nechal se slyšet po závěrečné siréně." />

Kadaň zápas s Mostem o play-off zvládla

Jakub Coufal | 26.01.2008 | |

Veledůležitý zápas sehrála Kadaň na svém ledě v regionálním derby s Mostem. Kdyby hosté vyhráli, nebezpečně by se dotáhli na příčky zajišťující vyřazovací boje. Kadaň nervózní utkání zvládla, i když smolně prohrávala 1:2. Zodpovědnou hrou dozadu a trpělivým útokem si nakonec vybojovala vítězství 4:2, které přineslo jak "6 bodů" tak i mnohem více klidu do závěrečných kol. Ačkoliv ještě není úplně dohráno, schází nyní k play-off už jen trocha štěstí a kvalitních výkonů.

39.kolo, sobota 26.1.2008
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  4:2  (2:2, 3:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 3. Bauer (Polanský), 19. Spitzer (Fink), 27. Buďa (Chyba), 60. Buďa (Fink) - 6. Martínek, 16. Zaťovič (Koláček) Rozhodčí: Lacina - Martin Kreuzer, David Polonyi Vyloučení: 11:13, navíc Kadlec (KAD) 1O min. OT a Martínek (MST) 1O min. OT + do konce utkání Využití: 2:2 V oslabení: 1:0 Diváci: 570 Střely na branku: 32:22 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Spitzer, Kloz, Brňák, Vaněček, Schimdt, Pospíšil, Chotaš, Mašek, Polanský, Fink, Jakub Bauer, Fábry, Kajer, Kadlec, Buďa, Kýhos, Chyba, Stehlík, Veverka, Freiberg
SK HC Baník Most: Volke - Martínek, Kocek, Szakal, Nosek, Stříteský, Charousek, Kaltenböck, Suchánek, Urban, Koláček, Bednařík, Zaťovič, Mika, Kudrna, Oliverius, Gergel, Antoš, Nekvinda, Nedrda, Metlička

Celky vstoupily do utkání pěkně z ostra

Aktivněji do boje o play-off vlétli zástupci domácího celku, už na konci 1. minuty nastřelil Pospíšil během přesilovky tyč. Kadaň v početní výhodě kombinovala i nadále, což v čase 2:26 přineslo své ovoce. Polanský nahodil z mezikruží na branku a pro Jakuba Bauera nebyl problém dorazit, 1:0.
V čase 5:45 přišla nečekaná sprcha od sudího, který nařídil po chumlu před Hanuljakem trestné střílení za odhození hole. Martínek zvolil posléze střelu nad vyrážečku, 1:1.
V 9. minutě poslal Martínek vlastní nedisciplinovaností hosty do 3 a díky protestům vyfasoval i trest do konce utkání. Kadaň faul potrestat nedokázala a tak v čase 15:01 zaúřadovali opět hosté ve vlastní početní výhodě. Obráncům ujel Zaťovič po přihrávce Koláčka a nekompromisně poslal Mostecké do vedení, 1:2.
V závěru třetiny si Kadaňští vybojovali zvýšenou aktivitou v útočném pásmu přesilovku, ve které v čase 18:41 přišlo vyrovnání na 2:2. Domácí si přihrávali na modré, až se rozhodl vystřelit po Finkově přihrávce Spitzer.
Na černožluté zapůsobila branka jako povzbuzující preparát a i v závěru dvacetiminutovky se drali do útoku, na což zareagovali hosté pouze nedovoleným zákrokem.

Jedinou branku třetiny se připsala na účet Kadaně

Úvod prostřední části zahájil Most v 4 mužích v poli, do minuty jej napodobili i domácí hokejisté v rychlém sledu hned dvakrát za sebou. V oslabení čelila Kadaň několika střelám, nebezpečně pálil například Szakal. Ihned po vypršení trestů musel několikrát zasahovat i muž s maskou v bílozeleném.
Po nenápadné akci Mostu v 27. minutě přišlo další potrestání Kadaně. V čase 26:38 přerušil rozehrávku Baníku Buďa a pohotovou střelou od modré k pravé tyčce zaskočil Volkeho, 3:2.
Zbytek oslabení zvládla Kadaň bez větších obtíží. Po návratu hříšníka přesto přišla obrovská šance nováčka soutěže. Ze skrumáže před Hanuljakem dorážel těsně mimo Míka. V polovině duelu si zkusili přesilovku na oplátku Kadaňští, když svým pohybem zamotal Stehlík obráncům soupeře hlavu. Po odehraných 40 sekundách došlo k vyhození brankářem mimo hrací plochu a Most šel do 3. Ačkoliv byli hosté dlouho pod tlakem, příliš se bát nemuseli. Kadaň nedokázala pořádně vystřelit.
V 35. minutě se nejdříve zrodilo neúspěšné přečíslení Kadaně 2 na 1, aby vzápětí putoval její zástupce na lavici hanby. Hned z kraje přesilovky Baníku ujel podél pravého hrazení Zaťovič, Hanuljak se tak musel hodně ohánět. Nejslibnější příležitost si přesto vypracovali domácí, když se po přihrávce z rohu nečekaně před Volkem ocitl Stehlík.
V půlce 38. minuty provedl vizitu trestné lavice hráč hostů, avšak Kadaň byla zcela bezzubá. Asi také proto vypálil pár sekund před koncem hostující Urban, puk se otřel o horní tyčku.

Most na vedení Kadaně už odpovědět nedokázal

Do 3. části vstoupila mužstva s opatrností a respektem, jakoby si uvědomovala, že každá chyba může rozhodnout. Až na začátku 43. minuty zkoušel dorážet odražený puk Nekvinda, Hanuljak byl postaven dobře. Na další brankové ohrožení se čekalo do 45. minuty kdy nenápadně zakončoval Fábry. O chvíli později hráli Kadaňští v početní výhodě, přesto k Volkemu příliš střel nedorazilo. Až v samotném závěru přesilovky ujel po pravé straně Kadlec, bekhendová klička skončila na hrazení za brankou.
Když černožlutí nevyužili svoji příležitost, dostal šanci i Most, přesněji v 48. minutě. V úporné bránící snaze zlomil Kajer hokejku, což ke změně skóre nakonec nepřispělo. S blížícím se koncem přicházel jak zvýšený útočný nápor Mostu, tak i nebezpečné protiútoky domácích do otevřenější obrany. V 52. minutě zaskočila Hanuljkaka náhlá teč domácího obránce, která namířila puk přímo mezi betony, jež muž v masce musel sklapnout velmi rychle.
V 56. minutě místo myšlenek na vyrovnání museli Mostečtí čelit početní výhodě Kadaně. V půlce 58. minuty se na necelou minutu změnilo oslabení na dvojnásobné, když Zaťovič obdržel 4 minutový trest za zranění protihráče. Sudí o chvíli později vykompenzoval trest vyloučením hráče Kadaně. V půlce 59. minuty přišlo další vyloučení, tentokráte na obou stranách. Ve hře 4 proti 4 se Kadaň pohybovala ve vlastním útočném pásmu a bezpečně hlídala náskok.
Mostu nezbývalo nic jiného, než vsadit vše na jedinou kartu a odvolat brankáře. K žádnému tlaku ze strany Baníku nedošlo, Kadaň navíc pojistila vítězství v čase 19:50. Na konečných 4:2 po přihrávce Finka zakončil Buďa. Domácí tak v přímém boji o vyřazovací část soutěže udělali výrazný krok k předkolu play-off.
Jakub Coufal

Jan Peroutka (trenér Most): Utkání už od začátku bylo trochu vyhecované, my jsme museli vyhrát a Kadaň také, aby si zabezpečila pozici do předkola play-off. Kdybychom vyhráli, tak jsme ztráceli pouze 2 body. Ze začátku si myslím, že nás poškodil rozhodčí, protože jsme byli osmkrát venku. Oba góly jsme dostali v oslabení, i když jsme přesto vedli 2:1. Pak jsme dostali lacinný gól na 3:2, na což jsme už nezareagovali. Kadaň tak zaslouženě vyhrála.

Milan Kašpárek (trenér Kadaň): Dneska to bylo hodně težké utkání. Na našich hokejkách byla vidět nervozita. Kdyby se jednalo o méně důležité utkání, tak si myslím, že bychom Most přešli mnohem více v pohodě. Nervozita vnesla do zápasu takový náboj, že to bylo pořád přetahování. Poslední třetinu jsme pak už odehráli takticky dobře, ačkoliv tam byly chyby. Podržel nás gólman, takže jsme spokojení.