Kapitán Kajer zkrotil havířovské šelmy

Miroslav Lučan | 28.01.2009 | |

V posledním kole 1.ligy SK Kadaň přivítal na svém ledě HC Havířov. Došlo tak k přímému souboji o konečné desáté místo v základní části. Kadaňští fanoušci vytvořili hráčům pravé domácí prostředí. V úvodu obě mužstva hrála opatrně a převážně ve středním pásmu. Ve druhé části se hosté ujali vedení gólem z přesilovky a začali bránit. Domácí si ve velké snaze vyrovnat vytvořili velký tlak, kterému však Panter v hostující kleci odolával. Ve třetí části se zpočátku hrálo především na jednu branku a to havířovskou. Domácí si z tlaku vynutili dvojnásobnou přesilovku, ve které Boušek vyrovnal. V normální hrací době se nerozhodlo, zápas gradoval v prodloužení, ve kterém rozhodl jako správný kapitán MILOŠ KAJER. Utkání tak skončilo 2:1 po prodloužení. Osmifinálový soupeř domácích se tak stal HC VCES Hradec Králové.

46.kolo, středa 28.1.2009
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  2:1p  (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48.Boušek (Charousek, Szakal), 65.Kajer (Chmelíř, Szakal) - 25.Novák (Hegegy, Maruna).
Rozhodčí: Ondřej - Daniščin, Matějček.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 320.
Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Přikryl - Szakal, Chmelíř, Višňák, Mazanec, Mašek, Kloz, Pospíšil, Rudovský, Šíp, Chyba, Boušek, Charousek, Freiberg, Zika, Derfler, Kajer, Stehlík, Rybecký, Ton, Pražák.
AZ Heimstaden Havířov: Valent - Kolarz, Štefanka, Klimeš, Evan, Novák, Lašek, Pavelek, Sikora, Velecký, Brynecký, Piecha, Kotásek, Seman, Haas, Lukačovič, Hegegy, Maruna, Přeučil.

Bezbranková první třetina

Úvodní vteřiny utkání hrály oba týmy opatrně, šlo o hodně. Ve druhé minutě byl za vražení vyloučen domácí Freiberg, Panterům se výhoda vůbec nepovedla, Přikryla v domácí brance vůbec neohrozili. V šesté minutě se sám před Valentem objevil Boušek, ale při zakončování neměl klid. O chvilku později od modré vystřelil Mašek a Zika tečí puku nadělal havířovskému brankáři velké problémy, skóre se však neměnilo. Černožlutí začali Panter přehrávat. V jedenácté minutě trefil Freiberg tyč, celá útočná formace nadělala hodně zmatků v obraně hostí. Ve čtrnácté minutě hráli i domácí svou první přesilovku, bohužel v ní nedokázali soupeře dostat pod tlak a tak i domácí početní výhoda zůstala nevyužita. Zbytek třetiny se odehrával spíše ve středním pásmu, žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší šanci a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Panteři vedli zužitkovanou přesilovkou

Ani v úvodu druhého dějství si žádný z týmů nevytvořil větší tlak, nadále se okupovalo střední pásmo, oba týmy vycházely ze zajištěné obrany. Skóre se změnilo ve dvacáté páté minutě až při početní výhodě Panterů, když na trestné seděl domácí Pospíšil. Havířovští uzamkly Kadaň a Novák střelou zpoza kruhů otevřel skóre - 0:1. Severočeši mohli záhy vyrovnat, ale bombu Kloze v početní výhodě Valent zneškodnil. V polovině utkání si kadaňští vytvořili velký tlak, sami před gólmanem se ocitli Rabecký a hned po něm Ton, ale jejich střely cestu do sítě nenašly. Domácí předváděli na kadaňském zimním stadionu festival neproměněných šancí. Ve třicáté páté minutě při hře čtyři na čtyři vystihl chybnou přihrávku Kloze Daniel Seman, ale ten nechal vyniknout pouze domácího gólmana Přikryla. Ke konci třetiny dvakrát zahrozili Panteři, ale puk za obranu kadaňských a záda Přikryla nedostali.

Domácí z velkého talku pouze vyrovnali

Kadaňští s chutí vyrovnat se vrhli do útoku. Valent měl plné ruce práce. V prvních šesti minutách zasypali kadańští Pantera v brance několika střelami, ale havířovský mág žádnou z nich nepustil za svá záda. Ve čtyřicáté osmé minutě byli vyloučeni dva hostující hráči na jednou, kadaňští ihned uzamkli Pantery v jejich třetině. Boušek nejprve po vyšachování havířovské trojice trefil boční síť, ale o několik vteřin později si domácí útočná trojice na chlup stejně situaci zopakovala a Boušek po nádherné přihrávce Charouska vyrovnal - 1:1. Kadaňský tlak nadále pokračoval, ale hosté se ubránili. V polovině třetí části hráli Panteři přesilovou hru, uzamkli domácí ve svém pásmu a ostřelovali Přikryla. Ten měl několikrát i štěstí. Přesilovka zůstala nevyužita. Havířovští po nabídnuté šanci ožili a byli častěji u puku. Poslední dvě minuty se hrálo nahoru – dolů, gól však již ve třetí třetině nepadl a na řadu přišlo prodloužení.

Rozhodnou musel kapitán Kajer

Ihned v úvodu prodloužení dostali kadaňští možnost zahrát si přesilovku při vyloučení Nováka. Vytvořili si velké šance, ale puk ze žádné v brance neskončil. Naopak ještě mohli inkasovat, když Přeučil vystihl rozehrávku a řítil se sám na Přikryla, ten však jeho pokus zlikvidoval. Deset vteřin před koncem prodloužení se k puk dostal kapitán Kajer a střelou pod víko zajistil domácím druhý bod za vítězství 2:1.

Tento konečný výsledek určil pro SK Kadaň osmifinálového soupeře, jímž se stal HC VCES Hradec Králové.

Miroslav Lučan

Milan Černý (SK Kadaň): Já si myslím, že jsme dnes sehráli dobrý zápas. Pro nás byl o to těžší, že jsme jej hráli v úplně jiné sestavě, malinko horší. Výsledek nás určitě trochu mrzí, vítězství v základní sestavě by nás posunulo ještě o jednu příčku výše. Ale dá se říci, že i tak jsme spokojení.
HC Havířov: Rozhovor s trenéry hostí se nám nepodařilo uskutečnit.