Milan Řehoř exceloval, vychytal nulu a Kadaň tak porazila Rebely 2:0

Jindřich Poledna | 02.11.2013 | |

Ačkoliv měli domácí hráči v prvních dvou třetinách několik velkých šancí, všechny je vychytal hostující gólman Kacetl. Ten držel akcie týmu z Vysočiny stále nad vodou. Ale také na domácí straně se několika skvělými zákroky blýskl brankář Řehoř. První branka padla až na začátku třetí třetiny. Domácí vlétly na Rebely a výsledkem byla branka Jaroslava Kůse, který se trefil přesně pod horní tyčku - 1:0. Druhou branku vsítili domácí hráči těsně před koncem zápasu při powerplay Rebelů. Na konečných 2:0 tak upravil Petr Jíra. I díky skvělému výkonu Milana Řehoře získal Sportovní klub další 3 důležité body.

18.kolo, sobota 2.11.2013
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  2:0  (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 41. Kůs (Jíra), 60. Jíra. Rozhodčí: Svoboda – Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:6. Bez využití: V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 2:0.
Sportovní klub Kadaň: Řehoř – Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Mazanec, Bartejs, Kopáč, Havel – Gajovský, Charousek, J. Novák – Jíra, Kůs, Hromas – L. Novák, Hanták, Ton – Hammerbauer, Lehnert, Hlava
Havlíčkův Brod: Kacetl – Drtina, Kolafa, Vágner, Novotný, Korim, Semrád, Zítka – Berger, Polodna, Havel – Milfait, Endál, Říha – Maliník, Stach, Stehlík – Rybalkin, Charvát, Chlubna

První třetinu začali aktivněji domácí. Po třech minutách hry pálil Charousek, ale jeho střela z levého kruhu skončila nad brankou. V 5. minutě vystřelil od modré čáry Hanták, Kacetl si s jeho střelou dokázal poradit. Domácí byli i nadále aktivnějším celkem. V 9. minutě zkoušel překvapit hostujícího brankáře Hammerbauer, ale Kacetl se stihl přesunout. V 11. minutě střílel od modré Dobrovolný, ale střela mezi betony neprošla

V průběhu třetiny se hra začala vyrovnávat a hosté se stále častěji objevovali před domácí brankou. Ve 14. minutě ujel po křídle Endál, puk propadl pod Řehořovou výstrojí a jen těsně minul branku. V 17. minutě se dostal k puku Berger, který zkoušel najít lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka neprošla. O minutu později dostal přihrávku před branku Milfait, ale Řehoř skvělým zákrokem udržel čisté konto.

I do druhé třetiny měli lepší vstup domácí. Ve 23. minutě ujel po křídle Jíra, ale Kacetl měl prostor u pravé tyčky dobře utěsněný. V 25. minutě ujel Jíra, udělal kličku obránci a mezi jeho nohami zakončil do připravené lapačky hostujícího brankáře. O dvě minuty později se Charouskovi podařilo Kacetla překonat. Puk však proklouzal vedle levé tyče. V polovině třetiny vystřelil Gajovský, jeho tvrdá střela skončila na vyrážeče brankáře hostí.

Čím déle bylo skóre bez branek, tím více houstla atmosféra ve hře. Po vzájemných šarvátkách byli hned dvakrát vyloučeni hráči na obou stranách. Lépe z toho vyšli domácí, kteří hráli přesilovou hru 4 proti 3. Zodpovědná obrana hostí a skvělý brankář však udrželi vyrovnané skóre. Minutu před koncem druhé části udělal Gajovský kličku obránci a vystřelil, Kacetl ale skvělým zákrokem lapačkou zakročil.

Třetí třetina přinesla nejvíce branek, ale zároveň nejméně akce. První branky se diváci dočkali již po minutě hry. Jíra přihrál na útočnou modrou Kůsovi a ten přesnou střelou pod břevno otevřel skóre. Ve 43. minutě mohl zvýšit druhou brankou Kůs, ale nedostal se včas k puku. On minutu později poskakoval na druhé straně puk po brankovišti, Milfait se snažil dorazit, ale minul branku. Hosté se snažili o vyrovnání, ale domácí kontrolovali hru.V 50. minutě ujeli domácí do situace 3 na 1, Hromas však nevyzrál na Kacetla.

Hosté stále více tlačili na domácí branku a Řehoř měl plné ruce práce. Tři minuty před koncem se před ním zjevil Endál, ale ani nadvakrát nedokázal překonat navrátilce do kadaňské sestavy. I nadále však drželi útočné pásmo a minutu před koncem odvolali hosté brankáře. Domácí vsadili na nahazování na prázdnou branku a výsledkem bylo 3x zakázané uvolnění. Napočtvrté však Jíra dokázal dojet odražený puk a pohodlně upravit skóre zápasu na konečných 2:0.

Filip De Bolle

Karel Soudek (SK Kadaň): „Já si myslím, že jsme odehráli dobré utkání, dobře jsme bránili, podařilo se nám dát i dvě branky, takže z tohoto pohledu to bylo dobré. Trošku jsme měli obavy z výkonnosti soupeře, který vyhrál pět utkání po sobě, ale jsme rádi, že jsme to zvládli a myslím si, že i zaslouženě, neboť jsme byli dvě třetiny lepší než soupeř. Závěr utkání byl trochu nervózní, jelikož Brod chtěl srovnal ale naštěstí se nám to podařilo uhrát.“

Jiří Mička (Rebel Havlíčkův Brod): „Prohráli jsme 2:0 a zápasu by asi více slušela remíza, ale my jsme dnes hráli proti sedmi lidem.“