Prážák vystřelil druhý bonusový bod

Miroslav Lučan | 08.10.2007 | |

K dalšímu velkému boji se A-tým SK Kadaň vypravil na led HC VCES Hradec Králové, který chtěl černožlutým oplatit porážku z prvního vzájemného souboje. Zápas začal velmi dobře pro Severočechy, kteří hned v úvodních minutách měli několik slibných šancí. V deváté minutě otevřel dorážkou skóre kadaňský benjamínek Kadlec a zajistil tak hostím vedení po první třetině. Na počátku druhé části si hradečtí vytvořili tlak, ale Hanuljak byl bezchybný. V polovině utkání při dvojnásobné přesilovce zvýšil Fink na rozdíl dvou branek a když krátce po něm Hlusička rozvlnil síť potřetí, vypadalo to s domácími velmi bledě. Ti se však rychle otřepali a spustili na hostující branku kanonádu a dvěma góly se vrátili do zápasu. Ve třetí třetině začali Východočeši náporem, ale obrana hostí byla pozorná. Sedm minut před koncem se ale hradeckým podařilo vyrovnat. Obě mužstva měla v závěru ještě několik šancí strhnout vedení na svou stranu, ale to se neporařilo. V prodloužení hrály oba týmy spíše na jistotu a rozhodnout musely nájezdy. V nich jediný úspěšný střelec byl kadaňský Pražák a zajistil tak pro hosty druhý bod za vítězství 3:4 na samostatné nájezdy.

10.kolo, pondělí 8.10.2007
Královští lvi Hradec Králové - Sportovní klub Kadaň  3:4sn  (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Domin (Kadlec), 39. Koudelka (Táborský), 53. Hendrich (Táborský, Haluza) - 9. Kadlec (Chyba), 29. Fink (Poživil), 34. Hlusička (Kajer, Hlubuček), rozhodující nájezd Pražák.
Rozhodčí: Hribík - Čížek, Padevět.
Vyloučení: 5:10.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1528.
Střely na branku: 47:28.
Průběh utkání: 0:0, 0:3, 3:3, 3:4.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Toužimský, Lesák, Táborský, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Klement - Haluza, Domin, Kadlec J. - Sakrajda, Koudelka, Šeda - Fořt, Roubík, Volráb - Ropický, Šimoníček
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Brňák, Kocek, Hlavatý - Polanský, Fink, Vrtek - Pražák, Kýhos, Duba - Hlusička, Veverka, Kajer - Bauer, Kadlec M., Chyba

První třetina nenabídla příliš pohledný hokej, mírně aktivnější byli hosté. Ti se také jako první dočkali branky. V polovině úvodního dějství se po vyhraném vhazování před Koutským dostal k odraženému puku Martin Kadlec a rychlou dorážkou poslal Severočechy do vedení. Vedoucí branka Kadaň ještě více nabudila a Vladislav Koutský musel několikrát své spoluhráče podržet těžkými zásahy. Na druhé straně měl blízko k vyrovnání Martin Koudelka, ale jeho střela švihem šla těsně nad Hanuljakovu branku.

Druhá třetina přinesla o poznání zajímavější podívanou. Domácí nejprve nevyužili ani ty největší šance k vyrovnání. Na výborném Hanuljakovi si vylámali zuby postupně Koudelka, Sakrajda i Domin. Právě výtečný výkon kadaňského brankáře měl největší podíl na dalším průběhu druhé třetiny. Kadaň v ní totiž dokázala zužitkovat dvojnásobnou přesilovou hru a když ve 33. minutě zvyšoval Hlusička už na 0:3, diváci na stadioně začali pískat, byli očividně znepokojeni dosavadním děním na ledě. Domácí se i přes tříbrankové manko tlačili do útoku a ve 35. minutě se konečně dočkali. Petr Domin v leže dokázal zvednout puk bekhendem nad rameno kadaňského brankáře a vykřesal pro domácí jiskřičku naděje. Hráče HC VCES první branka nabudila a Hanuljak byl v jednom ohni střel. Jenže kadaňský brankář podával doslova famózní výkon. Chvíli po snížení neuvěřitelným zákrokem vzal gól Janu Šedovi, který už střílel do jeho prázdné klece. Východočeši přeci jen dokázali svůj tlak ještě do druhé přestávky přetavit ve druhý gól. V přesilovkové skrumáži se nejlépe zorientoval Martin Koudelka a protlačil puk do hostující branky – 2:3.

Třetí třetina odstartovala logickým náporem domácích. Jenže hradečtí hráči naráželi neustále na výborného mága v kadaňské brance. Brankář Hanuljak zlikvidoval i ty největší šance Východočechů a to ať ve stole, kleče nebo leže. Zaslouženého vyrovnání se ale domácí přeci jen dočkali. V 53. minutě tečoval v závěru přesilové hry puk před Hanuljakem Jiří Hendrich a vyrovnal. Chvíli na to mohl strhnout vedení na hradeckou stranu Martin Koudelka, ale své sólo ve vlastním oslabení neproměnil. Zápas tak dospěl do prodloužení a nakonec až do samostatných nájezdů.

Za domácí se nejprve neprosadil kapitán Roubík, na druhé straně nezamířil přesně Bauer. Ve druhé sérii neuspěl hradecký Koudela, naopak severočeský Roman Pražák střelou na vyrážečku poprvé skóroval. Rozhodnutí tak bylo na domácím Haluzovi, když ani on Hanuljaka neprostřelil, radovali se kadanští zcela po zásluze ze zisku bonusového bodu.

Daniel Višňák

Jiří Mička (asistent trenéra Hradce Králové):
První třetinu jsme hráli špatně, prohráli jsme ji 0:1. Do druhé jsme šli s cílem, že chceme průběh zápasu otočit, ale když jsme začali tlačit, tak uděláme zbytečný faul a inkasujeme z přesilovky gól na 0:2. Pak když jsme se chtěli dostat znovu do nějakého náporu, tak nám ujede hráč a přidá třetí branku. Naštěstí nás nakopl gól Petra Domina a do konce druhé třetiny jsme snížili ještě na 2:3. Podařilo se nám i vyrovnat, jenže další šance jsme už nedali. Martin Koudelka jel úplně sám, ale nedal. Když jsme pak měli být na koni, tak uděláme další dva zbytečné útočné fauly. V prodloužení už šance nebyly a na penalty zaslouženě vyhrála Kadaň.

Miroslav Novák (hlavní trenér Kadaně):
Přijeli jsme do Hradce hrát zezadu, vycházet z obrany. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, který se postupně zvedá. Prakticky 34 minut hráči plnili všechny pokyny, hráli naprosto zodpovědně a čekali jsme na brejky. Pak ale přišly veliké chyby, za které nás soupeř potrestal. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsem se hráče snažil uklidnit, říci jim, ať si to srovnají v hlavách, že nemáme co ztratit. Bohužel jsme inkasovali potřetí a bylo vyrovnáno. Trenér, který vede mužstvo, jenž vede 3:0 a zápas skončí vítězstvím 4:3 v prodloužení, by mohlo být nespokojený, ale já rozhodně nejsem. Máme mladý tým, soupeř hrál ke konci dvě přesilové hry i v prodloužení, tak jsem maximálně spokojen. V Chomutově jsme nedali ze čtyř penalt ani jednu, teď jsem vyměnil hráče a vyšlo to. Je to loterie a otázka štěstí. Brankáře Hanuljaka jsme vyměnili na přestup s Mostem za jednoho útočníka a to byl podle mě nejlepší tah, který Kadaň vůbec kdy udělala, nebo za posledních několik let určitě.