První přípravné střetnutí s jasným výsledkem pro Kadaň

Jakub Coufal, Martin Gahler, Alexandr Stys | 02.08.2011 | |

K a d a ň - Dlouhé čekání na ledové zápolení kadaňských hokejistů je u konce. Po náročné letní přípravě se Kadaňští přesunuli na zimní stadion, kde přivítali v prvním přípravném duelu ligového kolegu z Litoměřic. Ačkoli se jednalo o úplně první měření sil po několika měsíční přestávce, žádné zahřívací utkání se v Kadani neodehrálo. Domácí na svého soupeře doslova vlétli a už po 13 minutách vedli 3:0. Ve zbylých dvacetiminutovkách přidala Kadaň ještě další 2 branky a celkově tak na úvod přípravných střetnutí přesvědčivě zvítězila poměrem 5:0.

1.kolo, úterý 2.8.2011
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  5:0  (3:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Mála (Hofmeister, Kadlec), 8. Mála (Kadlec), 12. Hofmeister (Kadlec), 42. Stehlík (Mužík), 60. Ton. Rozhodčí: Kostourek - Zajíc, Amstark. Vyloučení: 12:7, navíc Evan (LTM) 5 plus OK za sekání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (Štěrba) - Zmeškal, Višňák, Ton, Freiberg, Petráček, Trefný, Tolliger, Fiala, Malinský, Tomeček, Stoklasa, Stehlík, Novák, Ptáčník, Pinka, Mála, Kadlec, Hofmeister, Mužík, Chlouba, Račuk.
Stadion Litoměřice: Salfický (Meravý) - Evan, Mizera, Topič, Smetana, Martinka, Drahorád, Ketner, Vrba, Hašek, Slížek, Horčička, Tvrzník, Kauschitz, Tůma, Keltner, Hlusička, Novák, Sajdl, Patzenhauer, Chamrád.

Hned od úvodních minut utkání domácí hráčí předváděli lepší hru a rychlejí bruslili. Naopak litoměřičtí jakoby teprve hledali skvělou formu z přípravy kdesi v myšlenkach. Do první vážnější šance se dostála první formace ve 3.minutě, kdy Slížek našel příhravkou Haška, ten však nezpracoval příhravku. Kadanští však využili hned první ostré šance a vstřelili první gol utkání. Obránce Topič „namazal“ přímo kadaňskému Františkovi Málovi na hůl a ten už neměl problém trefit prázdnou branku. Po obdržené brance se litoměřická obrana trochu vzchopila, po několika tvrdých zákrocích od Kettnera se těžce zvedali utočníci u mantinelu. Soupeř se první přesilovky chytil s vervou a hned zasypal brankáře Salfického sprškou střel, ten je s přehledem kryl. Stadion mohl hned po několika minutách vyrovnát, avšak Hašek pří dorážce neúspěl. Pří následném protiútoku se před brakářem Salfickým strhla mela a soupeří se podařilo vyšťourát puk zpod ležícího brankáře. Autorem branky byl označen opět František Mála. Jakoby toho nebylo málo dostály Litoměřice hned další ránu, tentokrát v podobě zranění, které utrpěl David Tůma.

Soupeř po druhé brance opět dostal chuť na tvrdou hru, kterou litoměřičtí obránci museli také rázně řešit. V osobních soubojích vyčníval Martinka a nová posila Ondřej Smetana, který odvedl slušný výkon i po zbytek utkání. Do přestávky se povedlo domácím vstřelit ještě jeden gol, trochu smolný pro litoměřický celek. Po nahození zpoza branky kotouč trefil brankáře do betonu a následně se odrazil do branky. Do první přestavky měl Stadion ještě šanci vývoj utkání zkorigovat, ale další přesilovu hru nevyužil.

Druhou třetinu zahajily Litoměřice o něco aktivnějí a brankář Kaššák měl konečně nějakou těžší práci při likvidovaní tvrdých střel. Nejvíce starosti mu natropila útočná formace Keltner-Hlusička-Novák, která si vytvořila v úvodu nejvíce šancí. Následně kadaňský brankář likvidoval i trdou střelu z mezikruží od Tvrzníka. Špatnou hru ve druhé části doháněli domácí hráči občasnými fauly avšak štěstím pro ně a smůlou pro litoměřické žádna z přesilových her neskončila golem. Jeden gol však Stadion vsítíl, po akci Hlusičky s Keltnerem puk skončil v sítí a sním i litoměřický útočník, rozhodčí branku neuznali pro postavení hráče v brankovišti. Domácím se agresivní a rychlé útoky Stadionu nelibily, a tak si ve vlasním obranném pásmu vyšlapl Hofmeister na Sližka, po menší potyčce skončil kadaňský hráč na ledové ploše. Oba hráči si odpykali menší trest za hrubost. Další větší konflikt nastal hned při dalším závaru před brankářem Salfickým, tentokrát se do šarvátky dostál Fiala a Topič, rozhodčí udělil oboum osobní 4. minutový trest. Druhá třetina nabídla nejvíce šanci avšak bez žádného golu.

V poslední části udělali treneři Stadionu změnu na pozici brankáře, šanci dostal Michal Meravý, nová posila letošní sezony. Nový muž litoměřického brankoviště se mohl hned blýsknout třemi skvělými zákroky. Čisté konto mu však nezůstalo dlouho, po chybách obránců v rozehře se do prázdné branky trefil Jan Stehlík. Kadáňští už vedli 4:0 a zápas byl rozhodnut. Hosté se však nevzdávali a pořád zkoušeli dobývat Kaššákovu bránu. Keltner po přihrávce od Nováka netrefil branku a Slížek v následném nájezdu byl faulován. Nařízené trestní střílení však litoměřický kapitán neproměnil, kličku do bekhendu Kaššák chytil a udržel si i nadále čisté konto. V následné pětiminutovce hosté předvedli výbornou kombinační hru a Meravý měl plno práce. Výborné dva zákroky předvedl proti Stehlíkovi a následně vychytal i únik Hofmeistera. Poslední branka, která padla z přesilovky, byla opět trochu smolná, po nahození do skrumáže hráču před brankou se kotouč odrazil do branky.

Alexandr Stys

Daniel Tvrzník - trenér HC Stadion Litoměřice

Samozřejmě výsledek pro nás není zrovna lichotivý. Byl to první zápas sezóny, hráli jsme v kombinované sestavě, jako hrají v přípravě všechny týmy. Snažili jsme se dát prostor novým hráčům, kteří jsou u nás na zkoušku. Je pravda, že někteří nepodávali takový výkon, jaký jsme čekali. Některé individuální výkony nebyly optimální. Mysílm si, že jsme k tomu zápasu přistoupili až moc přátelsky v první třetině. Od druhé třetiny se náš výkon zvedl. Myslím, že potom už to byl vyrovnaný zápas a chyběl zkrátka důraz v koncovce. Šancí jsme si vytvořili dost na to, abychom dali nějaké góly, včetně trestného střílení. Určitě nejsme spokojeni především s hrou v našem obranném pásmu. Nebyla dobrá, ale naštěstí máme ještě nějakou dobu na to, abychom to zlepšili. Máme na čem pracovat.