Nevydařený úvod zhatil premiéru

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 07.09.2005 | |

Kadaň odjížděla k prvnímu utkání do Havířova s cílem neprohrát a udělat dobrý dojem. Bohužel tři góly v úvodní třetině dostaly tým ze severních Čech na kolena a dlouho to vypadalo, že Kadaň nevsítí na severní Moravě ani branku. Naštěstí po 51 minutách korigoval na konečných 5:1 obránce Vobořil, a tak zmírnil nepříjemný a nečekaný debakl.

1.kolo, středa 7.9.2005
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  5:1  (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 6.Seman (Zdráhal), 9.Mikšan (Vavruša, Lipina), 12.Sedlák (Zdráhal), 44. Seman (Lipina), 47.Seman (Zdráhal) - Vobořil (Oliverius).
Vyloučení: 8:9.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Průběh utkání: 5:0, 5:1.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Balčík, Gavlas, Malinský Divíšek, Vrtík, Vavruša, Koma, Zientek - Seman, Zdráhal, žurek - Mikšan, Lipina Sedlák - Ruzum, Zdeněk , Lichý - Sikora, Sprušil, Heider.
Sportovní klub Kadaň: Hübl, Jirkůvu(20) - Meňhart, Vobořil, Hlubuček, Hlavatý, Zajíček, Plaček, Lašek, Čuj - Zika, Oliverius, Kajer - Žák, Švík, Postl - Tvrdek, Hlusička, Švejda - Hahn, Derfler, Zaťovič.

Kadani vůbec nevyšla první třetina

Úvod patřil podle očekávání domácím hráčům, kteří se do Kadaně pustili bez slitování. Ale kadaňský Hlavatý jako první vystřelil na branku, domácí gólman Novotný však s jeho střelou neměl vůbec problémy. Severočeskou nedisciplinovanost, na kterou nakonec tým dojel, začal hned po 89 vteřinách obránce Plaček. Kadaň se statečně bránila, první střelu na Hübla vyslal až po třech minutách hry Gavlas. Hosté se mohli v oslabení dostat dokonce do vedení, ale Oliverius netrefil prostor mezi betony domácího brankáře. A tak se blýskalo na druhé straně! Po chybě kadaňské obrany se za brankou severočechů dostal k puku Zdráhal, přihrál Semanovi, který nedal z blízka Hüblovi šanci – 1:0.
Havířov povzbuzen brankou začal útočit, což se mu málem navyplatilo. Kamil tvrdek se dostal k puku, ale trefil jen tyč. Krásnou akci na druhé straně předvedli domácí Sedlák s Lipinou, ale Hübla nepřekvapili. Skóre se měnilo už v 9. minutě, to na trestné lavici seděl kadaňský Zaťovič a domácím stačilo 22 vteřin pro navýšení svého vedení. Puk dostal od Lipiny k Vavrušovi, který jej naservíroval Mikšanovi. Po jeho střele pod víko se kotouč již jen třepetal v síti – 2:0. Jenže to nebylo ještě zdaleko všechno. Hosté hráli krátkou přesilovku, jenže se zbytečně nechal vyloučit Hlubuček a domácí ve hře 4 na 4 zvýšili dokonce na 3:0. To Sedlák obelstil kličkou i kadaňského gólmana a puk putoval do prázdné branky.
Domácí poté měli ještě výhodu přesilové hry 5 na 3, když se na trestnou lavici šel posadit i Meňhart, ale hostující obrana se přečíslit nenechala. Velkou šanci měli domácí borci ještě v 16. minutě, Lipina namazal Sedlákovi, ale ten netrefil odkrytou branku. Kadaň byla do konce třetiny již bezzubá, a tak odcházela do kabin se třígólovým mankem.

Střelci se opět neosvědčili

Po první dvacetiminutovce se v brance Hostí objevil Ondřej Jirkův. Kadaňský Tvrdek měl vynikající šanci ke zkorigování nepříznivého výsledku hned ve 22. minutě, ale Novotný byl opět nad jeho síly. Kadaň začala být důrazná, domácí obránci měli velké problémy a často faulovali, jenže hosté byli zoufale neschopní vsítit branku. Ani přesilová hra 5 na 3 jim nepomohla, Vobořil při ní vystřelil 3x, Meňhart 2x, ale domácí branka jakoby byla zakletá. Domácí dost bránili a občas zahrozili jen z protiútoků.
Hosté měli několik slibných šancí, domácí byly ve druhé třetině jakoby v útlumu, oslabení jim vzalo síly a nápor, avšak hosté ničeho nedokázali využít, a tak skončila druhá třetina bez branek.

Kadaň vsítila konečně svou první ligovou branku

Hned v úvodu poslední třetiny byly šance na obou stranách. Nejdřív přestřelil branku domácí Sedlák, stejnou akci zopakoval na druhé straně hostující Žák. Hra se trochu přiostřila, na ledě to jiskřilo, studenou sprchu však dostal tým Kadaně, ve 44. minutě využil totiž další přesilovou hru domácí Seman – 4:0. Kadaň byla nejblíže ke vstřelení branky ve 47. minutě. To úžasně vypálil Švík, domácí gólman jeho střelu však bravurně lapil.
A tak přišel trest na druhé straně. Seman projel přes celé kluziště a k překvapení kadaňských hráčů dostal puk až do branky – 5:0. to už to vypadalo na pořádný debakl. V 52. minutě prostřelil kadaňský obránce Vobořil vše, co mu stálo v cestě a vstřelil tak alepoň čestnou branku severočechů – 5:1. Totéž mohl zopakovat ještě po necelých dvou minutách, ale domácí gólman mu puk v poslední chvíli vypíchl z hokejky. Když pak své šance nevyužili Švejda ani Mikšan, skončil zápas vítězstvím Panterů 5:1.
Jindřich Poledna, Michaela Procházková

Ladislav Kubát (SK Kadaň) – Dnes rozhodla první třetina, hned v úvodu měl Oliverius samostatný nájezd, který neproměnil, 8 minut jsme domácí tým tlačili, ale dostali jsme náhodný gól, druhá branka padla při oslabení, a ta třetí, byla také náhodná. Dost nás to srazilo ke dnu. Ve druhé třetině jsme hráli na jednu branku, ale gól nepadl a to rozhodlo. Domácí pak přidali z protiútoků 2 ukázkové branky. V dnešním zápase byl jasný rozdíl v produktivitě. Se hrou nemůžeme být samozřejmě spokojení, je to hokej, o reparát se pokusíme v sobotu před domácím publikem.

Petr Folta (HC Havířov) – Úvod utkání byl z naší strany trochu nervózní. Soupeř nás dostal pod tlak, ale byli jsme to my, kteří ze své první šance vstřelili branku, tímto jsme se trochu uklidnili. Pak přišly další dva rychlé góly, a to nás vlastně dostalo do vedení již 3:0. Velkou měrou k výsledku přispěl svým hattrickem Filip Seman. I když vítězství 5:1 vypadá jako lehký zápas, Kadaň hrála stále bojovně a byl to velmi silný soupeř.