Kadaň si připisuje další vítězství, tentokrát to odnesla Chrudim

Miroslav Lučan | 06.01.2010 | |

Dnešní utkání zavedlo na kadaňský zimní stadion celek HC Chrudim. Nejen pro domácí tým byl zápas velice důležitý, v případě vítězství mohli odskočit z míst hrající play-out. Severočeši nezačali příliš dobře, po opatrném začátku inkasovali. Vyrovnat se jim podařilo ve dvanácté minutě, když se trefil Gombár. Od té doby byli kadaňští lepším týmem, ještě v první třetině otočil Tsyganov. Ve druhé části laciným gólem Boušek uklidnil domácí fanoušky. Černožlutí měli i nadále více ze hry a v poklidu hlídali vedení. Chrudimi nevyšel ani tlak z počátku třetí části, poslední minuty hráli domácí velice chytře, hosty k ničemu nepouštěli a při závěrečné power-play Domin pečetil na konečných 4:1. Kadaň si tak připisuje velice cenné tři body před následujícím dvojkolem na ledě soupeře.

37.kolo, středa 6.1.2010
Sportovní klub Kadaň - HC Chrudim  4:1  (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Gombár (Boušek, Charousek), 15. Tsyganov (Hlubuček, Zmeškal), 24. Boušek (Brňák, Prošek), 59. Domin (Ton, Míka) - 3. Bláha (Semorád, Zadina). Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Ťupa, Rutta, Prošek, Brňák, Zmeškal, Hlubuček, Schmidt, Kloz - Balázs, Bauer, Bursík, Gombár, Charousek Jiří, Boušek, Tsyganov, Domin, Míka, Ton. Freiberg, Mužík.
HC Chrudim: Růžička - Mocek P., Toužimský, Radil, Martinec, Blažek, Zadina, Poskočil, Mocek D., Malinský, Bělohlávek, Semorád, Žák, Kaut, Drtina, Rákos, Šeda, Klejna, Bláha, Charousek Kamil.

Obrat a vedení Kadaně

Utkání začalo z obou stran opatrně, nikdo se nechtěl dopustit chyby. Ve třetí minutě otevřel skóre z poměrně nevinné akce chudimský Bláha, když zužitkoval přihrávku zpoza branky od Semoráda - 0:1. Trefil skulinu mezi Jarinovými betony. O minutu později se do velké šance dostal domácí Charousek, jeho pokus Růžička na dvakrát kryl. Kadaňští po obdržené brance přidali na důrazu, ale do vyložené šance se nedostali. V deváté minutě si hosté vytvořili velký tlak, ale mág v domácí brance zachraňoval co se dalo. O minutu později se dostal kadaňský Charousek do sólového úniku, při kterém byl faulován. Domácí tak dostali možnost první početní výhody utkání. Ihned od začátku přesilovky se nastěhovali do obranného pásma Chrudimi a ostřelovali Růžičku. V polovině přesilovky se podařilo vyrovnat, když Gombár tečoval těsně před brankářem - 1:1. Hrál se poměrně líbivý hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. Ke konci patnácté minuty Hlubuček pasem z obranného pásma našel najíždějící „ruskou raketu“ na útočné modré, Dmitrij Tsyganov nabral rychlost, chrudimský obránce pouze přihlížel jak Růžička loví puk zpoza brankové čáry - 2:1. Severočeši nabrali obrátky a vytvářeli si další šance, bohužel bez kýženého úspěchu. Deset vteřin před první sirénou se domácí opět radovali, puk se odrazil od jedné z horních tyčí branky, červené světlo za brankou se rozsvítilo, ale hlavní sudí branku neuznal. Zda-li to bylo od vnitřní tyče a puk prošel až do branky se nedozvíme. Bohužel pro domácí tým se ve druhé nejvyšší soutěži nepoužívá video. Domácí tak odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým vedením.

Aktivně hrající domácí zvýšili vedení

V první minutě druhé části dostal agilní Charousek přihrávku za záda chrudimských obránců, ale v poslední chvíli mu byl jeho pokus překažen. Ve dvacáté čtvrté minutě při zkrácené početní výhodě se dostali domácí do dvoubrankového vedení, Ladislav Boušek lehkým nahozením od modré čáry překonal dosud výborného Růžičku - 3:1. Kadaň měla stále více ze hry, tlačila se do útoku, chrudimští hráli na hranici pravidel. Ve dvacáté šesté minutě hráli domácí další přesilovku. Hlubuček vyslal dělovku od modré čáry, puk skončil v síti, ale ranou trefil Růžičku do masky, těsně předtím rozhodčí pískl do píšťalky. Stav se neměnil. V polovině utkání hráli početní výhodu i hosté, ale hrálo se především před jejich brankou, Jarina si nepřipsal jediný přímý zákrok. Po neúspěšné přesilovce si hosté vyžádali oddechový čas. Krátce poté byl vyloučen další kadaňský hráč, hosté tak měli možnost reparátu. Přesilovku odehráli o hodně lépe než tu předchozí, ale stříleli spíše od modré čáry, pozorného Jarinu nenachytali. Ve třicáté šesté minutě předložil nádherné Balázs puk Bursíkovi, ten jen těsně minul levou tyč. Do konce druhé části hosté sehráli další neúspěšnou přesilovku.

Domácí potvrdili vítězství při power play hostí

V úvodu třetí části hosté aktivnější, vstřelenou brankou se chtěli vrátit do zápasu, kadaňští ale výborně bránili. V polovině třetiny se hra vyrovnala. Bursík ranou zpoza kruhů protáhl Růžičku, puk jen těsně minul horní tyč. Domácí tým byl mohutným skandováním diváků hnán kupředu. Hosté otevřeli obranu, neboť stále prohrávali a čas neúprosně běžel. Kadaňským se tak často naskytl brejk, ale nedokázali vstřelit rozhodující branku. Šest minut před třetí sirénou se k útoku nadechl domácí obránce Kloz, jeho jedovatou střelu Růžička vytěsnil do ochranné sítě. Pět minut před koncem Severočeši vytvořili obrannou hráz na své modré čáře a pozorně bránili, hosté se šancí moc nedostávali. V padesáté osmé minutě mohl definitivní úder zasadit Bursík, který jel sám na Růžičku od červené čáry , ale chrudimský gólman ukázal své extraligové zkušenosti. Poslední dvě minuty diváci pěli oslavné chorály, kadaňští měli puk na svých hokejkách, hosté již pouze ze zoufalství odvolali brankáře a Domin střelou zpoza modré čáry upravil na konečných 4:1.
Miroslav Lučan

Pavel Rohlík (trenér Chrudim): Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, když Kadaň vyhrála poslední 3 zápasy. Ze začátku jsme dali branku, dodržovali jsme taktiku. Poté se nám přestalo dařit, dostali jsme na 2:1 a od té doby jsme byli trochu neškodní. I když jsme měli šance, nic jsme nevyužili. Měli jsme hráče i gólmana z extraligy, přesto nám to nepomohlo.
Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Utkání jsme nezačali vůbec dobře. Chtěli jsme hrát aktivně a napadat soupeře, ale bohužel jsme hráli pasivně. Soupeř nám vstřelil první branku, což nás paradoxně spíše zvedlo. Rozhýbali jsme hru a ještě do konce třetiny jsme otočili na 2:1. V 2. třetině se nám sice podařilo vstřelit gól, ale díky našim vyloučením byla hra hodně rozkouskovaná. Soupeř si vytvořil nadějné šance, ale v blížícím se závěru jsme hráli dobře ve středním pásmu a soupeře si pohlídali, proto můžeme být rádi za 3 body.