Medvědi porazili Kadaň 3:2

Jindřich Poledna | 12.03.2012 | |

Beroun využil hned 1.přesilovou hru, Závorka střelu od modré neměl šanci vidět. Kadaň vyrovnala na konci první třetiny po chybě brankáře Slipčenka, Danko Deveri dojel volný puk a zavěšil do prázdné branky - 1:1. Domácí se opět ujali vedení, tentokráte ve vlastním oslabení, ale Jakub Trefný vyrovnal v další přesilové hře na 2:2. V poslední třetině vstřelili jedinou branku pouze domácí a radují se tak ze zisku pro ně veledůležitých 3 bodů.

0.kolo, pondělí 12.3.2012
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Besser (Malý, Forman), 34. Barák (Žalčík), 51. Žalčík (Hošťálek, Klhůfek) - 18. Deveri (Schmidt, Chlouba), 37. Trefný (Mikšovic). Rozhodčí: Úlehla - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 8:8, navíc Švagrovský 10 min OT + KO. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Medvědi Beroun 1933: Slipčenko - Špelda, Barák, Jebavý, Veselý, Nedvěd, Malý, Besser, Švagrovský, Hošťálek, Kupec, Hašek,Vlček, Doležal, Poletín, Soldán, Žalčík, Forman, Klhůfek
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Vojta, Mazanec, Trefný, Szakal, Zmeškal, Tollinger, Tomeček, Mála, Chlouba, Deveri, Ton, Adres, Charousek, Kůs, Novák, Mikšovic, Stoklasa, Račuk

První třetinu se hrál vyrovnaný hokej. Již v páté minutě Medvědi využili přesilovou hru Kadaně. Vyloučení Mazance dokázal po pěkné přihrávce Malého mezi kruhy využít Besser. Závorka v brance střelu přes hráče jen těžko mohl vidět a reakce na puk byla zpožděná – 1:0. Medvědi měli na hokejce navýšení o dvě branky, přihrávka Soldána od své branky až na útočnou modrou byla zpracována Žalčíkem, ten v úniku zvolil přihrávku Poletínovi, u kterého však akce skončila. Medvědi byli ve 14. minutě oslabeni o kapitána, který si neodpustil výtku k sudímu Úlehlovi. Ten ho následně poslal do kabin. Na straně hostí se neprosadil nadvakrát dorážející Novák. Hosté taktéž dokázali využít udělenou výhodu přesilové hry. Po návratu Tomečka z trestné měli výhodu jednoho muže v poli navíc, jelikož byl vyloučen Vlček krátce po něm. Danko Deveri si chytře dojel pro volný puk odražený od Slipčenka a s lehkostí dorazil za jeho záda – 1:1.

Ve druhé části se oba týmy podělili každý po jedné brance. Ve 25. minutě ujel Forman s Haškem, kadaňské obraně. Druhý jmenovaný se zatím střelecky trápí a nepřekonal Závorku. Medvědi v půli zápasu dokonce přečíslili soupeře tři na jednoho - střela Žalčíka skončila na vyrážečce Závorky. Do třetice Hašek zpoza branky přihrával Besserovi mezi kruhy, ale i on ztroskotal na severočeském brankáři. Medvědi se přeci jen prosadili, dokonce v oslabení. Žalčík dojel ve středním pásmu ztracený kotouč, jeho střelu Závorka vyrazil. Dojíždějící Jindřich Barák poslal Medvědy do vedení ve 34. Minutě – 2:1. Přesně o tři minuty později už bylo srovnáno. Jakub Trefný po přihrávce Mikšovice prostřelil Slipčenka – 2:2. Medvědi měli i další příležitosti, ale své akce doslova spálili. Ladislav Vlček ujížděl sám na brankáře, jeho myšlenka trefit škvíru mezi betony nevyšla. Či Formanova dvojnásobná příležitost skončila na kadaňském mágovi.

Ve třetím dějství stojí za zmínku nevyužitá dvě minuty trvající přesilová hra domácích pěti proti třem. Před touto početní výhodou měli možnost hosté dostat se poprvé do vedení. Únik Chlouby s Málou na jednoho berounského obránce gólem neskončil - prvně jmenovaný chtěl propasírovat puk mezi betony Slipčenka, který je ale včas secvaknul. Do vedení šli Medvědi do třetice. Jedovatá střela Lukáše Žalčíka letěla do vinglu Závorkovy branky - 3:2. Kadaň dostala taktéž možnost dvojnásobné přesilové hry, ale nenabyla s ní vůbec dobře. Při tlaku, který si Kadaň vytvořila se nakonec Novák sám vyhodil z pásma, když nevystihl přihrávku na modrou, kde stál Szakal. Minutu před koncem se hosté pokusili o hru bez brankáře. Time – out si i přes příležitost dvojnásobného vhazování v útočném pásmu nevybrali.