bodech a vítězství Třebíče 0:2.

3.kolo, sobota 19.9.2009
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  0:2  (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Laš (Kaláb, Dolníček), 60. Látal (Laš). Rozhodčí: Zubzanda - Mašek, Hynčica . Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:2.
Sportovní klub Kadaň: Hronek - Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Szakal, Višňák, Knyazev, Zmeškal, Schmidt, Malát, Kadlec, Fábry, Gombár, Šíp, Boušek, Balázs, Charousek, Polanský, Kuběna, Bauer, Indra.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Koktan, Sedláček, Kaláb, Sláma, Kania, Burian Vilem, Zahradník, Přibyl, Laš, Dolníček, Látal, Káňa, Nahodil, Obdržálek.

Třebíč předváděla aktivnější hru a zaslouženě vedla

Poklidné rozehrávání v úvodních minutách přerušil tentokrát rozhodčí, který po odehrané půl minutě poslal na lavici hanby domácí hokejisty. Z několika střel ohrozil Hronka nejvíce pokus Dolníčka z mezikruží. Kadaň se útočné taktovky ujala až v 6. minutě, kdy od modré nahazoval kotouč Kuběna a vzápětí se marně snažil dorážet za dobře postaveného Lva Bauer. Z následného vhazování se urodila neméně slibná šance, tentokráte nebezpečně pálil Indra.
Na druhé straně barikády začalo docházet rovněž k nebezpečným situacím, neboť obrana Severočechů nechávala hostům poměrně mnoho prostoru ke kombinaci a zakončení. V polovině třetiny se domácí opora v brance vyznamenala dobře fungující lapačkou po střele Zahradníka z levé strany. Třebíč si aktivní hrou vynucovala často mírný tlak, který málem vyvrcholil v 13. minutě, kdy Nahodil trefil levou tyč Hronkovy branky.
V čase 16:28 se při přesilovce hokejisté Třebíče přece jen dočkali. Po přihrávce Dolníčka vypálil od modré po zemi Kaláb. Vystřelený projektil našel před brankovištěm dobře postavenou brusli Laše, 0:1.
V závěru zahajovacího dějství Kadaň zvýšila aktivitu, když se střeleckým pokusem prezentoval Kadlec, přesto se šlo do kabin za příjemnějšího stavu z pohledu hostů.

Vyrovnaná hra ke gólu nevedla

Stejnou výhodu, jakou měli v 1. části hosté, dostali z kraje třetiny i domácí. Během početní výhody se Kadani podařilo vytvořit pevné sevření v útočném pásmu, avšak ke kýženému úspěchu nevedly ani dorážky Balázse, ani tvrdé střely Višňáka. Hokejisté Horácké Slávie kontrovali v 25. minutě, kdy Nahodil nedokázal trefit puk do z velké části odkryté svatyně.
Když na stadiónu ubíhala 28. minuta, předvedl se po delší době výrazněji útok Kadaně. Po vydařených kličkách nejprve pálil do betonu Lva Balázs, aby o chvíli později vyzkoušel pozornost gólmana také Indra. Hokejisté královského města začínali cítit šanci na dohnání kroku se soupeřem a i nadále se snažili o nebezpečné kombinace v útočném pásmu.
Když už se hrála 2. desetiminutovka třetiny, ujeli Třebíčští ve 2 proti 1. Roli střelce na sebe u pravé strany kluziště převzal Burian, kterému se podařilo trefit pouze vyrážečku Hronka. Hostům útočná snaha očividně zachutnala, v 35. minutě nebezpečně střílel Přibyl a domácí opora se v brankovišti musela ohánět i při následném závaru. O pár chvil později si Kadaň vytvořila nadějný tlak v přesilové hře, ve které byl nejblíže vyrovnání Šíp, jenž z nevelké vzdálenosti netrefil správný kout branky. Nikdo se tak nemohl divit, že se siréna ozvala za stále nezměněného stavu.

Kadani nepomohlo ani odvolání brankáře

V dosti vyhrocené náladě začalo poslední dějství utkání. Domácí tlačili v útočném pásmu, když byl Balázs zasažen holí Lva do obličeje. Bez povšimnutí hlavního rozhodčího zůstaly i jadrné komentáře doprovázené teatrálními gesty Laše, který si ještě odpykával trest z předešlé třetiny.
V čase 45:41 se strhla bouře nevole nejdříve na druhé straně. Po signalizovaném vyloučení dovezla Kadaň puk dle rozsvícení červeného světla brankovým rozhodčím až do branky, hosté však avizovali pouhý odraz od tyčky. Sudí Zubzanda nejprve branku rezolutně uznal, aby po delší poradě s kapitánem hostů branku odvolal. Kotouč se údajně v brance vyskytl, avšak až po odpískání, které příliš přítomných neslyšelo a zřejmě na něj v první chvíli zapomněl i samotný sudí. Co se strhlo poté v domácím táboru, netřeba asi popisovat.
V bouřlivé atmosféře se Severočeši snažili o vyrovnání v přesilové hře, avšak třebíčská obrana byla důraznou hrou proti. Na konci 51. minuty se před Lvem ocitl osamocený Polanský, ale ve velké rychlosti nedokázal správně zpracovat kotouč. V dalších minutách hrála Kadaň přesilovou hru, ve které byla blízko vyrovnání po neúspěšných pokusech Charouska či Gombára. Další pokus k naději na zisk bodu měla Kadaň 4 minuty před koncem utkání, když hrála chvíli ve dvojnásobné výhodě. Ačkoliv se Severočechům snaha upřít nemohla, přesto se Třebíči podařilo uhájit těsný náskok, který v čase 59:31 pojistil do prázdné branky Látal po asistenci Laše, konečný stav 0:2.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Jaromír Šindel (trenér Třebíč): My jsme do zápasu šli s tím, abychom neinkasovali, protože jsme z posledních 2 zápasů dostali 14 gólů, což je strašně moc. Proto jsme se v tréninku a dnes věnovali hlavně obraně, což bylo až na pár hluchých míst vidět. Ve finále jsme defenzivu zvládli velice dobře a díky tomu jsme vyhráli. Z protiútoku jsme navíc byli velice nebezpeční a dle mého názoru jsme gólů mohli dát víc.

Leo Gudas (trenér Kadaň): Utkání se mi hodnotí špatně. Když nedáme žádný gól, tak samozřejmě nemůžeme vyhrát. Jsem zklamaný hlavně ze začátku utkání, kde hráči nepředvedli to, co by tam mělo být vidět. Musíme na hře hodně zapracovat, zejména na proměňování šancí. Když už jsme se do nich dnes dostali, tak chyběl potřebný důraz. Je tu dost zkušených hráčů na to, abychom utkání s nulou neodehráli.