Medvědi doma rozsápali Kadaň

Jindřich Poledna | 23.10.2004 | |

Kadaň zajížděla do Berouna s touhou vybojovat tři body, jenže hned první třetina ukázala naše slabiny. Po dvou chybách v obraně přišlo přečíslení domácích a Medvědi utekli rychle o dvě branky. Další přidali na konci dvojnásobné přesilovky a bylo pomalu po zápase. Kadaň sice ve druhé třetině stav korigovala, jenže střelecká nemohoucnost byla opravdu žalostná a čtvrtá branka Berouna byla už jen ranou do vazu.

15.kolo, sobota 23.10.2004
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  4:1  (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 2.Slížek (Novotný), 6.Eiselt, 15.Slížek (Novotný, Eiselt), 53. Filip (Slížek) - 34. Klaus (Jabrocký). Rozhodčí: Martin Fraňo - Jan Šilhán, Petr Švejda. Vyloučení:11:9, navíc Filip (Beroun) 10.min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 800. Střely na branku: 24:33.
Medvědi Beroun 1933: Pöpperle, Handl - Hořava, Vaněček, Filip, Braniš, Sláma, Veber, Ovčačík, Holub - Besser, Šinágl, Gengel, Eiselt, Křesťan, Tvrzník, Horčička, Slížek, Novotný, Pabiška, Kukla, Klimenta
Sportovní klub Kadaň: Jež - Pospíšil, Staněk, Špelda, Klaus, Vobořil, Hlavatý - Tvrdek, Pech, Kajer - Stavenský, Derfler, Polanský - Žák, Jabrocký, Postl - Pelán, Kuchler, Kreuzman.

Brankostroj Berouna v první třetině

Kadaň byla první, kdo v utkání zahrozil, hned v první minutě těsně minul branku obránce Pospíšil. Domácí zahrozili ve druhé minutě, Tvrzník nahrál Eiseltovi, ten vystřelil po ledě, ale Jež jeho střelu bezpečně viděl. Beroun se však do vedení dostal rychle. To v čase 1:37 přejel Novotný u mantinelu modrou čáru a vystřelil. Jež jeho projektil vyrazil před sebe a SLÍŽEK neměl problém dostat před prázdnou branku Medvědy do vedení - 1:0. Po dvaceti vteřinách to mohlo být již o dvě branky, když Pabiška po chybě kadaňské obrany vyjel zpoza branky, ale Jež svůj tým podržel. Kadaň mohla vyrovnat hned ve třetí minutě. To si Stavenský přebral puk na červené, prokličkoval s ním až před branku, ale vhodný střelecký moment promeškal. Domácí velmi dobře bruslili a bránili především střední pásmo.

Koncem čtvrté minuty se nechal za podražení vyloučit Filip a tato přesilovka bylo v utkání zlomová. Hosté zatlačili berounské hráče před svého brankáře, Pospíšil tvrdou střelou vyzkoušel Pöpperleho, ale ten se překvapit nenechal. Potom se po Klausově chybě dostal k puku v oslabení berounský EISELT, Jež proti němu vyjel, ale neměl sebemenší šanci - 2:0. V 8.minutě začali hosté stupňovat svůj tlak. Nejdříve na berounského brankáře nebezpečně střílel Polanský, posléze se Kadaň usadila v útočné třetině, jenže puk nedokázala dostat dál než metr od mantinelu.

V 10. minutě netrefil Tvrdek odkrytou branku a dokázal, jak moc se střelci hostí trápí. Následovala série vyloučení na obou stranách, Kadaň svou přesilovku opět nevyužila, střely Stavenského a Vobořila si cestu do sítě nenašly. A tak přišel trest. Po zbytečných faulech Tvrdka a Pospíšila hrála Kadaň 76 sekund ve třech proti pěti, a v momentě, kdy naskočil na led Tvrdek, vsítil SLÍŽEK svou druhou branku v utkání - 3:0. Kadaň nerezignovala, v 18.minutě pálil od modré Špelda, tým hostí se usadil v útočné třetině, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Zato z protiútoku se mohlo zadařit Berounu, jenže při přečíslení 2 na 1 netrefil Besser branku.

Kadaň v druhé třetině hru otočila

Do druhé třetiny nastoupila Kadaň již jen se třemi útoky, protože nachlazený Polanský z utkání odstoupil. Severočeši hned od počátku třetiny zatlačili domácí do jejich obranného pásma, Beroun se osvobozoval jen za cenu zakázaného uvolnění. Bylo jasné, že hrát musí Kadaň, domácí se svým tříbrankovým vedením neměli nutkání tvořit hru. Ve 24. minutě mohl skórovat při přečíslení Hlavatý, ale v poslední chvíli nechal puk za sebou. Ve 25.minutě otestoval Ježovu pozornost od modré Braniš, vzápětí si však šel odpočinout na 2 minuty za hákování. Domácí se v oslabení srdnatě vrhali do střel, v největší příležitosti trefil Klaus jen před brankou postavaného Stavenského.

Ve 29.minutě opět zahrozili domácí, avšak Jež kouzlil svou lapačkou. Po chvíli cestoval na trestnou lavici domácí Kukla, ale paradoxně měli šanci opět domácí. Kadaňská obrana tříbrankové manko ubránila jen za cenu faulu - Staněk vyfasoval 2 minuty za sekání. Ve hře 4 na 4 si Kadaň vytvořila opět několik šancí, ale obě Klausovy střely Pöpperle vychytal. Beroun z následného protiútoku zahrozil, puk však skončil na ochranné síti za brankou. Ve 31.minutě si nahráli Eiselt s Veberem, poslední jmenovaný promeškal vhodný okamžik ke skórování. Po chvíli skončila Filipova dělovka v náručí kadaňského brankáře.

Ve 32. minutě pálili na domácího brankáře Pech s Hlavatým, jejich střely neměly potřebnu razanci. Po minutě se do šance řítil domácí Šinágl, ale místo puku skončil v brance on, i s brankářem Ježem. V čase 33:36 snížila Kadaň na 3:1. Jabrocký vybojoval za brankou puk, naservíroval jej KLAUSOVI a ten z první propálil domácího gólmana. Hosté po brance opět ožili, ve 36.minutě končí puk po závaru před domácí brankou na vnější síťce. Ve 38.minutě se na Ježe řítil osamocený Horčička, kadaňský brankář však ukázal, proč je jedničkou na svém postu. Následovala série vyloučení na obou stranách, bojovalo se především o střední pásmo. Třetinu ukončila střela kadaňského Pospíšila, se kterou neměl Pöpperle velké problémy.

Beroun si vedení zkušeně pohlídal

Poslední třetinu začínala Kadaň sice 27 sekund s výhodou jednoho hráče v poli, šanci si připravit nedokázala. Ve 42.minutě se ve vynikající příležitosti ocitl domácí Besser, vybojoval puk za brankou, Jež jeho příležitost zneškodnil rychlým rozklekem. Na druhé straně neuspěl z úhlu hostující Derfler. Snížit na rozdíl jediné branky mohl ve 44.minutě kapitán Kajer, Pospíšil mu poslal puk přímo před branku, Kajer na něj však těsně nedosáhl.

Tlak Kadaně ukončil hlavní rozhodčí, když poslal podraženého Špeldu na trestnou lavici za filmování. Ve 47.minutě vyjel Novotný zpoza branky, Jež si svou pravou tyč ohlídal. Následovala další Špeldova návštěva trestné lavice, tentokráte za vysokou hůl. V přesilovce se Beroun zmohl jen na jednu střelu, která skončila v lapačce kadaňského brankáře, jinak toho domácí moc neukázali. Na druhé straně hákoval Tvrzník, ale hosté naložili s přesilovou hrou úplně stejně. V 53.minutě přišlo další přečíslení domácích, Slížek přihrál FILIPOVI, který zvýšil na 4:1.

V 54.minutě mohl stav změnit ještě domácí Klimenta, ale trefil ležícího Ježe. Pět minut před koncem dostal 2+10 minut domácí střelec Filip za vražení zezadu. Po chvíli se strhla bitka mezi Pechem a Eiseltem, po které oba cestovali na trestnou lavici. V 57.minutě se zblokovaná střela odrazila od horní tyčky Pöpperleho branky, Tvrdek skákající puk za záda brankáře neusměrnil. I ke konci utkaní se hodně hrálo v berounské třetině, ale domácí zkušeně svůj náskok ubránili.

Jindřich Poledna

Otakar Vejvoda (trenér Berouna): Dnes jsme šli rychle do vedení, během deseti minut jsme překročili střeleckou normu z posledních tří zápasů. Ke konci zápasu jsme si již jen hlídali výsledek, navíc jsme netrefili prázdnou branku. Kadaň na mě působila velice dobrým dojmem.
Alois Chlustina (trenér Kadaně): Celé utkání ovlivnila první třetina, kdy se Beroun po dvou našich hrubých chybách dostal do vedení 2:0. Po zbytečném faulu vedl Beroun už 3:0. První třetina byla z naší strany úplný propadák. Ve druhé třetině se hra obrátila, ale nedali jsme kontaktní gól. Dvě nesmyslná vyloučení našich hráčů ve třetí třetině otupila náš tlak. Hrát dobře jen 20 minut v utkání nestačí.