Kadaňské prokletí trvá, Severočeši opět bez bodu

Jakub Coufal | 24.02.2007 | |

Se snahou konečně zvítězit vstupovali kadaňští hokejsité do zápasu s Havlíčkovým Brodem. Po bezbrankové oťukávací 1. třetině přišla rozhodující prostřední část. Kadaň v ní nevyužila několik šancí, naopak Rebelové nezaváhali a postupně si vytvořili až 3 brankový náskok. V poslední dvacetiminutovce museli Severočeši otevřít hru, což se jim stalo osudným. Celek z Vysočiny přidal další 3 branky, Kadaň pouze snížila na konečných 1:6.

47.kolo, sobota 24.2.2007
Sportovní klub Kadaň - Havlíčkův Brod  1:6  (0:0, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 58. Chotaš (Bauer) - 28. Drtina (Vašíček, Havel), 38. Kreuzer (Vašíček, Kubeš), 40. Kraučuk, 41. Borovanský (Havel, Jelínek P.), 48. Havel, 51. Kreuzer (Malát, Jelínek A.).
Rozhodčí: Hodek - Mašek, Rozlílek.
Vyloučení: 8:8, navíc Suchánek (KAD) 10 minut za nesportoví chování.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 150.
Střely na branku: 20:44.
Průběh utkání: 0:6, 1:6.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (51. Tichý) - Hlubuček, Spitzer, Kocek, Chotaš, Suchánek, Hlavatý, Kalečík, Mikšovský, Pražák, Hlusička, Bauer, Kašpárek, Vrtek, Freiberg, Kýhos, Veverka, Soukup, Gellner, Mezera, Krpenský
Havlíčkův Brod: Neruda (58. Linhart) - Jelínek A., Kolář, Procházka, Šulc, Drtina, Vašíček, Janata, Havel, Jelínek P., Borovanský, Malát, Kreuzer, Kubeš, Jonáš, Varga, Endál, Fábry, Třetina, Kraučuk

Pomalý rozjezd celků branku nepřinesl

V prvních minutách se mužstva dostávala postupně do hracího tempa. Ačkoliv fanoušci zprvu neviděli žádnou z vyložených šancí, byl zaměstnáván zejména kadaňský brankář Hanuljak. V 5. minutě zahrozili i domácí, když několikrát nebezpečně obstřelovali Nerudu. Na začátku 9. minuty roztočili útočnou smršť Severočeši Hlavatý s Gellnerem. Ani v následné přesilovce nebyla Kadaň bez šancí. Zejména proklouznutí Freiberga kolem obrany Rebelů a následný úprk směrem k Nerudovi vypadal nadějně. Puk si místo víka našel cestu na ochrannou síť za brankou.
Ani hosté se v početní výhodě nenechali zahanbit. Tvrdý projektil od modré čáry vyslal Drtina pouze směrem k levému betonu Hanuljaka. O další mírné vzrušení se v zatím nepříliš záživném klání postaral Soukup v 18. minutě. Prudká dělovka z pravé strany letěla jen těsně nad. O chvíli později odpověděli hosté několika přízemními střelami do připraveného ochránce kadaňské svatyně. Třetina skončila vyloučením Hlavatého za hákovaní, Rebelové si tak do prostřední části nesli výhodu jednoho muže v poli.

Rebelové neváhali a drtivě zaútočili

I ve 2. části se dlouho čekalo na první šanci. Ve 23. minutě zakončoval Mezera z levého mezikruží v pádu jen do Nerudy. O pár minut později pálili z hranice útočného pásma kadaňští obránci. Střely mířily vždy vedle. Těsně před návratem hráče Rebelů hosté nebezpečně ujížděli, avšak sklouznutí puku před hokejkou jednoho z hráčů přerušilo veškeré naděje červenobílých. O několik okamžiků později se z levé strany dostal k zakončení před Hanuljakem Havel, chytrá klička však k brance nevedla.
V čase 27:07 hráli Rebelové přesilovku. Puk po ose Havel, Vašíček, Drtina a tyčka skončil až za brankovou čarou, 0:1.
Běžela 32. minuta, početní výhoda Severočechů, když byla branka více než na spadnutí. Nejprve střílel osamoceně Soukup, posléze mohl do prázdné branky dorážet Kýhos. Ke smůle domácích nastřelil tyčku. O další tlak se domácí připravili svou nedisciplinovaností. Zejména pozdější vyloučení Kadaňských do tří nesli domácí fanoušci nelibě. V poslední pětiminutovce ožil kadaňský stadion po akci Vrtka s Kašpárkem. Šance zůstala nevyužita, a tak na druhé straně okamžitě ujížděl zcela sám Havel. Kotouč i hokejista skončili v Hanuljakově objetí.
Čas 37:57 a dvoubrankový náskok Rebelů. Chytrou přihrávku Vašíčka úspěšně zužitkoval Kreuzer, jenž pohotově zakončil před domácím gólmanem. Druhou asistenci si připsal Kubeš.
Dlouho časomíra bez změny stavu nevydržela. V čase 39:00 to bylo již o 3 branky. Kadaňský obránce přihrával nepozorně zpoza branky, kde puk Spitzer nešťastně srazil za brankovou čáru. Branka byla uznána Krajčákovi.
Nervy na uzdě neunesl Hlavatý, jenž obdržel trest na 2+10 minut. Do kabin se tak odcházelo se slibným vedením Rebelů 0:3.

Havlíčkův Brod si pohlídal náskok

Bleskový vstup Rebelů do posledního dějství znamenal zvýšení na 0:4. V čase 40:19 vymetl pavučinku Hanuljakovy branky pohlednou střelou Borovanský. Body za přihrávky obdrželi Havel s Jelínkem.
Nestačilo uběhnout ani 10 sekund a Havlíčkův Brod se málem mohl radovat znova. Hanuljak vleže dokázal odvrátit další pohromu. V 47. minutě předvedli hokejisté z Vysočiny v jaké herní pohodě momentálně hrají. Několika chytrými přihrávkami totálně rozebrali domácí obranu.
V čase 47:52 ujel z pravé strany Havel, který poslal puk přímo mezi Hanuljakovy betony, 0:5.
I následující minuty byly plně v režii hostů. Čas 50:56 znamenal změnu skóre na 0:6. Asi čtvrtou dorážku proměnil Kreuzer, přihrával Malát. Zároveň došlo ke střídání brankářů, novou tváří mezi tyčemi se stal Tichý.
Čestný gól domácích měl na hokejce Kýhos, avšak beton Nerudy byl razantně proti. Kadaň se přeci jen dočkala v čase 57:54. Snížení na 1:6 zařídil od modré Chotaš v přesilové hře, asistoval Bauer.
Série porážek Kadaně tak pokračuje i po zápase s 13. celkem tabulky, který se po výhře dotáhl na 12. místo Severočechů.