Kadaň si veze z olomouckého ledu porážku 5:1

Marcel Holl | 05.12.2012 | |

Ve 29.kole první ligy zajížděli černožlutí bojovníci na led Olomouce. Bohužel domů se svěřenci trenéra Čelanského vrací bez bodu, prohráli 5:1. V první třetině se domácím podařilo dostat do dvoubrankového náskoku. Ve čtvrté minutě se prosadil Lukáš Kucsera. O jedenáct minut později proměnil nájezd Petr Kolouch. Kadaňským hokejistům se v 26.minutě podařilo snížit na rozdíl jedné branky, zásluhu na tom měl Filip Hanták, který rychlou střelou švihem v oslabení snížil. Ve 39. minuté Mora opět odskočila na rozdíl dvou branek. Nejprve se prosadil Radim Kucharczyk, o půl minuty po něm prostřelil Hanuljaka Richard Diviš. Ve 46.minutě rozhodl o výhře Olomouce opět Radim Kucharczyk.

29.kolo, středa 5.12.2012
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  5:1  (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kucsera (Hampl, Houdek), 15. Kolouch (TS), 39. Kucharczyk (Hampl, Kucsera), 39. Diviš, 46. Kucharczyk – 26. Hanták (Kůs, Macháček). Rozhodčí: Humpolíček – Rychlý, Jureček. Vyloučení: 6:5, navíc TS pro OLO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 717. Střely na branku: 46:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Olomouc: Kašík – Bartoň (C), Ondrušek, Houdek, Valenta, Nedbálek, Staněk, Škůrek – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Kolouch, Diviš, Selingr – Rác, Švaňhal, Vodný.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Macháček, Prošek, Schmidt, Mazanec, Lučka, Trefný, Opalek – Ondřej, Charousek (C), Hrabák – Jíra, Mainer, Ton – Hafenrichter, Hanták, Kůs – Stoklasa, Chlouba, Andres.

Do sestavy Kohoutů se po pěti zápasech vrátil kapitán Jakub Bartoň. Hned v úvodu utkání měl šanci otevřít skóre Herman, s jeho bekhendovým blafákem si ovšem poradil Hanuljak. O minutu později si důležitý zákrok připsal proti střele Trefného i domácí gólman Kašík.

Na první branku zápasu však diváci na Hané nemuseli čekat dlouho, ve čtvrté minutě hned po buly v pásmu Kadaně napřáhl Lukáš Kucsera a propálil hostujícího brankáře. Poté v patnácté minutě ujel obraně Severočechů Petr Kolouch, který byl faulován a z následně nařízeného trestného střílení poslal Moru do dvoubrankového vedení.

Olomoučtí v závěru první třetiny sevřeli hosty v jejich obranném pásmu díky dvěma přesilovým hrám, pokusy Houdka, Koloucha a Kucsery ale Hanuljak zlikvidoval. Do šatny šli tedy Hanáci za stavu 2:0.

Pět minut po začátku prostřední části duelu se do střelecké příležitosti dostal Andres, Kašíka však nepřekonal. Hosté však domácího gólmana překonali za malý moment. Celé akci předcházelo zaváhání Koloucha v obranném pásmu Kadaně, do úniku dva na jednoho se dostali Filip Hanták a Jaroslav Kůs, první jmenovaný poté překonal Kašíka přesnou střelou.

Více brankových příležitostí si poté vypracovali Kohouti, v bezprostřední blízkosti před Hanuljekem však selhali Diviš i Bartoň. Mora svůj tlak však ke konci třetiny dokázala gólově využít.

Třetí branka Mory padla po rychlé kombinace domácích ve 38. minutě. Kucsera přihrál Hamplovi před bránu, který ještě hledal v lepší pozici Radima Kucharczyka. Kotouč však po vzájemném souboji dopravil do Hanuljakovy sítě Hrabák, branka ovšem byla připsána olomoucké sedmadevadesátce. V té samé minutě přidal po zaváhání hostující obrany čtvrtou branku Hanáků Richard Diviš.

Pár minut po začátku třetí třetiny mohl zkorigovat průběžný stav Charousek, jím tečovaný kotouč ale za Kašíkovýmy zády neskončil. A tak ve 46. minutě udeřilo opět na druhé straně, když Radim Kucharczyk vybojoval puk v pásmu Severočechů a tvrdou ránou vstřelil svůj druhý gól v zápase.

Další šance ke skórování měli na hokejkách domácí. Diviš ani Kolouch však Hanuljaka nepřekonali. Kadaň ještě téměř dvě minuty před koncem získala možnost přesilové hry pět na tři, tu však Severočeši nevyužili. Olomouc tak v zápase dvou týmů z čela tabulky zvítězila nad Kadaní poměrem 5:1.

Luděk Stránský

Petr Fiala (HC Olomouc): Věděli jsme o kvalitách Kadaně. Prvních šest sedm střídání jsme neměli zrovna ideálních, kromě první akce Hermana. Vzápětí měli několik velice nebezpečných akcí hosté, teprve potom jsme začali hrát. Druhý výpadek jsme měli potom po úrazu Petra Koloucha při přesilové hře, kdy jsme dostali gól na 2:1. Potom jsme vypadli z role a musím říct, že Libor Kašík tam měl minimálně tři super zákroky. Kdyby hosté dali na 2:2, tak nevím, jak bychom vypadali. Nepochopím, proč jsme se z toho na chvíli rozložili. V závěru jsme už hráli, jak jsme chtěli. Trochu nám nahrálo, že hrál dnes Chomutov, protože hostům chyběl Seman, který dával v poslední době hodně gólů. Mladí kluci ale o to víc létali a ukázali, že je Kadaň kvalitní mužstvo.

Jiří Čelanský (SK Kadaň): Věděli jsme o aktuální formě domácích , kteří to potvrdili. Nicméně nepřijeli jsme do Olomouce s defenzivní taktikou, chtěli jsme domácí překvapit dobrým pohybem, dobrým forčekinkem. Byly tam momenty, které jsme sehrávali dobře, ale proti týmu jako je Olomouc tu hru musíte praktikovat šedesát minut. Bohužel tam byly z naší strany jen střípky, ale ukázali jsme charakter. Tenisovou terminologií jsme měli hodně nevynucených chyb. Domácí jsou v laufu, potrestali nás a zaslouženě vyhráli.