Medvědi si po bezbrankovém boji odvážejí bod

Jakub Coufal | 14.01.2006 | |

Vyrovnaný souboj sliboval duel mezi Berounem a Kadaní. V utkání plném vyloučení, nepřesných kombinací a tvrdých soubojů se nestal vítězem nikdo. Oba brankáři si po 65 minutách připsali vychytané nuly a každý celek po jednom bodu. Ve vzájemnému tabulkovém postavení tak nedošlo k žádné změně.

39.kolo, sobota 14.1.2006
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  0:0p  (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Rozhodčí: Vlček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 440. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 0:0.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Hlavatý, Zajíček, Staněk, Zika, Valčák, Kajer, Žák, Derfler, Postl, Stavenský, Řepík, Polanský, Hubínek, Tauš, Švejda.
Medvědi Beroun 1933: Handl - Rýgl, Kašák, Vaněček, Trojovský, Braniš, Míka, Sláma, Gengel, Šinágl, Tvrzník, Horčíčka, Sýkora, Eiselt, Bakrlík, Pajič, Vlček, Sakata, Křesťan, Novotný.

První třetina připomínala více tvrdou válečnou bitvu než kombinační hokej

Hned v 2. minutě se samostatnou akcí blýskl berounský Tomáš Sýkora, ale překonaného Hübla trefil pouze do masky. Ani v následujících minutách si žádné mužstvo nedokázalo vytvořit dlouhodobější tlak. Delší setrvání Kadaňských v útočném pásmu viděl stadión až na konci první desetiminutovky během přesilové hry.

I další průběh třetiny se nesl ve znamení častého vylučovaní, ale všechny puky končily v náručích brankářů či na zadních hrazeních. Úvodní dějství symbolicky zakončila početní výhoda medvědů, která byla přerušena až závěrečnou sirénou. Hráči tak šli odpočívat za bezbrankového stavu.

Vyrovnaná válka pokračovala i ve druhé třetině

Nevýrazná hra provázela i úvod prostředního dějství. Kadaňští se sice snažili více útočit, ale snahu domácích rozrušil opět hlavní sudí zdviženou paží. Minutu před polovinou klání promáchl metr před handlem Miloš Kajer, ačkoliv se na něj usmívala nezakrytá brána. V jedné z početných přesilových her ujel osamocený Zika, jenže blafák skončil pod hostujícím ochráncem svatyně. Vzápětí uprchli Medvědi po špatném střídání Severočechů, ale nájezd dvou proti jednomu zůstal nevyužit.

První gól byl na spadnutí v 35. minutě při přesilovce domácích. Všechny střely od modré čáry razítkovaly pouze plexisklo za brankou. Ani Berounští se nechtěli nechat zahanbit v útočném tažení, čehož byla důkazem štiplavá vizitka Petra Šinágla směrem k Hüblovi. Dvě minuty před koncem druhé třetiny vystřelil povedenou dělovku Lukáš Zika. Puk mířil do šibenice, ale do cesty se mu postavila pohotová Handlova rukavice. Několik sekund před zvukem houkačky navštívil puk na delší dobu brankoviště hostů, leč za brankovou čáru se mu stěhovat nechtělo.

Ani 65 minut hráčům ke vstřelení branky nestačilo

Až v 44. minutě se o malé vzrušení povadlých kadaňských fanoušků postarala souhra Ziky s Kajerem při signalizované výhodě. Handl opět zůstal nepřekvapený. Severočeši nehodlali čekat pouze na chybu soupeře, což dokazovali častějšími výpady do pásma hostí. Útočné snahy hokejistů i nadále přerušoval hlavní rozhodčí, k nelibě fanoušků obou táborů. V 54. minutě, když na trestné lavici Medvědů seděli tři červenobílí, dostala Kadaň možnost hrát ve čtyřech proti třem. Ale ani pozdější chvilková dvoupočetní výhoda ke gólu nevedla. Normální hrací doba byla symbolicky zakončena hrou čtyř proti čtyřem.

Během prodloužení ujel nejprve berounský Tomáš Sýkora. Jeho přestřelený projektil sektor hostí nerozradostnil. Pozadu nezůstal ani dnes dobře hrající Zika. V 63. minutě mohl vítězství strhnout na stranu domácích, štěstí mu však nepřálo. Když se ani šest sekund před koncem nerozsvítilo brankové světlo po skrumáži před medvědí brankou, nechaly si oba celky bod za remízu 0:0.

Martin Gahler, Jakub Coufal

Zdeněk Vojta (trenér HC Berounští Medvědi): Zápas byl pro oba týmy velice důležitý. Ani jeden z celků nemá klid před baráží, což se na zápase bezesporu podepsalo. Když mužstva nedokázala proměnit své vyložené šance, muselo utkání skončit kuriózně bez gólu.

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň): Byla to určitě těžká bitva. Stejně jako my, se i Beroun snaží vyhnout příčkám znamenajícím baráž. Soupeř hrál zezadu, čekal na chyby. Na nás se bohužel podepsala řada změn v každé lajně. Například absence obránců Vobořila či zraněného Pospíšila. Zároveň nám chyběla jistota a souhra v útoku, jakou by jsme si představovali. Stavenský se po nemoci s Polanským teprve rozehrává, což se také podepsalo na naší hře. Určitě jsme chtěli vyhrát, ale nakonec jsme rádi i za důležitý bod.