Lvi si dominantním výkonem vybojovali hladký postup

Jakub Coufal | 26.02.2010 | |

K a d a ň - Po minulé přestřelce byli všichni přítomní diváci zvědaví, jakým směrem se bude vyvíjet další utkání čtvrtfinálové série mezi Kadaní a Ústím. V 1. třetině se však rýsovala jednoznačná záležitost ze strany Lvů, kteří byli jasným tvůrcem hry. Důkazem bylo vedení 0:3 po 1. části. Kadaň se v prostředn části zmohla na odpor, ale Ústí si nástup domácích pohlídalo. Na snížení černožlutých odpověděli přidáním další branky. V poslední třetině byly k vidění spíše osobní souboje hráčů, které sice přidávaly na atraktivitě, ale ubíraly na kráse zápasu. Ústí v závěru přidalo ještě jednu branku a proto se zaslouženě radovalo z výhry 1:6 a postupu do čtvrtfinále.

0.kolo, pátek 26.2.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  1:6  (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 23. Malát (Hofmeister, Milotinský) - 9. Pojkar (Němeček, Hovorka), 10. Kloz (Alinč, Pazourek), 17. Klobouček (Pajič, Hovorka), 34. Klobouček (Pajič), 45. Pojkar (Němeček, Pazourek), 57. Přeučil (Mikulík) .
Rozhodčí: Šindelr, Horák - Brejcha, Suchánek..
Vyloučení: 7:9 + navíc Hovorka (UNL) 10 min OT.
Využití: 0:4. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1220.
Střely na branku: 16:54.
Průběh utkání: 0:0,0:3,1:3.1:6.
Sportovní klub Kadaň: Štěrba (16. Kaššák) -- Schmidt, Szakal, Zmeškal, Rutta, Ťupa, Hartmenn, Mašek, Seman, Sikora, Tsyganov, Ton, Freiberg, Mužík, Balázs, Bursík, Rohan, Malát, Hofmeister, Milotinský, Derfler.
HC Slovan Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, Kříž O., Klobouček, Novotný, Gureň, Gýna, Sklenička, Kloz, Alinč, Pazourek, Hovorka, Pajič, Heinisch, Šagát, Kříž P., Šaffer, Pšurný, Mikulík, Přeučil.

Ústí se rozjelo a nezadržitelnou silou střílelo branky

Úvod utkání, do kterého vstupovalo Ústí s vidinou možného postupu do semifinále, se neslo v duchu přetlačované na ledě i v hledišti. Početní příznivci obou táborů tvořili od začátku příjemnou hokejovou atmosféru. Poté, co se hráči řádně zahřáli, začalo se útočit zejména před Štěrbovo brankou. V signalizované výhodě pálil z pravého kruhu v 7. minutě Mikulík jen těsně mimo konstrukci. Lvi přesilovku po několika střelách od modré využili v čase 8:01. Po kombinační souhře Němečka s Hovorkou vyslal na domácího gólmana dělovku Pojkar0:1.
Spokojení modrožlutí se nechtěli spokojit s jediným zásahem a dále obléhali území Kadaně. V čase 9:56 našel Alinč z rohu najetého Kloze, který hbitě nasměroval kotouč za Štěrbu – 0:2. Asistenci si připsal také Pazourek.
Kadaň se k výraznému ohrožení Orcta dostala až v početní převaze během 13. minuty, když se obranou šikovně prokličkoval Rohan, avšak finální zakončení mu nevyšlo. Na začátku 16. minuty mohli hráči z krajské metropole zvýšit, když ujížděli Přeučil s Pšurným na jediného obránce, ale druhý jmenovaný vystřelil mimo. Čas 16:04 znamenal pro hosty náskok 3:0. Rozjeté Ústí využilo přesilovku, když po přihrávce Hovorky s Pajičem vystřelil Klobouček švihem do víka. Kazem na pohledné brance bylo trochu nesportovní odstrčení úspěšného střelce směrem k Rohanovi, který stál nedaleko. Ve stejném čase dorazil mezi tyče Kaššák, který vystřídal Štěrbu.
Lvi po dosažení bezpečného náskoku mírně utlumili útočné aktivity a nechali hrát také Kadaň, která však do sirény nic nebezpečného nevymyslela.

Kadaň se zmohla na odpor, který si Ústí pohlídalo

Začátek prostřední dvacetiminutovky začal přesně v takovém duchu, v jakém skončila předchozí třetina. Kadaň se s potížemi snažila dostávat do útoku, přesto se v čase 22:48 prosadila. Na střelu Hofmeistera ještě Orct zareagoval vyražením, ale na následnou přízemní dorážku Maláta nestačil – 1:3. Druhou asistenci si připsal Milotínský.
Kadaň vycítila šanci na návrat do duelu a v 25. minutě vytvořila velký závar před brankou Lvů, ale nikdo z domácích borců nedokázal z prostoru před brankovištěm přehodit klečícího gólmana. V dalších minutách vypadala hra mnohem vyrovnaněji, než bylo doposud zvyklé. Po výrazné šanci na ústecké straně zahrozili z brejku Rohan s Balázsem, avšak Orct se dokázal perfektně zorientovat ve svém výsostném území.
Chvíli před půlkou duelu bylo na ledě hodně dusno. Pazourek upadl po střetu se Zmeškalem, a když následně ztratil přilbu, vehementně se dožadoval potrestání domácího obránce. Na druhé straně kluziště po stejném souboji ztratil ochranu hlavy Derfler a oba celky si byly kvit. V 31. minutě předvedl Kaššák famózní zákrok po akci Heinische, který si najel s pukem zpoza brány do mezikruží, odkud trefil ležící oporu Kadaně. V 33. minutě našel Hofmeister před brankou rozjetého Milotínského, který minul konstrukci z nebezpečné blízkosti. V čase 33:27 přesto rázně odpověděli hosté, kdo je v duelu pánem. Po asistenci Pajiče vypálil z uctivé vzdálenosti Kloubouček1:4.
Zbytek třetiny byl charakterizován útočnou hrou Kadaně a častými šarvátky před Kaššákem. Když Ústí nevyužilo ani jednu z několika přesilovek, šli si hráči odpočinout za stavu 1:4.

Lvi zvrat nedopustili a ještě přidali pár branek

Hosté vstoupili aktivně i do poslední části. V 43. minutě hráli Lvi téměř 90 sekund 5 na 3. Když už hráli domácí ve 4, tak inkasovali v čase 44:24. Branku vstřelil Pojkar po asistenci Němečka a Pazourka – 1:5. Úspěšnému zásahu předcházel svírající a dlouhotrvající tlak Lvů.
V 50. minutě pobavil domácí publikum Hovorka svým spoluskandováním a tancem na trestné lavici. Asi nikdo netušil, že opora Lvů je skutečně pouze na pány, neboť s tímto pojmenováním vyjadřoval spokojený souhlas. Na pány však asi nebyl hlavní sudí, který udělil Hovorkovi 4 minutový a osobní trest. O další vzruch se postaral Kaššák, když po jednom z úniku hostů hodil svoji hokejku do rohu po hráči Lvů. V závěru duelu tak ani nešlo o hokej, ale spíš o roztodivné chování hráčů na obou stranách.
Něco málo přes 5 minut před koncem zápasu se vydali někteří fanoušci hostů směrem k domácím příznivcům, ale složky Policie ČR vyslaly pár odvážlivců zpět do svého sektoru. Posléze se strhla drobná mela i na ledě, když Mikulík po odpískání několikrát píchl do Kaššáka. Ústí tak na chomutovském béčku ukazovalo, jak asi budou vypadat zápasy v případném finále 1. ligy. V čase 56:50 přidali Ústečtí v převaze další branku. Přeučil se pohotově trefil po přihrávce Mikulíka – 1:6. Poté se již utkání pouze dohrávalo, Ústí si vychutnávalo hladký postup do semifinále.
Jakub Coufal

Milan Skrbek (trenér Ústí): Včera jsme nebyli spokojeni s obrannou hrou, defenzíva nám hořela. Dneska jsme si dali video a rozbory, což bylo na hře také vidět. Celou sérii jsme zvládli, Kadaň ale předvedla dobré výkony a nemá se za co stydět. Po dlouhé přestávce jsme se jen trochu dýl rozehrávali, postupně ale náš výkon gradoval.

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Dneska byl zápas od začátku jednoznačný. Ústí si šlo jasně za svým vítězstvím a my jsme neměli sílu je jakýmkoliv způsobem potrápit. V sérii jsme byli velice slušný tým, předvedli jsme několik dobrých výkonů. Na to, jaký mladý a narychlo postavený tým jsme měli, jsme jim byli zdatným soupeřem. I když je stav 4:0, hráči určitě nezklamali a odehráli několik dobrých zápasů z naší strany.