Kadaň vstřelila na Kladně 3 góly, bohužel 7 jich dostala

Jindřich Poledna | 22.12.2014 | |

Rytíři z Kladna udeřili v pevní třetině 2x ve vlastním oslabení. To bylo v 8.a 14.minutě. Třetí branku vsítili domácí ve vlastní přesilové hře ve 20.minutě. Kadaň Snížila využitou přesilovou hru na začátku 2.třetiny, kdy se trefil Jaroslav Kůs. Jenže domácí do minuty odpověděli a zvýšili na 4:1. A domácí Tenkrát zvyšoval v polovině zápase již na 5:1. V poslední tetině sice snižoval Lukáš Novák na 5:2, jenže další dvě trefy zařídili opět domácí borci. Na konečných 7:3 korigoval v 50.minutě během přesilové hry Martin Šagát.

39.kolo, pondělí 22.12.2014
Rytíři Kladno - Sportovní klub Kadaň  7:3  (3:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Hořava (Lukáč), 14. Kaberle (Strnad, Redlich), 20. Stach (Růžička, Pitule), 23. Stach (Tenkrát), 30. Tenkrát (Jaroměřský), 46. Horna (Dragoun, Kaberle), 48. Lukáč (Růžička) – 22. Kůs (Račuk, Müller), 44. Novák (Šulák). Rozhodčí: Pražák – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 1852. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
Rytíři Kladno: Lukáš (Švihálek) – Kaberle, Klouček, Růžička, Lukáč, Kolářík, Jaroměřský, Kehar – Rudovský, Dragoun, Švaňhal – Horna, Stach, Tenkrát – Hořava, Pitule, Eberle – Redlich, Dalecký, Strnad.
Sportovní klub Kadaň: Maštalířský (20. Mouček) – Mrázek, Tejnor, Opalek, Šulák, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Šagát, Charousek, Ton – Račuk, Kůs, Müller – Chrpa, Novák, Hlava – Lehnert, Hammerbauer.

Kadaň se hned v úvodu musela bránit celé 4 minuty za dvojitý faul Jaroslava Kůse. Domácí tým si tak připravil několik slibných šancí, které pochytal brankář Maštalířský. Domácí tlak pokračoval i díky další přesilové hře při vyloučení Jana Hammerbauera. Jenže první branka Rytířů padla paradoxně v jejich oslabení. V čase 7:46 se z rohu MILOSLAV HOŘAVA dostal před branku a svižnou střelou pod horní tyč poslal Kladno do vedení – 1:0.

Také druhá branka domácího týmu padla v oslabení. Kloučkovo vyhození po mantinelu Kadaň nezachytila a domácí se vydali do přečíslení tři na jednoho. Strnad předložil puk do druhé vlny na TOMÁŠE KABERLEHO, který doslova procedil puk skrz betony brankáře – 2:0.

Nadvládu nad první třetinou potvrdili Rytíři také třetí brankou. Ta padla pro změnu v přesilové hře. Růžička vyhození hostů zachytil na modré. Následně cíleně vyslal střílenou nahrávku na hůl DAVIDA STACHA, který tečoval na bližší tyči puk za záda brankáře – 3:0. Tomáše Maštalířského po této trefě vystřídal v brance Václav Mouček.

Kadaň měla na začátku druhé třetiny také výhodu přesilové hry a dokázala, že se s ní umí vypořádat. Račuk ve středním pásmu šikovně proskočil mezi obránci, poté našel v přečíslení JAROSLAVA KŮSE a ten skóroval střelou do odkryté branky – 3:1. Domácí však obdržená branka nezaskočila, naopak je vyburcovala a rychle si vrátili tříbrankový náskok. Tenkrát nahrával před branku, kde však puk uzmul jeden z bránících kadaňských hráčů. DAVID STACH mu ovšem nadzvedl hokejku, sebral volný kotouč a namířil přesně k tyči – 4:1.

Další přesilovou hru využil domácí tým v polovině zápasu. Při vyloučení Jaroslava Mrázka našel Jaroměřský svou nahrávkou rozjetého PETRA TENKRÁTA, jehož prudká rána z kruhu prošla až za Moučka – 5:1. Severočeský tým mohl korigovat stav ve 36.minutě, jenže neuvěřitelná tutovka brankou neskončila. Chrpa zblízka trefil puk jen do tyčky, ten se dostal za brankáře Lukáše a k dorážce se dostal Lukáš Novák, který místo prázdné branky poslal kotouč skrz brankoviště vedle. Kadaň pak dohrávala třetinu v oslabení, ale domácím toho moc nepovolila.

A vstup do poslední třetiny měla opět lepší hostující Kadaň. Nejdříve nesehrála vůbec špatně přesilovou hru, a pak ve 44.minutě ve hře 5 proti 5 poslal Šulák nahrávku na zcela volného LUKÁŠE NOVÁKA, který střelou na vyrážečku vsítil druhou branku severočeského týmu – 5:2. Při následném vyloučení Martina Mazance se Kladnu podařilo opět skórovat, ale hlavní rozhodčí branku neuznal. Po další 20ti sekundách však již domácí tým vstřelil regulérní gól. Mouček opět neudržel střelu od modré, Dragoun ještě vydoloval puk a TOMÁŠ HORNA kotouč následně dopravil do branky – 6:2.

A ani sedmá branka Kladna na sebe nenechala dlouho čekat. Přihrávka Růžičky z rohu propadla až ke druhému mantinelu, odkud MICHAL LUKÁČ napálil puk do protější šibenice – 7:2.

Poslední gól zápasu padl v 50.minutě. A radovali se z něj hráči Kadaně. Charousek si našel v přesilové hře pozici mezi kruhy a nezištně našel u tyčky MARTINA ŠAGÁTA, který nadvakrát dopravil puk do branky – 7:3.

Kadaň tak padla čtvrtý zápas v řadě a prohrála na Kladně největším rozdílem v letošní sezóně.