Mladíci nevsítili v Havířově ani branku

Libor Gavlas, Jindřich Poledna | 07.03.2007 | |

V zápase týmů, které se jistojistě neprobojují do vyřazovací části soutěže podlehla Kadaň Panterům 5:0. První třetina se vyvíjela velice slibně, do šaten se šlo za bezbrankového stavu, avšak po nevydařené prostřední části se mladý tým sesypal a domácí celek v poklidu dovedl zápas do vítězného konce. V kadaňské brance se tak představil opět Miroslav Hanuljak, ačkoliv nepředvedl špatný výkon, lovil puk ze své sítě celkem pětkrát.

50.kolo, středa 7.3.2007
AZ Heimstaden Havířov - Sportovní klub Kadaň  5:0  (0:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Žák (Zdeněk, Rozum), 27. Škoda (Giesel, Seman), 32. Sikora (Brynecký, heider),42. Škoda (Seman), 48. Žák (Rozum, Dresler) Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pála . Vyloučení: 4:5, navíc Pražák (KAD) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:0, 5:0.
AZ Heimstaden Havířov: Šafránek - Lašek, Dresler, Klimeš, Kollár, Kudláček, Vavruša, Galvas - Gisel, Škoda, Seman, Brynecký, Žák, Zdeněk, Rozum, Heider, Sikora M., Škumát, Velecký, Niec
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Hlubuček, Spitzer, Řezníček, Hlavatý, Suchánek, Pražák, Hlusička, Tenkač, Kýhos, Kašpárek, Mikšovský, Gellner, Veverka, Soukup, Bauer, Mezera

V souboji, ve kterém už nešlo vůbec o nic, snad jen o prestiž dominovali suverénně domácí. Hodně jim k tomu pomohl soupeř, který dorazil ve velmi oslabené sestavě. V první třetině ještě Kadaň vydržela neinkasovat, ale od druhé třetiny už domácí zpřesnili koncovku a zásluhou dvou branek Žáka a Škody a jedné Sikory zvítězili vysoko 5:0.

Utkání začalo velkou šancí Zdeňka, kterou ale Hanuljak zneškodnil. Na druhé straně se vzápětí ve stejně dobré šanci objevil Kýhos, ale i Šafránek v domácí brance předvedl první úspěšný zákrok. V prvních pěti minutách hráli domácí dvě přesilovky, ale neuspěli ani v jedné. Největší šanci propásl Žák, který zakončoval pěknou kombinaci celého útoku, ale střelou po zemi minul hostující klec. V deváté minutě střílel Mikšovský, branku minul, zatímco na druhé straně gólman zasáhnout musel a po střele Bryneckého to byl zásah úspěšný. Ve 12. minutě se pěkně uvolnil Pražák, ale trefil Šafránka pouze do výstroje. V 16. minutě zkoušeli pozornost brankáře hostů od modré Dresler a poté Galvas, Hanuljak byl pozorný. O dvě minuty později se dostal před obránce pěkným způsobem Žák, ale Hanuljak jeho střelu vytěsnil perfektním zákrokem vyrážečkou mimo tři tyče. Na konci první třetiny dal hostům příležitost hrát přesilovou hru Galvas a málem se stav měnil. Spitzerovu střelu ale Šafránek vyrazil.

V úvodu druhé třetiny dostal menší trest za hákování Veverka a domácí dokázali přesilovku využít. Zdeněk našel zpoza branky pěkně Žáka, který střelou z první Hanuljaka ještě nepřekonal, ale dokázal napodruhé dorazit kotouč do sítě – 1:0. Uběhla minuta a domácí diváci se radovali znovu. Puk se po zásahu rozhodčího odrazil trochu se štěstím ke Škodovi, který se dostal do nájezdu a bez problémů mezi betony skóroval – 2:0. Hosté se ale nevzdali, snížit mohl Hlubuček střelou z pozice mezi kruhy, ale Šafránek byl proti. Těsně po polovině utkání přidali domácí třetí branku. Střelu Bryneckého gólman Kadaně vyrazil, ale kotouč zůstal ležet v brankovišti a v následné skrumáži se nejlépe orientoval Sikora a bylo to už 3:0. Poté byl však vyloučen Seman a hosté mohli opět snížit. Tentokrát najížděli 2 na 1, Gellnar nahrál Soukupovi, který nedokázal přehodit ležícího gólmana. Ve 36. minutě střílel do boční sítě Žák. O dvě minuty později musel Hanuljak opět zasáhnout v oslabení proti dobře mířené střele Semana. Další přesilovku, která následovala téměř okamžitě mohl využít vteřinu před koncem Sikora, ale trefil jen beton kadaňského brankáře.

Hezké momenty na sebe nenechaly dlouho čekat ani v poslední třetině. Seman našel nádherným pasem Škodu, který se tentokrát v nájezdu trefil nad rameno – 4:0. Tato branka už poslala hosty definitivně do kolen a domácí si tak mohli v poklidu vychutnávat hodně prostoru na hřišti a dělat radost nepříliš početnému publiku. Laškovu střelu nejprve tečoval Sikora nad branku a po něm našel Žák úplně volného Rozuma, který však netrefil odkrytou branku. Havířovský útočník ukázal, že mu více svědčí role nahrávače, protože za necelou minutu našel pěkně Žáka, který opět trefil přesně – 5:0. Po této brance vystřídali brankáře paradoxně domácí, trenér Chlustina chtěl dát šanci junioru Kolbertovi, který se mu odvděčil několika dobrými zákroky a spolu se Šafránkem si tak připsali čisté konto. Za domácí mohl zvýšit ještě dvakrát Žák, ale hattrick se mu dovršit nakonec nepovedlo.

Jindřich Poledna

Miloš Pecka (trenér Kadaně): "My jsme sem přijeli v hodně zdecimované sestavě, pustili jsme pryč asi třináct hráčů. I proto jsme měli hodně juniorů. První třetinu jsme ještě odehráli slušně, a i když jsme nehráli špatně, tak Havířov byl celou dobu mírně lepší. Nakonec jsme inkasovali ve druhé třetině v oslabení a domácí si pak už vítězství vzít nenechali a vyhráli zaslouženě."

Tomáš Potěšil (asistent trenéra Havířova): "To byla výhra, kterou jsme potřebovali. Výhru bych ale nechtěl moc přeceňovat, protože soupeř přijel v hodně kombinované sestavě. My ale potřebujeme každý bod, proto i tato výhra v lehčím tempu je pro nás důležitá. Chceme uhájit alespoň to desáté místo."