Kadaňská série výher končí. Olomouc si z Kadaně odváží všechny body

Marcel Holl | 26.10.2013 | |

K a d a ň - Kadaňští hokejisté se chtěli ve druhém domácím zápase v tomto týdnu pokusit o zisk dalších bodů do tabulky. Bohužel proti Olomouci se jim to nepodařilo, neboť hosté si během necelých dvou třetiny vybojovali čtyřbrankový náskok. Jediným úspěšným střelcem Sportovního klubu byl v závěru druhé třetiny David Dobrovolný, který uzavřel skóre dnešního zápasu.

16.kolo, sobota 26.10.2013
Sportovní klub Kadaň - HC Olomouc  1:4  (0:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 39. Dobrovolný (Gajovský) – 8. Rác (Vodný), 14. Ostřížek, 26. Knotek (Staněk), 27. Vodný (Knotek, Ovčačík). Rozhodčí: Smitka – Šulo, Koskuba. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 402. Střely na branku: 26:34. Průběh utkání: 0:2,0:4,1:4.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Stehlík, Trefný, Dobrovolný, Szakal (C), Havel, Rutta, Pelc, Opalek – Ton, Hanták, Kůs – Hromas, Chlouba, Gajovský – Novák J., Novák L., Hammmerbauer – Kopáč, Lehnert, Hlava
HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň (C), Ondrušek, Kadela, Ovčačík, Jaroměřský, Staněk, Cartelli – Švaňhal, Řípa, Herman – Kucharczyk, Ostřížek, Kindl – Rác, Knotek, Vodný – Jergl, Diviš, Selingr

Již po 15 vteřinách hry byl za faul na Tona vyloučen Herman a Kadaň měla hned v úvodu šanci na otevření skóre. S přesilovkou však naložila prachbídně. V 4. minutě poprvé ohrozil Vošvrdu novic v sestavě Kadaně - Nicolas Hlava. S jeho pokusem si ale gólman Olomouce snadno poradil a dokonce vyslal své spoluhráče do protiútoku. Následně pálil Kůs, ale Vošvrda byl opět pozorný. V dalších minutách byla Olomouc aktivnější, převaha vygradovala v 8. minutě, kdy se dočkala úvodní branky. Střelu Vodného Strmeň vyrazil na hokejku Ráce, který vymetl pavučinu kadaňské branky. V 10. minutě mohl srovnat Kůs, ale jeho pokus Vošvrda sbalil do lapačky, stejně dopadla o půlminutu později střela Hromase. Hosté byli nadále lepší a ve 14. minutě se dočkali druhé branky. Kadaň nesehrála dobře vhazování před vlastním gólmanem, puk se dostal před Strmeně, ten se ho snažil zachytit, ale Ostřížek byl rychlejší a jemným šťouchnutím poslal puk do branky. Po zbytek třetiny hosté kontrolovali hru, až v samém závěru vypálil Havel, ale střelu zblokoval Cartelli.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný jako v úvodním dějiství - Olomouc byla na ledě pánem. Ve 25. minutě sice prověřil Vošvrdu Hanták, ale o necelou minutu později vstřelila Mora třetí branku. Staňkovu střelu Strmeň vyrazil ke Knotkovi, jenž překonal domácího gólmana bekhendovou střelou. Neuběhla ani minuta a Kadaň dostala další direkt. Knotek našel před brankou Vodného, jenž překonal nešťastného Strmeně - 0:4. V následujících minutách se hrál nepříliš pohledný hokej, puk se zdržoval převážně ve středním pásmu. Olomouc si byla vědoma luxusního náskoku, s přehledem kontrolovala hru a kadaňské hráče před Vošvrdu téměř nepouštěla. Za zmínku stojí události až ze 39. minuty. V té nejprve trefil tyčku kadaňské branky Ondruška a z následného protiútoku Kadaň vstřelila kontaktní branku. Gajovský našel na modré čáře Dobrovolného, jehož dělovka zapadla k pravé tyči.

Na začátku třetí třetiny zkusil štěstí Lehnert, ale jeho střelu zblokoval jeden z olomouckých obránců. Poté pálil Chlouba, ale opět neúspěšně. Ve 47. minutě se před Vošvrdu probíjel Hammerbauer, ale gólman Olomouce si poradil s jeho střelou i dvěma dorážkami. O minutu později to mohlo být už 1:5, ale Strmeně po Řípově střele zachránila tyč, dnes již podruhé. V 51. minutě nebezpečně vypálil Švaňhal, ale trefil připraveného Strmeně. Poslední šanci měl čtvrt minuty před sirénou Kůs, ale trefil pouze Vošvrdovy betony. Olomouc si náskok vzít nenechala a na Hanou si odváží tři body za výhru 1:4.

Jiří Novotný, Marcel Holl

Karel Soudek (SK Kadaň): „Prospali jsme půlku zápasu a pak už se s tím nedalo moc dělat. Samozřejmě se to poté zvedlo a hráli jsme s Olomoucí vyrovnaný zápas, ale body už byli v nedohlednu. Dnes byl rozhodujícím momentem začátek utkání. Z naší strany to nebylo ono. Nevím, čím to bylo. To mužstvo netáhlo za jeden provaz jako v posledních zápasech. Nevím, jestli tam nedošlo k nějakému uspokojení z toho, že jsme předtím čtyřikrát vyhráli. Nedokážu si to pořádně vysvětlit, ale od půlky zápasu už to bylo tak, jak jsme si představovali.“

Jiří Dopita (HC Olomouc): „Do půlky zápasu jsme hráli výborně. Poté jsme trošičku polevili, ale utkání jsme měli, dá se říct, pod kontrolou po celou dobu hry. Rozhodl náš dobrý vstup do utkání. První třetinu jsme dali dva góly, druhou třetinu jsme přidali další dva. Za stavu 4:0 jsme hráli slušně a soupeř neměl žádnou větší šanci, takže to asi bylo také dnes rozhodující.“