Kadaň ztratila dobře rozehraný duel s AZetem

Kateřina Kundertová | 29.01.2018 | |

K a d a ň - Trhači vyzvali ve 44. kole WSM Ligy soupeře z Havířova, který bojuje o účast v play-off. Svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Klímou šli během první třetiny do dvougólového vedení, o které přišli v následující dvacetiminutovce. V závěrečném dějství, v němž se začínalo od nuly, AZet potvrdil roli zápasového favorita, když dokonal obrat a pečetil výhru gólem do prázdné. Dva kanadské body si do statistik připsal kapitán Jakub Trefný, jenž první gól vstřelil a na druhý přihrál.

44.kolo, pondělí 29.1.2018
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  2:4  (2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Trefný (Hejcman, Havlíček), 19. Hlava (Trefný) – 36. Staněk (Maruna, Pořízek), 39. Sikora (Drtil, Pořízek), 50. M. Kalus (Tomi, Luža), 60. Tomi (Sikora). Rozhodčí: Wagner, Valenta – Bosák, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 327. Střely na branku: 30:51. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 33:39. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Sportovní klub Kadaň: Spěšný – Buchtela, Trefný, Szathmáry, Kadeřávek, Šefl, Blaha, Hlaváček – Hlava, Rindoš, Wágner – Rezek, Hejcman, Chrpa – Dufek, Havlíček, Tůma – Müller, Tupý, Krejčiřík.
AZ Heimstaden Havířov: Růžička (36. Bláha) – Staněk, Krisl, Dudek, Luža, R. Havel, Dujsík, Drtil – Tomi, Bednář, Kalus – Sikora, Rác, Maruna – Kotala, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Cihlář.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně, což se výrazně projevilo ve třetí minutě. Fronk nejprve střelou z první orazítkoval brankovou konstrukci Trhačů, dále Kadaňští zahrozili z protiútoku, kdy Havlíček tváří v tvář Růžičkovi v brance hostů neuspěl. V průběhu osmé minuty si Hejcman v přesilovce vyšlápl na hostujícího brankáře, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Tandem Havlíček-Hejcman zaúřadoval o devět vteřin později a Trhači udeřili. Ač Růžička včas zarazil gólovou akci zmíněné dvojice, na dorážku Jakuba Trefného již nezareagoval – 1:0.

V polovině dvanácté minuty se Residomo vykombinovalo do zakončení, ale Spěšný si s pokusem z mezikruží náramně poradil, stejně tak i s havířovskou kanonádou tři minuty poté. V závěrečné dvouminutovce prvního dějství uštědřila Kadaň soupeři lekci z efektivity. Chomutovský odchovanec Nicolas Hlava uchvátil publikum, když během vlastního oslabení dlouhým blafákem do forhendu překonal havířovskou jedničku – 2:0. V samém závěru mohl Havlíček po chybě brankáře navýšit skóre, Růžička však bleskurychlým návratem dalšímu zářezu zamezil.

Na počátku druhého dějství vyslal hostující forvard Tomi nepříjemnou ránu na kadaňského brankáře, s jehož čistým štítem neotřásla ani následná dorážka. Kotala se posléze pokoušel prosadit po obranné chybě Trhačů, avšak trefil pouze připraveného Spěšného. Ve 28. minutě zatoužil Hlava po druhém gólovém zápisu, ale v posledním momentu přestřelil horní tyč. Téměř v polovině zápasu tentokráte Hlava nahodil pobídku od modré na Trefného, který puk přes havířovského gólmana nakonec neprocedil.

Ve 35. minutě Kadaň bušila na havířovská vrata do třetice, ale Krejčiřík Chrpův pas k tyčce nezužitkoval. Růžičku bezprostředně po akci vystřídal v brance Havířova Bláha a hosté během následných tří minut s Kadaní srovnali krok. Puk se po vyhraném buly Havířova dostal na hůl Robina Staňka na modré, jenž z nápřahu propálil všechny překážky– 2:1. O dvě minuty později si na začátku 39. minutě Marek Sikora dojel pro přihrávku po vlastního pásma a samostatný únik zakončil střelou, která za přispěním brankové konstrukce vletěla do kadaňské branky – 2:2.

Již za vyrovnaného stavu v úvodu třetí třetiny se Sikora pokoušel o obrat opět střelou k tyčce, kde brankář včas utěsnil volný prostor. V průběhu 47. minuty se Kotala během kadaňského oslabení natlačil do brankoviště, ale z bezprostřední blízkosti minul prostor u vzdálenější tyčky. Obrat Havířova byl přeci jen dokonán o dvě minuty později, po sérii střel se ze skrumáže před brankou zjevil Marek Kalus, jemuž nedělala dorážka do odkryté klece Trhačů sebemenší problém – 2:3.

Šest minut před koncem se Hlava v početní výhodě pokoušel vrátit Trhače do zápasu, ale Bláha se po dorážce včas přesunul. Hosté posléze oplatili Hlavově pokusu stejnou mincí, ale Tomi shodně neuspěl před připraveným brankářem. Kadaň na závěr zariskovala hrou v šesti a tato volba nakonec zpečetila ztrátu všech bodů pro domácí celek. Půl minuty od závěrečné sirény si Vojtěch Tomi po buly počkal na přihrávku do středu kluziště, obešel obránce Blahu a střelou do prázdné definitivně uzavřel účet zápasu – 2:4.

Marek Douda

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Utkání jsme velmi dobře rozehráli, tlačili jsme soupeře a vstřelili dva góly. Měli jsme šance i na třetí, který jsme bohužel nepřidali, a pak jsme soupeře chybami pustili do zápasu. Havířov se dostal na koně a chvílemi byl lepší. Třetí třetina byla vyrovnaná a rozhodoval jeden gól, který vstřelil soupeř. Pak přidal ještě jeden při naší power-play. Kluci ale zápas neskutečně odbojovali a za výkon zaslouží poděkování.“

Vojtěch Csabi (AZ RESIDOMO Havířov): „Přijeli jsme si pro body, protože se chceme pokusit o play-off, jak všude avizujeme. První třetina tomu ale v našem podání neodpovídala. Kluci si asi mysleli, že Kadaň si nastřílí góly sama. Domácí zaslouží za první třetinu pochvalu, protože hráli výborný hokej a všude byli rychleji. O přestávce jsme si spoustu věcí vyříkali a naše hra se zvedla. Náš výkon ovšem nebyl optimální, pokud bychom tímhle stylem pokračovali, play-off se nám rychle vzdálí“