Kadaňské trápení pokračuje

Filip De Bolle | 13.02.2016 | |

K a d a ň - Kadaňský celek si výhrou mohl zajistit play-off. A úvod zápasu vyzníval ve prospěch Trhačů. Hosté na branky Jakuba Trefného a Jakuba Chrpy dokázali zareagovat. Ve druhé části šli do vedení, ale v 35. minutě vyrovnal Tom Ringler. Ve třetí třetině sice šli domácí do vedení zásluhou Dominika Vaňka, ale hosté třemi brankami otočili skóre a odváží si tři body za výhru 4:6.

51.kolo, sobota 13.2.2016
Sportovní klub Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem  4:6  (2:2, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Trefný (Kverka, Kadlec), 15. Chrpa (Rohan), 35. Ringler (Šťovíček), 46. Vaněk (Kolařík) – 13. Tenkrát (Skočovský), 16. Kuchler (Tenkrát, Vágner), 30. Vágner, 47. Roubík (Tůma, Kloz), 56. Tenkrát (Vágner), 60. Merta (Kloz). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Malý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 813. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:6.
Sportovní klub Kadaň: Čech (Tad. Dvořák) – Trefný, Drobný, Kolařík, Rohan, Tom. Dvořák, Blaha, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hejcman, Chrpa, Koblasa – Vrána, Vaněk, Veselý – Šťovíček, Ringler, Macháček
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Sobotka, Chalupa, Vágner, Brož, Holomek, Hes, Skočovský – Kloz, Roubík, Tůma – Janák, Kuchler, Tenkrát – Merta, Melka, Křivohlávek – Gengel, Navarra

Úvod první třetiny poznamenaly chyby domácího celku. Ve čtvrté minutě ujel kadaňské obraně Roubík, ale Čech si vyjel a ukryl puk do lapačky. O minutu později zachytil domácí rozehrávku Merta, první střelu vykryl Čech a druhou obránce klečící na brankové čáře. V polovině třetiny byl vyloučen Holomek. Kadaňští se sice v první polovině trápili, ale poté napřáhl na modré čáře Jakub Trefný a jeho dělovka skončila až v síti. Radost Trhačů ale netrvala ani dvě minuty. Poté objel branku Petr Tenkrát a jeho nahození propadlo Čechovi pod betonem.

Radost hostů však netrvala dlouho. Po minutě hry vystřelil od modré čáry Rohan, Soukup jeho střelu vyrazil pouze na hůl Jakuba Chrpy, který dotlačil puk do sítě. Hosté dokázali zareagovat i tentokrát. Vyloučení Dvořáka potrestal dorážkou Vágnerovy střely od modré čáry Jiří Kuchler. V 18. minutě se červené světlo za Soukupem rozsvítilo potřetí, když po Kadlecově střele puk poskakoval v brankovišti. Zubzanda však kotouč za čárou nespatřil a nechal hru pokračovat. Minutu před koncem dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale nedokázali jí využít.

Do druhé části nastoupili Trhači s výhodou hráče v poli. V přesilové hře se sice trápili, ihned po skončení byl vyloučen Roubík. Ani tato přesilová hra však branku nepřinesla. Ve 28. minutě se po Dvořákově střele odrazil puk na hůl Veselého, ale domácí útočník se přes jednoho z obránců nedostal k zakončení. V polovině třetiny napřáhl od modré čáry Martin Vágner a jeho střela propadla výstrojí domácího brankáře a puk se došoural až do sítě. Čech se ještě pokoušel skokem puk zastavit, ale nestihl to.

O půlminutu později byl na mantinel naražen Rohan. Kadlec se vydal domácího obránce bránit, rozhodčí však jeho potyčku s Melkou rychle ukončil. V 35. minutě ujížděl na kadaňskou branku Merta, jeden z obránců padl na led a zezadu útočníka hostů odzbrojil. V následném protiútoku vysunul Šťovíček Toma Ringlera, který rychlou střelou překonal Soukupa. A mohlo být pro Slovan hůře. Tři minuty před koncem třetiny zůstal Vaněk osamocený před Soukupem, ale brankář hostů se nenechal rozhodit a udržel vyrovnané skóre.

Domácí mohli v úvodu třetí třetiny otočit skóre. Po Sobotkově chybě ujížděl na Soukupa Kverka, ale přehnal to s razancí a přestřelil. Ve 44. minutě dostali hosté výhodu šestnácti vteřin pěti proti třem, ale kadaňští se ubránili. Ve 46. minutě zůstal osamocený v prostoru pravého kruhu Dominik Vaněk a jeho střela nad vyrážečku skončila až v síti. Domácí se však z vedení neradovali dlouho. O dvacet sekund později se zmocnil puku Tůma, objel branku a vystřelil zpoza obránce. Jeho střelu těsně před Čechem tečoval Jaroslav Roubík a domácí brankář nestihl zareagovat.

Oběma celky potřebovaly bodovat, hra se proto zpomalila. Ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, která by ho mohla stát zápas. V 55. minutě Čech vyjel za branku, aby ukryl kotouč do lapačky, ale hosté puk odehráli a zablokovali domácímu brankáři cestu zpět do branky. Naštěstí pro Trhače se domácí obránci dostali k puku a odehráli jej do středního pásma. V 56. minutě byl vyloučen Kolařík a hosté využili svou druhou přesilovou hru. Vágner nahrál Petru Tenkrátovi, který nekompromisní střelou od modré čáry otočil skóre ve prospěch hostů. Kadaňští zkusili odvolat brankáře, ale místo vyrovnání přišla šestá branka hostů. Klozovo nahození přes celé hřiště trefilo pouze tyč, ale k odraženému puku se místo kadaňských obránců dostal David Merta a šestou brankou potvrdil výhru Slovanu.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň): Odehráli jsme kvalitní utkání, vyrovnané. Kluci bojovali a není moc věcí, co by se dalo vytknout. Možná trošku šikovnosti při blokování střel a odhadu. Myslím, že velkou roli sehrál neuznaný gól do kabiny na 3:2. Situaci nechci komentovat, kdo tu byl ať si to vyhodnotí sám. Dnes rozhodla zkušenost hostů, byl to vypjatý zápas. Šlo o všechno, třikrát jsme vedli, měli jsme bod, který jsme potřebovali. Hledat problém nebo vinu nechci, když to nevyšlo dnes, tak snad v Šumperku.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes musím pochválit mančaft, zápas byl pro nás strašně těžký. Když jsme dostali branku na 4:3, ještě že se nám podařilo hned vyrovnat, protože Kadaň hrála výborně. Bruslili, napadali nás, a jsem rád že se štěstí přiklonilo na naší stranu a že jsme vyhráli.