Tábor padl i napotřetí

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný | 12.01.2011 | |

Domácí byli po celý zápas aktivnějším týmem. První branky dosáhl v 12. minutě Davídek. Hosté se ve druhé části snažili vyrovnat, ale Jarina za svá záda nepustil žádný puk. Ve 38. minutě navíc střelec Sikora zvýšil už na 2:0. Třetí část se pak nesal v Kadaňských barvách a domácí k povedenému výkonu přidali ještě 3. gol, který zajistil Horna. Kadaň tak porazila Tábor 3:0

36.kolo, středa 12.1.2011
Sportovní klub Kadaň - HC Tábor  3:0  (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Davídek (Rohan, Zmeškal), 38. Sikora (Seman, Přindiš), 59. Horna (Charousek, Mazanec). Rozhodčí: Ondřej - Jílek, Žídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Schmidt, Trefný, Brňák, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Seman, Sikora, Boušek - Balázs, Mikšovic, Eiselt - Ton, Charousek, Horna - Rohan, Stoklasa, Davídek.
HC Tábor: Čech - Hartmann, Černý, Havran, Petráček, Koktan, Kanov - Kocar, Šperger, Krätzer - Mrkvička, Štrba, Nedorost - Voříšek, Vild, Kolomý.

Domácí byli od začátku aktivnějším týmem. Už po 36 vteřinách hry se dostal před branku Seman, ale zblízka minul branku. Ve 4. minutě ujeli Boušek se Semanem, ale prvního jmenovaného vychytal Čech. Hosté se do větší šance dostali v 6. minutě, když ujel domácí obraně Kocar, ale nepřekonal Jarinu. Čech byl poprvé překonán v 7. minutě, když mu propadla Sikorova rána a doploužila se až na čáru, tam jí ale Čech zastavil. V 10. minutě byla hostům nabídnuta přesilovka. Dopadla ale jinak, než si hosté mysleli. Nejen, že téměř neohrozili Jarinu, ale hned po skončení ujel Davídek a ranou pod víko otevřel skóre. Domácí byli střelecky při chuti, nedařilo se jim ale dostat puk za výborně chytajícího Čecha.

Ve druhé třetině se hrálo převážně ve středním pásmu. První větší šanci nabídla až 29. minuta, když domácí obraně ujel Kocar. Jarina ale předvedl své kvality. Poté už se hrálo jen v domácím útočném pásmu. Hráči jako Davídek, Eiselt nebo Boušek, všichni vyhořeli na dnes skvěle chytajícím Čechovi. V 37. minutě puk dobře tečoval Eiselt, ale znovu to byl hostující brankář, kdo tygřím skokem zabránil brance. O půlminuty později ale na kruhu napřáhl Sikora a krásnou ranou pod horní tyč zvýšil na 2:0. Hosté se snažili snížit v následné přesilovce, ale domácí obrana byla pozorná. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Domácí měli na paměti zápasy s Pískem nebo s Litoměřicemi a tak nenechávali nic náhodě. Dobrou obranou hrou nedovolili hostům žádné ohrožení branky. V 47. minutě hráli domácí přesilovou hru 4 proti 3, v ní ale čaroval Čech.A co nechytil Čech, to zastavila tyč. Domácí postupně polevovali a hosté tak dostali příležitost na snížení stavu. Petráčkův pokus šel ale těsně mimo pravou tyč. V závěru ještě domácí pojistili výhru. Minutu před koncem ujel Horna s Charouskem, první jmenovaný naznačil přihrávku a poté skóroval střelou mezi tělem a rukou. V závěru ještě pokoušel štěstí Hartmann, Jarina se ale o nulu připravit nenechal.

Filip De Bolle, Martin Gahler, Jiří Novotný

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Tak já si myslím, že jsme dnes hráli velice dobře, akorát tomu chybělo lepší zakončení těch gólových příležitostí, kterých jsme dnes měli mnoho. Táboru také velmi dobře zachytal brankář. Jsme rádi, že se nám utkání povedlo a získali jsme tři body.

Arpád Györi (trenér Tábor): Dnešní zápas nám příliš nevyšel. Takřka celé utkání jsme byli pod tlakem, soupeř si vytvářel šance a podařilo se mu některé využít. My jsme dnes přijeli s oslabeným kádrem, proto to tak vypadalo. Musíme také hodně poděkovat našemu brankáři. Jakub Čech vychytal hodně šancí, bez něj bychom jistě dostali více gólů.