Kadaň v Ústí opět neuspěla

Miroslav Janíček, Jindřich Poledna | 04.01.2007 | |

Kadaň jela odehrát první zápas v letošním kalendářním roce k favoritovi soutěže – celku ústeckých Lvů. Již se staronovou jedničkou Slipčenkem v brance se tým snažil odolávat favorizovanému celku. V prvních dvou třetinách se Kadani však nepodařily shodně šesté minuty, kdy dostala vždy po jedné brance. Zápas krapet zdramatizoval svou trefou ve 44. minutě Pulpán, ale domácí třemi brankami v poslední třetině dali jasně najevo, že patří na vrchol prvoligové tabulky.

33.kolo, čtvrtek 4.1.2007
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  5:1  (1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Nádašdi (Antoš, Kolafa), 26. Klimt (Nádašdi), 45. Micka (Ivan), 48. Antoš (Slížek, Nádašdi), 51. Nádašdi (Antoš, Pazourek) - 44. Pulpán (Stavenský). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2350. Střely na branku: 53:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Slovan Ústí nad Labem: Přikryl - Nádašdi, Kolafa, Hořava, Jan Kudrna, Houdek, Zápotočný, Pojkar, Ficenc - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Klimt, Klobouček - Ivan, Micka, Jiří Kudrna - Hulva, Přeučil, Vítek
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko - Pospíšil, Pulpán, Spitzer, Staněk, Hlubuček, Hlavatý, Chotaš, Hlusička - Stavenský, Stehlík, Metlička - Heřman, Fink, Kajer - Polanský, Derfler, Postl - Pražák, Veverka, Krpenský

K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostali ve 2. minutě hosté, když na Přikryla nepříjemně vystřelil Pulpán. Domácí se dostali ke slovu hned poté. Svou přesilovku sice nevyužili, ale hned v následném oslabení udeřili. Kolafa vyvezl kotouč z obranného pásma, postrčil na Antoše, který vysunul Nádašdiho, jehož nápřah těsně za modrou skončil za zády Slipčenka - 1:0. V 8. minutě projel útočným pásmem Antoš, vybruslil až před branku, tam zpětnou přihrávkou našel Pazourka, ale ten se v závaru neprosadil. Další série neproměněných šanci přišla v přesilovce v 11. minutě. O 2 minuty později našlápl po levé straně Stavenský, ale Nádašdi ho přetlačil a odstavil od kotouče. Nepřesnou přihrávku domácích hokejistů vystihl v 17. minutě Postl, ale jeho střela těsně minula branku. V poslední minutě první třetiny hráli Lvi další přesilovku a opět předvedli festival neproměněných šancí, s bonbónkem v podobě nastřelené tyče.

Do druhého dějství vstoupili o něco aktivněji hosté, ale žlutomodří brzy pevně uchopili taktovku utkání. Ve 27. minutě vyzval aktivní Nádašdi od zadního mantinelu rozjetého Klimta, který se z levé strany zápěstím trefil přesně mezi Slipčenkovy betony - 2:0. Brzy poté si kadaňští hokejisté několikrát vyzkoušeli nacvičený signál při vhazování v útočném pásmu a jen výborné zákroky Přikryla zachránili domácí hokejisty od pohromy. Ve 28. minutě hráli Lvi další přesilovku, ale počínali si při ní až příliš lehkovážně a hosté se poměrně lacino dostávali k ohrožení domácí svatyně. Zbytek třetiny se nesl především ve znamení neproměněných, a to i těch nejvyloženějších, šancí hokejistů ústeckého Slovanu.

Začátek závěrečné třetiny zabrzdilo několikeré vyloučení. Toho ale dokázali hosté využít a ve 44. minutě tečoval za Přikrylova záda Stavenského nenápadné nahození Pulpán - 2:1. Drama se ale nekonalo. S odpovědí domácí přispěchali už za 82 vteřin. Ivanovo vyhrané vhazování využil Micka a z mezikruží trefil horní růžek kadaňské branky - 3:1. Když za další necelé 4 minuty přidal ve dvojnásobné přesilovce branku důrazný Antoš, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Ve 49. minutě zachytil dnes asi nejlepší hráč Kadaně Pulpán domácí rozehrávku, zkušeně si obhodil Jana Kudrnu, ale podruhé v utkání už Přikryla nepřekvapil. Tečku za zápasem napsal svým druhým zásahem Nádašdi, který si v přesilovce sjel mezi kruhy a prudkým švihem nedal brankáři Slipčenkovi sebemenší šanci - 5:1.

Miroslav Janíček

Jindřich Setikovský (SK Kadaň): "Myslím, že ten zápas se zlomil v 8. minutě třetí třetiny. My jsme předtím dali gól na 2:1 a vypadalo to, že bychom se mohli dostat do hry, ale místo toho jsme po hrubých chybách obránců dostali dva góly na 4:1 a už nebylo co řešit. Z pohledu celého zápasu bylo Ústí hokejovější, mělo více šancí, ale za toho stavu 2:1, jsme tam nějaké šance měli a zápas jsme mohli zdramatizovat. V posledních sedmi zápasech jsme dali sedm gólů, to mluví samo za sebe. Ptáte se mě na Lukáše Pulpána? Dnes Plzeň uvolnila Trnku a Malínského, takže mám obavu, že tam bude hrát a k nám už jezdit nebude. To je velká škoda, protože je to jediný slušný obránce, kterého máme. On je produktivnější než většina našich útočníků, dal osm gólů a osm přihrávek. Je to hráč, který má prakticky v každém zápase bod."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to jedno z našich povedených utkání. Už od prvního střídání jsme hráli hodně aktivně, škoda, že jsme už tam neproměnili více šancí. Dnes hráči předvedli, co v nich je, a že když hrají s chutí, jsme silné mužstvo. Věděli jsme, že Kadaň se na nás umí připravit a rozhodně jsme nečekali jednoduchý zápas. Jak jsem říkal, škoda, že jsme více šancí neproměnili dřív, protože jsme pak měli strach, aby to z nějakého protiútoku nezdramatizovali. To se nakonec stalo, ale my jsme naštěstí hned odskočili na 3:1. Tím jsme se uklidnili a už to bylo v naší režii. Kromě Kuby Grofa teď nehraje ještě Tomáš Martinec. Byl na operaci kolena. Byla to nějaká laparoskopie, takže je to otázka nějakých čtrnácti dnů. Co se týče posílení, tak by musel přijít nějaký opravdu "top" hráč, nemá cenu brát hráče se stejnou výkonností jako tu máme."