Kadaň ztratila jednoznačný zápas

Filip De Bolle, Ondřej Bubela, Jakub Coufal | 13.11.2010 | |

K a d a ň - Duel celků, které měly před zápasem stejný počet bodů, zaručoval napínavou podívanou. V první části zápasu dominovali domácí hráči, kteří si také vytvořili dvoubrankové vedení. Litoměřice postupem času srovnali krok a v závěru naopak převzali otěže duelu do svých rukou. Kadaňští ještě 3 minuty před koncem vedli 2:0. Dva slepené góly ale poslaly zápas do prodloužení, ve kterém vsítil třetí branku Litoměřic Heinish - konečný stav 2:3pp.

18.kolo, sobota 13.11.2010
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  2:3p  (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Novák V. (Balázs, Charousek), 30. Hlubuček (Boušek) - 58. Slížek (Bojer, Heinisch), 59. Šinágl (Hašek, Kříž O.), 65. Heinisch (Kříž O.). Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:6, navíc Přeučil (LTM) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Hylák (Závorka) - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Freiberg, Charousek, Balázs, Kadlec, Mikšovic, Mužík, Ton, Bursík, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák
Stadion Litoměřice: Volke (Sklíba) - Kubát, Stříteský, Macek, Kříž O., Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, Kříž P., Bojer, Tvrzník, Rod, Slížek, Doležal, Přeučil, Hašek, Heinisch, Novák, Hlusička

V první třetině měli více ze hry domácí. V 6. minutě stříleli z nebezpečných pozic nejprve Eiselt, poté Boušek. Hostům se nedařilo vytvořit si větší šance.

A v čase 7:40 Kadaň udeřila. Balázs ujel podél mantinelu a poslal puk před bránu na Nováka, který dorazil do odkryté brány. A o dvě minuty později to mohlo být 2:0. Bouška ale před poloprázdnou bránou zablokovala obrana. Těsně před koncem udělala domácí obrana hrubku, ale hosté nepotrestali.

Hned v první minutě druhé třetiny měli hosté přesilovku 5 na 3. V té se puk motal po čáře, za čáru ho ale Hylák nepustil. Hosté byli nadále aktivnější, ale nedokázali si vypracovat větší tlak.

V druhé třetině jsme se dočkali ještě jedné dvojnásobné přesilovky, trvající stejně dlouho jako ta první - minutu. Domácím se dlouho nedařilo vytvořit si tlak, ale se skončením trestu vypálil Hluboček a jeho dělovka vyletěla Volkovi z lapačky. Kadaň po gólu začala hrát mnohem aktivněji. Kadlec se protlačil před Volka, ale nedal. Poté obraně ujel Charousek, ale Volke vychytal jak jeho, tak následnou střelu Balázse.

Třetí třetinu začala Kadaň aktivně. Litoměřice se nedostávaly do žádné větší šance. Eiselt, Novák ani Rohan ale nedokázali dostat puk do hostující klece. A tak přišel trest. Nejprve Rod přihrál před bránu na dva volné útočníky, Hylák ale vychytal. O minutu později ale Slížek snížil, a dostal tak hosty zpátky do hry. Ti před domácí branou rozjeli kolotoč, ze kterého vyrovnal Šinágl. Do konce třetiny se nic nestalo, a proto se šlo na prodloužení.

Hned po minutě hry mohl rozhodnout Slížek, ale minul branku. Následně dostal přihrávku zpoza brány Boušek, trefil však jen lapačku Volkeho. Poté přišlo na řadu nedáš-dostaneš. Kříž vystřelil od modré, jeho ránu vyrazil Hylák jen na Heinishe a ten vystřelil hostům druhý bod.

Filip De Bolle

Jindřich Setikovský (trenér Litoměřice): Myslíme si, že za to, co jsme ve třetí třetině předvedli, jsme si ty body určitě zasloužili. Začali jsme tak trochu strašlivě tu první třetinu, dostali jsme jeden špatný gól, když jsme tam nechali jednoho úplně volného hráče, špatně jsme vystřídali. Druhý gól byl z přesilovky 5 na 3, to se prostě stane. Ale pak jsme se vrátili zázračně do hry. Já myslím, že naši hráči dokázali již několikátý zápas po sobě, že i teoreticky ztracený zápas pro ně není problém otočit. Je pravda, že v poslední třetině jsme stáhli hru na 3 pětky a jednoznačně se to projevilo, dostali jsme se do tempa a podařilo se nám zvítězit.

Jiří Rech (trenér Kadaň): První dvě třetiny jsme měli více ze hry, měli jsme tam hodně šancí, dvě branky jsme dali, ale pak si necháme ve třetí třetině dvě a půl minuty do konce dát vyrovnávací branku. Pak jsme nezvládli prodloužení. Chtěli a mohli jsme mít tři body, ale máme jenom jeden.