Porážka po samostatných nájezdech

Libor Gavlas, Miroslav Lučan | 05.01.2009 | |

V utkání, ve kterém šlo z hlediska zisku bodů o hodně kadaňští výborně začali, v první části je do vedení poslal Rudovský a když Balázs na začátku prostřední části zvýšil na rozdíl dvou branek vypadalo to se Severočechy velice dobře. Domácí se však nepoložili, bojovali. Černožlutí doplatili na častá vyloučení, soupeř se vrátil do hry gólem v početní výhodě. V poslední minutě domácí odvolali gólmana, sudí jim přidal bonus v podobě přesilové hry a kadaňští tak ve druhém zápase za sebou přišli o tři body v poslední minutě. V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech uspěl pouze jeden střelec a to na straně Panterů. Kadaň si tak ze severu Moravy odváží pouze bod.

38.kolo, pondělí 5.1.2009
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  3:2sn  (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0 - 1:0)
Branky: 48.Přeučil (Novák), 60.Sikora (Evan, Kotásek), rozhodující nájezd Vala - 17.Rudovský (Zika), 24.Balázs .
Rozhodčí: Vampola - Machálek, Škach.
Vyloučení: 3:11, navíc Šíp (KAD) 10 minut OT.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: -.
Střely na branku: -:-.
Průběh utkání: 0:0,0:2,3:2.
AZ Heimstaden Havířov: Valent (Čech) - Kolarz, Lukačovič, Štefanka, Evan, Novák, Lašek, Klimeš, Hegegy - Seman, Vala, Velecký - Kotásek, Piecha, Sikora - Brynecký, Přeučil, Haas, Minařík.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Štěrba) - Szakal, Chmelíř, Revay, Mazanec, Pospíšil, Višňák, Mašek - Boušek, Šíp, Balázs, Polanský, Valský, Gombár, Rudovský, Fink, Zika, Ton, Rybecký, Chyba, Kadlec.

První třetina dnešního utkání nenabídla nijak oslnivý hokej. Oba týmy nemohly dlouho najít recept na protější obranu, hře chyběla rychlost i nápad. Jako první zasahoval Hanuljak po střele Valy, která ale nepatřila k nejnebezpečnějším. Ve 4. minutě se dostali k první střele i hosté, ale Valský po zemi netrefil branku. Na druhé straně pak předvedli domácí první pěknou akci, Piecha přenechal v pásmu kotouč Kotáskovi, který byl ale seknut a rezultovala z toho první přesilovka pro domácí. V přesilovce se nejprve pokusil dorazit Novákovu střelu Brynecký, ale neuspěl. Poté byl stejný hráč vyloučen a aby toho nebylo málo, tak za dalších třicet vteřin putoval na trestnou Rudovský. V 8. minutě vyslali na Hanuljaka dva pokusy v rychlém sledu Piecha a Kolarz, ale ani jeden nebyl gólový. Poté se dostali po delší době do pásma hosté, ale Valského pokus také Valenta nepřekvapil. Od 12. minuty hráli první přesilovku i hosté, ale ani v ní se jim moc nedařilo. V 17.minutě přišel první gólový moment. Zika našel pěkným pasem na modré najetého Rudovského, který si položil Valenta a pohodlně skóroval - 0:1. Bryneckého pokus hned po buly na středovém kruhu lapil Hanuljak. Závěr třetiny dohrávali domácí v přesilovce po dalších vyloučeních Pospíšila a Szakala, ale tvrdé rány Štefanky a Evana si cestu do sítě nenašly.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale nevypracovali si ani jednu šanci. Kadani se povedlo zaskoči Pantery velice brzo. Ve 24. minutě totiž Balázs přebral kotouč ve středním pásmu, za modrou přes obránce vystřelil a jeho přesný pokus švihem mířil přesně do levého horního rohu - 0:2. Snížit mohl vzápětí Vala, ale jeho střelu nízko nad ledem Hanuljak vyrazil betonem. Pak dostali Panteři další výhodu přesilovky, ale v ní neuspěl Novák dělovkou od modré ani Vala po samostatné akci. Ve 30. minutě předvedli hosté pěknou kombinaci, a jejímž konci byl Rudovský, jehož střela jen velmi těsně minula levou tyč. Těsně po polovině utkání zkusil překvapit zpoza branky Hanuljaka Piecha, ale ten se nenechal překvapit. Ve 33. minutě udělal chybu Valent, když mu kotouč utekl, dostal se až na modrou, odkud jej poslal na branku jeden z hostujících z beků, a Valent předvedl fotbalový odkop a zachránil tak svou svatyni. Po této chybičce se dostával do sóla Piecha, ale za modrou mu kotouč utekl a Hanuljak byl u něj dříve. Ve 37. minutě pak Valent chybu napravil, když chytil sólo Šípovi. Pak se oba týmy prezentovaly tvrdou ranou od modré. Na straně domácích byl jejím autorem Hegegy, na druhé straně Šíp, ale oba branku těsně minuli.

V úvodu třetí části předvedl už podruhé svou výbornou práci s holí Hanuljak, který zachytil kotouč lapačkou, okamžitě jej položil na zem a vysokým lobem vyhodil do bezpečí. Smrtící ránu pak mohli domácím zasadit nejprve Gombár a poté Valent, který se šikovně sám dostal do výborné pozice, ale svou šanci neproměnil. Ve 45. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou ještě umocnil Baláže, který ve snaze odpálit kotouč do bezpečí přestřelil i mantinel a Kadaň se tak musela bránit ve třech. To nejhorší hosté přežili, ale když už byli ve čtyřech, tak nakonec inkasovali. Střelu Nováka totiž hostující gólman pouze vyrazil a Přeučil dopravil kotouč do sítě – 1:2. Domácí poté zabrali, ale Vala z pravého křídla, ani po něm Kotásek nedokázali vyrovnat. To se sice povedlo v 54. minutě Sýkorovi, který po Hanuljakově zákroku sklepl kotouč do sítě, ale hlavní sudí pro údajnou hru vysokou holí branku neuznal. V 56. minutě byli nejprve vyloučeni Piecha s Szakalem, aby je za chvíli následoval Mašek. Domácí tak mohli hrát přesilovku 4 na 3, ale Kotásek nebyl při zakončení z pravé strany dostatečně důrazný. Minutu před koncem normální hrací doby si vzal domácí kouč oddechový čas, poslal do hry šest hráčů v poli a jeho tah se mu vyplatil. Tři vteřiny po vhazování totiž dostal dvojku za sekání Revay a hosté se tak museli bránit ve čtyřech proti šesti domácím. Nakonec se neubránili po podobné situaci jako v 53. minutě. Hanuljak opět neudržel kotouč po ráně Evana a Sikora jej tentokrát dopravil do branky dovoleným způsobem – 2:2.

V prodloužení nejprve zkoušel překonat Hanuljaka mezi betony Sikora, ale neuspěl. Stejný hráč chtěl zvolit stejný způsob zakončení i minutu před koncem prodloužení, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Mezitím ještě vystrašil Valenta Revay, jehož tvrdá rána prosvištěla jen těsně vedle branky. V poslední minutě předvedl Hanuljak parádní zákrok, když zlikvidoval tečovaný pokus. To byla v prodloužení také poslední šance a rozhodnout tak musely nájezdy. S šesti exekutorů uspěl jediný – domácí Petr Vala a střelou k levé tyči zajistil domácím Panterům dva body.

Libor Gavlas

René Ševeček (asistent trenéra Havířova) – „První a druhá třetina nebyla z naší strany dobrá, mimo jiné i proto, že jsme v těchto dvacetiminutovkách neproměnili několik přesilových her. Pak se nám zápas podařilo otočit, kluci ve třetí části bojovali a konečně se nám podařilo se v přesilovkách prosadit. Stále se potýkáme se střeleckou nemohoucností, ze šedesáti střel proměnit jen dvě, to není dobrá vizitka.“