Kometa na severu nestačila

Miroslav Lučan | 07.11.2007 | |

V 19.kole první hokejové ligy přivítal A-tým SK Kadaň velice ambiciozní tým, vedoucí celek skupiny Východ HC Kometa Brno, který byl v normální hrací době jen jedinkrát poražen. Kadaňští však letos nejednou ukázali, že na papírově lepší týmy zahrát umí. V úvodu utkání se domácí natlačili pře Hronka a Kometa dlouho nevěděla co má na dobře hrající Kadaň hrát. Domácím se však branku podařilo vstřelit paradoxně až když Kometa vyrovnala hru. Na konci akce stál Vrtek, který protlačil puk za Hronka. Kadaňští sehráli první třetinu výtečně a zaslouženě vedli. Ve druhé části nejprve Appel s pomocí teče Poživila vyrovnal, ale v polovině utkání domácí opět rozebrali brněnskou obranu a Polanský vrátil Kadani vedení. Ve třetí třetině byl k viděni opět vynikající hokej, Kometa se nechtěla s výsledkem smířit, byla sice v poslední části aktivnější, ale i kadaňští několikrát zahrozili před Hronkem. Kadaň si tak zaslouženě připisuje další tři důležité body do tabulky za vítězství 2:1.

19.kolo, středa 7.11.2007
Sportovní klub Kadaň - HC Kometa Brno  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Branky : 15. Vrtek (Chyba, Kadlec), 32. Polanský (Fink) - 23. Appel (Černý, Morava).
Rozhodčí : Fraňo - Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 410.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Poživil, Hlubuček, Brňák, Pospíšil, Vaněček, Kocek, Hlavatý, Polanský, Fink, Jan Bauer, Jakub Bauer, Derfler, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Kadlec, Vrtek, Chyba.
HC Kometa Brno: Hronek - Čech, David, Mikel, Lhotský, Morava, Malena, Fojtík, Gýna, Sojčík, Padělek, Vostřák, Staněk, Barus, Appel, Rob, Moskal, Černý, Zábranský.

Kadaňští byli aktivnější a zaslouženě vedli

Kadaňští začali utkání náporem, první formace se usadila v útočném pásmu, první velkou šanci měl na hokejce Derfler, ale Hronek vytěsnil puk vedle branky. Tlak mohl nadále pokračovat, Čech fauloval Dubu a nabídl domácím hned z kraje početní výhodu. V ní měl obrovskou šanci Poživil, ale branku minul. Kadaňští byli i nadále aktivnější, Kometa se dostávala před Hanuljaka spíše sporadicky. V desáté minutě Hlavatý namazal přímo na hůl Moskalovi, ten vypálil, ale Hanuljak s přehledem kryl. Kadaňští měli v prvních deseti minutách převahu, ale nedokázali se střelecky prosadit. Kometa postupem času začala pomalu, ale jistě vyrovnávat hru. Jenže ve čtrnácté minutě se kadaňští usadili před Hronkem, Kadlec se drze prodíral až do brankoviště, kde stál Vrtek a propasíroval puk až do sítě - 1:0. Pro Severočechy to byl další impuls a hnali se dále do útoku. V sedmnácté minutě nebezpečně pálil brněnský Sojčík a Hanuljak špičkou brusle změnil jeho ráně směr. O minutu později se opět předvedli domácí, nejprve Polanský tvrdě vystřelil, po něm se dostal Spitzer k odražené střele a do třetice ještě Jakub Bauer, ale ten v koncovce neměl klid a Hronka nepřehodil. Poslední minutku si domácí pohlídali a do kabin zaslouženě odešli s jednobrankovým vedením.

Kadaň překvapivě stále lepším týmem

Ve dvacáté druhé minutě se do šance dostával brněnský Staněk, Hlubuček musel zatáhnout za záchranou brzdu a obdržel dvě minuty za podražení. První minutu si kadaňští počínali velice dobře. Jenže ke konci přesilovku se ve vlastním pásmu dostal k puku Appel zavážel puk do útočné třetiny, přihrával křížem před brankou, ale bohužel pro domácí Poživil nastavil hokejku tak nešťastně, že kotouč srazil mezi betony Hanuljaka - 1:1. V pětadvacáté minutě Čech se Sojčíkem vytvořili závar před Hanuljakem, ale ten se štěstím kryl. O minutu později našel krásným pasem Fojtík Padělka, který jel sám na domácího brankáře, ale trestuhodně šanci zahodil. Severočeši již nehráli v takové pohodě jako v první části. Kometa začal nepříjemně pálit. V polovině utkání hlavní sudí k nevoli domácích fanoušků vyloučil hodně přísně Derflera a dovolil tak brněnským vytvořit tlak. Přesilovku hosté nedokázali zužitkovat. Ve třicáté druhé minutě Polanský nádherně na červené našel Finka, který tísněn obráncem dokázal vystřelit, k odraženému puku se dostal zpět Polanský a pod lehajícím Hronkem poslal domácí do vedení - 2:1. O minutku později výborně hrající domácí rozebrali brněnskou obranu tak, že Derfler předložil puk před prázdnou branku Dubovi, ale ten se zřejmě nabídnuté šance lekl a nezakončil. Kometa byla hrou Kadaně evidentně zaskočena a ani Hronek nebyl obzvlášť jistý. Kadaňským fanouškům se hra zjevně líbila, protože po hodně dlouhé době byl slyšet celý stadion. Ve třicáté šesté minutě se probíjel přes domácí obranu Jan Bauer, Lhotský mu jednoznačně nestačil a musel faulovat. Ačkoli měli kadaňští několik příležitostí nepodařilo se vstřelit gól navíc. Minutu před druhou sirénou Moskal tvrdě zkoušel vyzrát nad domácím gólmanem, ale trefil pouze jeho hruď. I do druhé přestávky šli domácí s jednobrankovým vedením.

Body zůstávají na severu Čech

V úvodu třetí třetiny Poživil vyhodil puk mimo hrací plochu a Kometa dostala dobrou příležitost k vyrovnání. V oslabení se dostal do šance Duba, ale ten nemá letos příliš štěstí v zakončení. Domácí se bez vážnějších problémů ubránili. Tu samou chybu udělal ve čtyřicáté čtvrté minutě Morava a početní výhodu dostali Severočeši. Těm se však přesilovka vůbec nepovedla. Ve čtyřicáté sedmé minutě opět domácí předvedli kanonádu, ale ani jedna ze tří střel neprošla za Hronkova záda. O minutu později vyrobila jednu z mála hrubek domácí obrana, ale Sojčík nedokázal Hanuljaka tvrdou střelou propálit. Kometa přitlačila a začalo se hrát více před brankou, kterou hájil Miroslav Hanuljak. V padesáté minutě přehnal důraz před brankou Rob a zbytečně po odpískání sekl po lapačce domácího gólmana. Kadaň opět zle zatápěla před Hronkovo brankovištěm, ale ani tato početní výhoda se nepodařila využít. Dlouho se však v plném počtu nehrálo. Brněnský Sojčík který byl v utkání hodně aktivní, tentokráte aktivitu přehnal a k ledu poslal Vrtka, za co si vysloužil dvou minutový trest. Z výhody již chybělo dvacet dva vteřin, když Lhotský nechtěně zasáhl Jana Bauera v obličeji a chtě nechtě musel za katr. Nabídnutou dvojí přesilu kadaňští nezužitkovali. V pokračující výhodě se v šanci ocitl Hlusička, ale ani on na Hronkovi nevyzrál. Tři minuty před třetí sirénou začal koncert Komety. Domácí byli hodně pod tlakem, ale již několikrát v letošním zápase dokázali, že jsou bojovníci. Kadaňští mohutně povzbuzováni fanoušky dobře bránili svojí modrou čáru. Minutu před konce proklouzl za domácí beky Vostřák a na chvilku zmrazil fanoušky, jelikož nastřel tyč. Po přerušení si hosté vyžádali oddechový čas a poté odvolali gólmana. Půl minutky před koncem vyhodil Kajer a vhazovalo se opět v obranném pásmu Kadaně. Drama pokračovalo. Kometa opět roztočila kolotoč, ale nebylo jí to nic platné. Domácí vedení udrželi.

Miroslav Lučan

Miroslav Novák - trenér SK Kadaň :
Dnes jsme měli za protivníka nejkvalitnějšího soupeře ze skupiny Východ. Zvítězili jsme nejspíš díky první třetině, která byla z naší strany famózní, prakticky jsme Kometu k ničemu nepustili. Jak říkám, klíčovým bodem utkání byla první třetina, kdy jsme se dostali do jednobrankového vedení. Jsem rád, že se tým poučil z chyb v Olomouci, kde jsme naopak úvodní část absolutně nezvládli. Když přijde nějaká porážka, tak je důležité si z ní vzít ponaučení a to se dnes povedlo. Myslím si, že dnešní utkání bylo od hráčů něco fantastického, výborně plnili pokyny a myslím si, že bojovali daleko více než soupeř. To podle mne rozhodlo. Když je na druhé straně o hodně kvalitnější soupeř, tak to musíte vyrovnat bojovností, a právě ta soudržnost toho mužstva byla u nás daleko větší.