Kadaň vrací porážku Litoměřicím

Filip De Bolle | 27.08.2013 | |

Odveta na domácím ledě skončila těsnou výhrou pro kadaňské. Na branky Jakuba Nováka, Charouska a Hammerbauera dokázali hosté najít odpověď. Na poslední branku z hole Kůse ji však nenašli. Nepomohla ani závěrečná 90 sekundová power-play, během které obětavým zákrokem uchránil Litoměřice od šesté branky Brzobohatý.

8.kolo, úterý 27.8.2013
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  4:3  (1:0, 2:2, 1:1)
Sportovní klub Kadaň: Sportovní klub Kadaň: Boška ( 31.Maštalířský) – Szakal, Dobrovolný, Pelc (C), Mazanec, Prošek, Horváth, Rutta, Opalek – Ton, Charousek, Kůs, Seman, Chlouba, Jíra, Novák J., Novák T., Hammerbauer, Deveri, Hanták, Chrpa HC Stadion Litoměřice: Přikry
Stadion Litoměřice: HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Lavinger) – Husák, Míka, Žovinec, Málek, Smetana, Skřivánek, Kolář, Müller – Čermák, Chabada, Jánský – Novák, Rubeš, Hašek(C) – Škop, Brzobohatý, Doležal – Hampl, Brém, Racek

První třetina nepřinesla příliš pohledný hokej. Oba celky začaly velice opatrně, v první větší šanci se ocitl v 8. minutě Ton, ale přestřelil branku. Na druhé straně Hašek provětral ostrou střelou betony domácího gólmana. V 10. minutě vypálil od modré čáry Rutta, ale Přikryl včas zareagoval a vyrazil puk do rohu hřiště. První branka zápasu přišla ve 13. minutě, kdy v signalizované výhodě napálil Tomáš Novák puk od modré čáry, který Přikryl vyrazil jen k volnému Jakubovi Kovákovi a ten dorazil do odkryté branky. Na obou stranách se začala množit vyloučení, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší příležitost. Čtyřicet sekund před koncem třetiny si Chlouba vykoledoval trest do konce utkání za bodnutí koncem hole.

Druhá třetina nabídla o poznání zajímavější hokej z obou stran. Hosté těžili z pokračující pětiminutové přesilové hry a svůj tlak přetavili ve vyrovnávací branku. Skřivánkovu střelu od modré tečoval Brzobohatý a puk přeskočil Boškův beton. Domácí bleskově odpověděli, když po dvou minutách ujel Charousek a jeho střelu nešťastně ztečoval hostující obránce. Litoměřičtí odpověděli ještě rychleji a již po minutě hry ujela druhá formace do přečíslení 3 proti 2 a Jánský zakončoval do šibenice odkryté branky. Po této brance hra lehce zpomalila a naopak se začaly množit tvrdé zákroky. V polovině třetiny domácí vyměnili brankáře a domácí svatyni začal hájit Maštalířský. Pět minut před koncem vypálil nebezpečně Jíra, ale jeho střela proletěla těsně vedle tyče. O minutu později se k puku dostal Hammerbauer, obehrál obránce a střelou k tyči nedal Přikrylovi šanci. Na ledě začala houstnout atmosféra, která již dávno nepřipomínala přípravný zápas. Půlminutu před koncem pálil Jánský, ale beton domácího brankáře byl na svém místě.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté, díky přesilové hře přetrvávající z druhé části. Větší šanci si ale vytvořit nedokázali. Ve 47. minutě se před domácí brankou zjevil Škop, ale Maštalířský mu ukázkovým zákrokem vypíchl puk. Domácí se začali více prosazovat až ve druhé polovině třetiny. A v 52. minutě přidali další branku. Ukázkovou kombinační akci zakončil Kůs. Po této brance se začalo hrát zejména ve středním pásmu bez výraznějších šancí. Tato válka o střední pásmo byla ukončena až tři minuty před koncem, když se o snížení postaral dobře postavený Čermák. Hosté se v posledních minutách tlačili k vyrovnání a minutu před koncem odvolali brankáře. V té se dostal k puku před brankou Rubeš, ale jeho střelu vychytal Maštalinský. Sedm sekund před koncem navíc musel předvést obětavý zákrok Brzobohatý, když skokem zabránil puku v cestě do branky. I za cenu bolestivého nárazu do brankové konstrukce. Domácí tak po boji poráží Litoměřice 4:3.