Litoměřice si odvážejí všechny tři body za výhru 1:3

Jiří Novotný, Filip De Bolle | 06.02.2013 | |

V první třetině jsme viděli poměrně neatraktivní hokej, ani jeden z celků vážněji neohrozil gólmana. V podobném trendu pokračovala i druhá třetina. Až v poslední minutě se nejdříve ujali vedení hosté, když Kafan vymetl šibenici. Kadani se podařilo odpovědět o půlminutu později, když srovnal Danko Deveri. Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Ve 45. minutě poslal Litoměřice do vedení Gerhát. Kadaň mohla vyrovnat v 58. minutě, ale Seman neproměnil trestné střílení. Tečku za utkáním udělal 5 sekund před koncem Mrňa, který stanovil konečné skóre na 1:3.

48.kolo, středa 6.2.2013
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  1:3  (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Deveri (Andres, Hanták) - 40. Kafan (Husák, Mrňa), 45. Gerhát (Kafan, Míka), 60. Mrňa (Gerhát). Rozhodčí: Doležal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 1:1, 1:2, 1:3.
Sportovní klub Kadaň: SK Kadaň: Kaššák (Strmeň) - Szakal, Opalek, Pelc, Schmidt, Kolčava, Mazanec, Dostál - Jíra, Gajovský, Hafenrichter - Seman, Chlouba, Ton - Deveri, Hanták, Andres - Hammerbauer, Lehnert
Stadion Litoměřice: HC Stadion Litoměřice: Melicherčík (Hruška) - Evan, Martinka, Husák, Míka, Žovinec, Drábek, Sobotka, Kolář - Novák, Hašek, Šinágl - Kafan, Gerhát, Mrňa - Žalčik, Rubeš, Antončík - Tvrzník, Slížek, Hlusička

Kadaňští nastoupili ve velmi osekané sestavě, do branky se postavil Jan Kaššák. První minuty zápasu poznamenalo množství vyloučení. Už ve 3. minutě hráli domácí minutovou přesilovou hru 5 proti 3, ale nedokázali ji využít. Hosté začali mít brzy herní převahu a ohrožovali Kaššákovu svatyni. V 8. minutě projel Mrňa domácí obranou a zastavil se až o beton domácího gólmana. V polovině třetiny se hra vyrovnala, ale větší příležitost jsme neviděli. Největší šanci první třetiny měl ve 13. minutě Lehnert, který sám před odkrytou brankou neuspěl. Minutu před koncem vzal vše do svých rukou Chlouba, objel tři hráče, ale brankáře nepřekonal.

Ani druhá třetina nenebídla hokej plný šancí. Domácí začali postupem času získávat převahu. První větší šanci přinesla až 28. minuta, když Hafenrichter nepřekonal Melicherčíka. O dvě minuty později nastřelil Gajovský tyč. Skóre se poprvé měnilo minutu před koncem. Nejdříve Kafan vymetl šibenici domácí branky. Dvacet sekund před koncem vyrovnal krásnou tečí pod břevno Deveri

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, z branky se však radovali hosté. Gerhát se dokázal natlačit před branku a dostal puk za Kaššákova záda. Domácí byli jako opaření a hosté tak získali velkou převahu. Pět minut před koncem přišli dvě vyloučení pro domácí hráče a i konec nadějí na zvrat. Nepomohla ani hra bez brankáře, naopak 12 sekund před koncem přišlo zakázané uvolnění a v čase 59:55 Mrňa překonal ležícího Kaššáka a stanovil tak konečné skóre zápasu na 1:3.

Filip De Bolle

Jiří Doležal (SK Kadaň): Když to shrnu, tak jsme mohli ve druhé třetině rozhodnout. Měli jsme tam tři velké šance, ale nedali jsme ani z jedné gól. Kotouč běhal po brankovišti a tam nás to zlomilo. V závěru druhé třetiny jsme dali šťastný gól na 1:1. V poslední třetině bylo nařízeno trestné střílení, které jsme bohužel neproměnili, a proto jsme dnes nevyhráli.

Daniel Tvrzník (Stadion Litoměřice):“ Konečně jsme odehráli špatné utkání ve kterém jsme vyhráli. Výkon určitě nebyl dobrý, nebo spíše nebyl tak kvalitní jako v posledních zápasech. Podržel nás Marcel Melicherčík, který podal výborný výkon. Využili jsme jednu přesilovku ve druhé třetině a ve třetí části nám tam spadl takový šťastný gól na 2:1. Poté už jsme výsledek ubránili. Jsme spokojeni se ziskem bodů, ale nejsme spokojeni s naším výkonem.“