Kadaňští nestačili na Rebely a sezona pro ně končí

Filip De Bolle, Jakub Coufal | 13.02.2011 | |

K a d a ň - Domácí přitom nezačali špatně. Už po čtyřech minutách vedli 1:0. Pak už ale drželi kormidlo zápasu hosté. Ještě v první třetině stačili vyrovnat a ve druhé přidali dvě branky. Domácí v poslední části zabrali, ale místo gólu na 2:3 dvakrát inkasovali a bylo po zápase. Kadaňští sice dokázali snížit na 3:5, v následné hře bez brankáře ale ujel Vondráček a upravil tak na konečných 3:6.

0.kolo, neděle 13.2.2011
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  3:6  (1:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Stoklasa (Trefný, Mikšovic), 53. Kalinovič (Szakal, Bursík), 59. Kadlec (Charousek, Stoklasa) - 14. Zohorna (Vondráček, Pavlík), 22. Šenkeřík (Zohorna), 33. Vondráček (Zábranský, Holec), 43. Němec (Meidl, Kempný), 53. Švaňhal (Zábranský), 60. Vondráček (Holec). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 670. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Hollý) - Hlubuček, Mazanec, Szakal, Brňák, Zmeškal, Trefný, Mužík, Mašek - Eiselt, Mikšovic, Fiala - Stoklasa, Charousek, Bursík - Ton, Stehlík, Kadlec, Kalinovič
Havlíčkův Brod: Slipčenko (Suchan) - Kempný, Šenkeřík, Morava, Sova, Pavlík, Vošmik, Szabo, Soldán - Endál, Neměc, Štěpánek - Holec, Zábranský, Vondráček - Švaňhal, Stromko, Zohorna - Fiedler, Meidl, Ondráček

Úvod zápasu patřil domácím. Již ve 3. minutě byl blízko gólu Stehlík, rána mu ale nesedla. V čase 4:20 byla domácím ponechána výhoda. V ní Trefný nahodil puk na branku a Stoklasa doklepl kotouč do prázdné branky. Domácí drželi Rebely v dostatečné blízkosti od branky, těm ale pomohlo štěstí. V čase 13:09 při přesilovce okamžitě po vhazování nahodil puk na branku Zohorna a ten se od Závorky doklouzal až za čáru. Domácí se snažili okamžitě odpovědět, žádný z pokusů se však neuchytil. Nejblíže brance byl v 19. minutě Brňák, když od modré nastřelil tyč. Domácí svůj tlak ke konci třetiny nevyužili, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Hosté předvedli perfektní nástup do třetiny. Nejprve nepovolili v početní nevýhodě domácím ani jednu střelu a poté udeřili. V čase 21:58 Zohorna obkroužil branku, Závorku sice nepřekonal, ale puk se dostal k volnému Šenkeříkovi a ten přehodil ležícího golmana. Domácí se snažili rychle odpovědět, ale hosté drželi trumfy ve svých rukou a nepovolili větší ohrožení Slipčenkovy branky. I přes to se nevyvarovali chyb. Jednu z nich málem využil Mikšovic, když zachytil přihrávku a velice nebezpečně vystřelil. Slipčenko byl ale na správném místě. Domácí se po tomhle více osmělili, zapomínali však na zadní vrátka. A toho hosté využili. V čase 32:25 ujeli hosté do přečíslení 3 na 1 a předvedli, jak má takové přečíslení vypadat. Puk jel po trase Holec, Zábranský, až skončil u Vondráčka, kterému nezbylo nic jiného, než puk dorazit do prázdné branky. Teď už měli puk ve své moci hosté a nehodlali se ho vzdát. V 39. minutě provětral betony domácího golmana Šenkeřík Do kabin se tak šlo za stavu 1:3

Ve 42. minutě ujel hostující obraně Kadlec, jeho bekhendový blafák ale skončil jen v náručí Slipčenka. V následném protiútoku se jen potvrdilo nedáš-dostaneš. V čase 42:32 ujel domácí obraně Němec a ukázal, jak se mají podobné nájezdy zakončovat. Domácí se snažili udělat něco se stavem zápasu, nedařilo se však udělat nic. A v čase 52:22 bylo ještě hůř. Šmaňhal projel ze středního pásma až před branku a přesnou střelou nedal Závorkovi šanci.

Hosté si mysleli, že se teď unavení domácí vzdají, ovšem už za 20 sekund se ukázalo, jak moc byli vedle. Po Szakalově střele puk dorazil do branky Kalinovič. A v 59. minutě snížil přesnou střelou z kruhu Kadlec. Domácí minutu a půl před koncem odvolali brankáře, na rozdíl od včerejšího zápase se to tentokrát nepovedlo. V čase 59:12 ujel sám na prázdnou branku Vondráček a rozhodl tak o postupu Havlíčkova Brodu do čtvrtfinále play-off.

Filip De Bolle, Jakub Coufal,

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, ale nerodilo se to jednoduše. Věděli jsme, že Kadaň bude doma hrát nepříjemně, v první třetině na nás vlítli, přesto jsme jí uhráli na 1:1. To asi bylo nejdůležitější, protože poté dál Kadaň tlačila, ale nám se podařilo využít chyb soupeře, dát šťastné góly a dotáhnout zápas do vítězného konce. Nikdo si nemohl myslet, že porazíme Kadaň 3:0 na zápasy. Přesto jsme dokázali vyhrát 3:1, série nás stála hodně sil, proto jsme rádi, že si můžeme teď místo dalšího zápasu odpočinout na další sérii.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Tak my jsme byli v první třetině myslím lepším týmem, i ten gól jsme dali, ale pak se to pro nás začalo vyvíjet nepříznivě. Ve druhé třetině nás už soupeř přehrával a my jsme kvůli individuálním chybám dostali zbytečné branky. Do třetí třetiny jsme se nepoučili, chtěli jsme zápas zvrátit v náš prospěch, což se ovšem nepovedlo, soupeř trestal naše zkraty. V závěru jsme utkání díky dvěma brankám zdramatizovali, ale dohánět při hře bez brankáře dva góly je těžké. Bohužel soupeř nás tím šestým gólem dorazil. Chtěli jsme se o to ještě v příštím zápase poprat, soupeř nám dnes ale nedal šanci.