Kadaň zaskočila Vrchlabí svojí zarputilostí

Jakub Coufal | 15.12.2008 | |

K a d a ň - Proti jasnému favoritovi mohla Kadaň pouze doufat, že se ji podaří získat nějaký bod. Vrchlabí v úvodu zápasu naznačovalo, kdo by měl být dnes pánem. Přesto se postupně hra vyrovnala a v druhé části zápasu měla více ze hry Kadaň. Hokejisté z Podkrkonoší měli po většinu klání vedení na své straně, o které přišli až při powerplay domácích v poslední minutě duelu. Prodloužení rozuzlení nepřineslo a o prémiovém bodu musely rozhodnout penalty. Jediným střelcem v technické disciplíně se stal Polanský, který tak rozhodl o triumfu Kadaně poměrem 5:4sn.

33.kolo, pondělí 15.12.2008
Sportovní klub Kadaň - Vrchlabí  5:4sn  (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0 )
Branky a nahrávky: 29. Chmelíř (Szakal, Bálazs), 33. Kajer (Chmelíř, Zika), 53. Balázs (Szakal), 60. Polanský (Valský, Balázs), 65. Polanský - 18. Pajič (Matějíček, Gengel), 29. Látal, 30. Krupka (Mikšovský), 51. Krupka (Štrach, Fiedler) Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 270. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 5:4.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Chmelíř, Pospíšil, Mazanec, Mašek, Kloz, Kocek, Valský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Gombár, Rudovský, Zika, Kajer, Freiberg, Rybecký, Chyba, Pražák
Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Štrach, Galvas, Vála, Bendík, Wagenhoffer, Gajovský, Pajič, Gengel, Fiedler, Krupka, Rusnák, Tvrzník, Kříž, Látal, Buchtele, Mikšovský, Andres

Z množství nepřesností se ujala pouze jediná akce Vrchlabí

Od prvních minut ukazovali hokejisté Vrchlabí, kdo je v zápase favoritem. Papírové předpoklady potvrzovali aktivní útočnou hrou, na kterou kadaňská obrana hledala vehementně účinný recept. V 5. minutě ujeli nejprve hosté ve 2 mužích proti 1, avšak Krupka nedokázal zpracovat rychlou přihrávku. Na druhé straně zastavila podobnou akci modrá čára. V dalších minutách se útočné choutky snažila předvádět také Kadaň, ale většina akcí ztroskotávala na nepřesné kombinaci. Své štěstí nenašel po střele od modré v 11. minutě ani Galvas, jehož dělovku nikdo netečoval správným směrem.
Právě nepřítel jménem rozehrávka trápil v 1. části oba týmy poměrně často. Nadějně vyhlížející šance vždy zmizely do nenávratna po nepovedených přihrávkách. Přesto se v neurovnané hře dokázali prosadit zástupci z Podkrkonoší. V čase 17:52 po střele Matějíčka se k odraženému puku dostal nejrychleji Pajič, který se nemýlil. Druhou asistenci si připsal Gengel – 0:1. V poslední minutě zahajovací části ještě mohl vyrovnat Kajer, ale Štůrala zakročil včas.

Branky padaly v rychlém sledu

V úvodu prostřední dvacetiminutovky ukázali Kadaňští, že nehodlají složit zbraně předem. Přes celé kluziště ujel Balázs, ale na jeho přihrávku nikdo z domácích nezareagoval. Domácí měli i v dalších minutách více ze hry, dokonce několikrát uzamkli Vrchlabí ve vlastním pásmu. Když už se schylovalo k možnému vyrovnání, přišel náhlý trest. V oslabení ujel šikovně Látal a bezpečně prostřelil v čase 28:02 Hanuljaka – 0:2.
Kadaň se po tvrdém direktu rychle otřepala a už v čase 28:34 snížila. Po přihrávce Szakala podél modré čáry vypálil hnízdo všem pavoučkům ve Štůralově brance Chmelíř1:2.
Sled rychlých branek neustal. Těsně před polovinou zápasu v čase 29:28 po asistenci Mikšovského kličkoval za brankou Krupka. Po chvíli vyčkávání lišácky vybruslil před branku a nikým neohrožován překonal Hanuljaka – 1:3.
Na další branku se přece jen čekalo již o něco déle. Po 2 minutách od poslední změny skóre zaúřadovali domácí. U hrazení dobře zabojovali Zika s Chmelířem a nabídnutou příležitost Kajer využil – 2:3. Byla tak využita signalizovaná výhoda.
Zbytek třetiny byl doprovázen občasnými šancemi na obou stranách kluziště a viditelným přitvrzením osobních soubojů.

Kadaň bez brankáře vyrovnala a zvládla i nájezdy

V poslední třetině se domácí hnali za vyrovnáním, hosté naopak trpělivě číhali na každou chybu obrany z královského města. Z přemíry snahy vyplynulo častější vylučovaní na straně Kadaňských, kteří museli dokonce na 2 minuty do 3 mužů v poli. Po ubránění se dlouhé převaze mohl přijít další nátlak směrem k Štůralovo území.
Přesto se z branky a bodové pojistky radovali hráči Vrchlabí, když ujeli v 2 proti osamocenému obránci. Po přihrávce Štracha vystřelil přízemní střelu Krupka. Puk si našel v čase 50:49 cestu mezi betony Hanuljaka – 2:4.
Zdálo se být rozhodnuto, přesto Kadaň ještě zabojovala o poslední zbytek naděje. V přesilové hře a signalizované početní výhodě doslova donesl puk do branky Balázs v čase 52:42 po přihrávce Szakala – 3:4.
Blížící se závěr svazoval Kadani ruce. Ačkoliv se domácím nedala upřít snaha o vyrovnání, přesto se dlouho žádné výrazné šance nedočkali. Při závěrečné hře bez brankáře se Kadaň vytouženého cíle nakonec dočkala. V čase 59:05 nahodil Gombár puk a Polanský se bleskově zorientoval - 4:4. Druhou asistenci si připsal Balázs.
Nadstavbová část o prémiovém bodu nerozhodla, přišly tak ke slovu nájezdy. Jediný úspěšný nájezd zaznamenal Polanský, který tak rozhodl o konečném stavu 5:4sn.