Redakce Olomouce | 12.02.2004 | |

Hokejisté Olomouce byli nad síli kadaňských borců.

10.kolo, středa 15.10.2003
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Karný (Kučera), 24. Brančík (Liška), 52. Liška (Brančík) - 15. Fořt (Pavliš, Dobiáš). Rozhodčí: Alexander Chlaň - Milan Kis, Miloš Mergl . Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200.
HC Olomouc: Svoboda - Prošek, Doseděl, Šafařík (41.Grof), Klimeš, Dostál, Spitzer - Liška, Brančík, Žajgla - Horný (41.Martinka), Sršeň, Ministr - Mikulík, Kučera, Karný.
Sportovní klub Kadaň: Fikrt - Vilášek, Klaus, Kivoň, Punčochář, Toms, - Stavenský, Kuchler, Polanský - Pelán, Kreuzman, Müller - Pech, Derfler, Dobiáš - Fořt

V dnešním utkání se představila avizovaná posila ze Znojma, útočník Milan Mikulík, který zaujal pozici Petra Bělohlávka na pravém křídle Kučerovy útočné řady, v sestavě hostů se naopak objevil karlovarský centr Libor Pavliš. Úvodní minuty zápasu přinesly šance našeho týmu, ve 2.minutě se do nadějné příležitosti dostal Milan Ministr po akci Karla Horného, o chvíli později pálil z pravého křídla Milan Mikulík, bezbrankový stav nezměnila ani akce Tomáše Sršně z konce páté minuty. O několik minut později zastavil Mikulíkovu dělovku ukázkový semafor Michala Fikrta, který hájil hostující branku. Gól nepřinesla ani příležitost Milana Ministra ze 14.minuty a prakticky z protiútoku udeřili hosté - nahrávku Libora Pavliše od zadního mantinelu přetavil ve vedoucí branku Patrik Fořt - 0:1. Srovnat mohl v 18.minutě ve vlastním oslabení Jozef Liška, ale ani nadvakrát neuspěl, o pár sekund později pak musel Petr Svoboda likvidovat nebezpečný bekhend kadaňského obránce Viláška. Vyrovnání přišlo 50 sekund před první sirénou, když Tomáš Karný prostřelil hostující brankáře. Závěr první dvacetiminutovky pak vyzněl jasně v náš prospěch, nerozhodný stav však zůstal nezměněn.

Zlepšený výkon našich hráčů ze závěru úvodní třetiny se přenesl i do prostředního dějství a vedoucí gól na sebe nedal dlouho čekat, již ve 24.minutě se nám podařilo využít přesilovou hru zásluhou Richarda Brančíka, který doslova dotlačil puk za Fikrtova záda - 2:1. Byla to jubilejní 100. Richardova trefa v 1.lize. Další minuty přinesly rychlý, útočný hokej, více ze hry měli hosté z Kadaně, kteří si výborným pohybem vytvářeli nebezpečné příležitosti před naší brankou, aktivní byl zejména Libor Pavliš, asi nejlepší hráč Kadaně, Petr Svoboda nás však svými skvělými zákroky držel nad vodou.

Hokej nahoru dolů pokračoval také v poslední třetině, vyrovnat mohl hned v jejím úvodu Lukáš Pech, Petr Svoboda byl ale proti. V dalších minutách se hráči Kadaně stále tlačili před naši branku, nebezpeční byli hlavně v přesilovkách a vyrovnání několikrát viselo na vlásku, Petr Svoboda však podával fantastický výkon. Rozuzlení napínavého dramatu přinesla 52.minuta, při hře čtyř proti čtyřem se střela Richarda Brančíka odrazila od pravé tyčky Fikrtovy branky a Jozef Liška střelou pod víko rozhodl - 3:1. Další gól mohl přidat pět minut před koncem utkání Petr Žajgla po akci autora rozhodující branky, Jozefa Lišky, ale hostující brankář Michal Fikrt vytáhl jeho střelu nad branku. Poslední minuty utkání sehráli naši hráči velice takticky, kontrolovali vývoj střetnutí a zaslouženě je dotáhli do vítězného konce.

Redakce Olomouce

Trenér hostí, Alois Chlustina: Nedostavil se po zápase na tiskovou konferenci. Trenér domácích, Josef Zavadil: "V první řadě bych chtěl poděkovat svému mužstvu, že zabojovalo a že hráči tento těžký zápas dotáhli do vítězného konce. Čekali jsme těžkého soupeře se stylem hry podobným Chomutovu, s tím jsme se také na tento zápas připravovali. Kadaň se tu představila jako velmi dobré, konsolidované mužstvo, které se právem pohybuje v horních příčkách prvoligové tabulky. Chlapci zápas zvládli, zejména herní disciplínou a úporností, za což jim patří můj dík.