Smolná série nekončí, Kadaň na havířovském ledě prohrála 3:0

Marcel Holl | 18.12.2013 | |

K a d a ň - Ani poslední venkovní zápas v kalendářním roce ukončení smolné série nepřinesl. První třetina nenabídla příliš atraktivní hokej, přesto se domácí AZet dostal do vedení 1:0. Ve druhé dvacetiminutovce přidali havířovští další dvě branky, čímž rozhodli o výsledku celého duelu. Třetí perioda nabídla zajímavé šance na obou stranách, ale ani jeden z týmů se už střelecky neprosadil, a tak zůstalo skóre 3:0 ve prospěch Havířova, který tak porazil Kadaň poprvé v tomto ročníku.

34.kolo, středa 18.12.2013
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:0  (1:0,2:0,0:0)
Branky a nahrávky: 17. J.Daneček (Škumát, Pechanec), 32. Hrňa (Sztefek, Šedivý), 36. Šedivý (Bezuška). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 745. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 1:0,3:0.
AZ Heimstaden Havířov: Daneček – Bezuška, Vosátko "A", Krisl "C", Punčochář, Graca, Koma, Klimíček – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna "A" – Říčka, Marosz, Klimša – Daneček, Pechanec, Škumát
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Bartejs, Szakál "C", Prošek, Stehlík, Trefný, Mazanec – Novák J., Novák L., Chrpa – Račuk, Hanták, Hammerbauer – Gajovský, Chlouba, Mainer – Ton, Charousek "A", Jíra "A"

Zápas začal opatrně z obou stran, žádnou vyloženou šanci jsme neviděli do poloviny 10. minuty, kdy v přesilovce pálil z dobré pozice Sztefek, jeho projektil však letěl nad branku Strmeně.

V 15. minutě přišla první velká šance na druhé straně - domácí gólman Daneček rozehrával kotouč za brankou, ale puk se dostal k připravenému Račukovi, před kterým na chvíli stála prázdná branka. Daneček však své zaváhání napravil a šanci zneškodnil.

První branka utkání přišla v 17. minutě a s ní i sprška plyšáků, které si fanoušci donesli do hlediště. Pechanec zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Škumátovi, který neváhal a vypálil na Strmeně, ten sice puk vyrazil, ale od Jana Danečka se kus černé gumy odrazil do sítě.

Chvíli na to měli dvě velké šance hokejisté Kadaně - nejprve pálil do pravého horního rohu Charousek, jehož ránu vyškrábl Daneček nad, po něm se před domácího brankáře prokličkoval Gajovský, ale ani ten nebyl úspěšný.

Poslední šanci první třetiny měl domácí Říčka, vlastně to byly šance hned dvě, nejprve pálil zpoza obránce Kadaně, Strmeň jeho ránu vyrazil na poslední chvíli a o pár vteřin později trefil tyč Kadaňské branky. Nic dalšího už se nestalo a tak platil stav 1:0.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí hokejisté, kteří si záhy vysloužili možnost hrát přesilovku, ale přestože svého soupeře zamkli v obranném pásmu, branku nevstřelili.

Na začátku 25. minuty se Havířovský Šedivý po krásné individuální akci dostal před Strmeně, toho si položil, ale už nedokázal puk zasunout do branky, jelikož mu po dlouhé bekhendové kličce na poslední chvíli utekl.

V polovině 32. minuty hostující Lukáš Novák pádil do přečíslení 2 na 1, zkusil přihrát, ale puk se odrazil zpět k Novákovi a ten pálil z první. Trefil jen boční konstrukci Danečkovy branky. V téže minutě se Havířov dostal do dvoubrankového vedení, když se prosadil první útok. Šedivý nahrál před branku Sztefkovi, proti němu zakročil Strmeň, ale puk se dostal jen k Eriku Hrňovi, který rychle objel branku a zasunul puk do ní.

Psala se 36. minuta a AZ se dostal do tříbrankového vedení, protože Ondrej Šedivý přesnou střelou k tyči využil přesilovku. V závěru druhé části mohl po akci Marosze s Klimšou navýšit vedení domácích Graca, ale Strmeň si s jeho pokusem poradil.

Do třetí třetiny tedy šel Havířov s tříbrankovým vedením, s čímž se však Kadaň nehodlala smířit a od začátku hrála velmi aktivně. Avšak snaha Kadaňským ovoce nepřinesla, naopak mohli prohrávat ještě větším rozdílem, kdyby Havířovští využili některý z četných nebezpečných protiútoků.

Ovšem ani jedna obrana se překonat nenechala, a to ani po šanci hostujícího Tona ze 47. minuty , kdy útočník Kadaně pálil z mezikruží, ale Daneček jeho ránu vyrazil mimo. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, kde měl vzápětí obrovskou šanci Šlahař, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jen Strmeňův beton, od něhož kotouč mířil do tyče.

Obrovskou šanci snížit měl v 53. minutě Gajovský, jenž z ideální pozice mířil do levého horního rohu Danečkovy branky, ale gólman Havířova mu skvělým zákrokem lapačkou šanci zmařil.

Předposlední velkou šanci zápasu měl Kadaňský Mazanec, jehož bombu z vrcholu kruhu lapil Daneček do lapačky, to bylo v 57. minutě. Úplně poslední šance utkání přišla v samotném závěru, kdy hrála Kadaň přesilovku, kterou ještě umocnila odvoláním brankáře. Do konce utkání zbývalo 5 vteřin, hostující Račuk mířil do odkryté Danečkovy branky, ale trefil jen boční síť a domácího brankáře o čisté konto nepřipravil.

Petr Miklas

Jan Daneček (HC AZ Havířov): V úvodní třetině byl na týmu vidět stín toho nepovedeného zápasu v Ústí, ve kterém nám nefungovalo vůbec nic. Alespoň se nám podařilo dát šťastnou branku a jít do vedení, což bylo pro kluky povzbuzující. V kabině jsme pak mužstvo motivovali, že když to moc nejde herně, tak to musí jít srdcem a ukázali se fanouškům v lepším světle. Trochu mě mrzí, že jsme v úplném konci polevili a vlastními chybami dovolili soupeři málem zápas zdramatizovat. Naštěstí nás podržel brankář a tak jsme i ten závěr zvládli bez větších problémů.

Karel Soudek (SK Kadaň): Máme už delší dobu problémy s produktivitou. První dvě třetiny jsme odehráli špatně a náš výkon se zlepšil až ve třetí třetině poté, co jsme stáhli sestavu na tři útoky. Podepsalo se na nás cestování a celková únava některých hodně vytěžovaných hráčů. Naše série neúspěchů je už dlouhá a k jejímu překonání musíme začít zase u těch základních věcí.