Kadaň se v premiéře gólově neprosadila

Jindřich Poledna | 14.09.2011 | |

Premiérový zápas této sezóny rozhodně nedopadl pro kadaňské hráče podle jejich představ. V Olomouci jsme se nedokázali ani jednou prosadit, a protože brankář Jarina lovil puk ze své sítě 2x, nevezeme si z Hané ani bod. Po slušné střelecké produktivitě v přípravě přišla hodně studená sprcha, ze které mají hráči možnost se otřepat hned v sobotu doma s Berounem.

1.kolo, středa 14.9.2011
HC Olomouc - Sportovní klub Kadaň  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Rác (Kolouch), 28. Kucharczyk (Šlahař, Staněk). Rozhodčí: Čech – Klein, Skopal. Vyloučení: 9:9, navíc Haluza (OLO) a Fiala (KAD) 10 min. [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.127. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 2:0.
HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Nedbálek, Horák O., Mikel (C), Bartoň, Ondrušek, Staněk, Kotvan – Pekr, Dopita, Selingr – Pšurný, Marosz, Haluza – Kucharczyk, Řípa, Šlahař – Rác, Kolouch, Kucsera.
Sportovní klub Kadaň: Jarina – Malinský, Látal, Szakal, Schmidt, Tollinger, Trefný, Révay, Zmeškal – Chlouba, Skořepa (C), Eiselt – Mikšovic, Boušek, Rohan – Freiberg, Fiala O., Ton – Bursík, Stoklasa, Stehlík.

Do utkání sice aktivněji vstoupila Kadaň, která nic nepodcenila a přicestovala do Olomouce už v úterý, domácí ale postupně začali přebírat iniciativu. A v osmé minutě ji vyjádřili také vedoucí brankou, šťastnou trefou se prosadil mladík Roman Rác, který se jako poslední dotkl kotouče šourajícího se za dezorientovaného Jarinu.

Oba týmy si v první části vytvořily několik dalších šancí, ale jak Žigárdy v olomoucké kleci, tak i Jarina v té kadaňské své branky uzamkli.

Druhá perioda přinesla zjitřené emoce a celý zástup vyloučených. Sudí Robert Čech posílal za katr jednoho hráče za druhým a soupeři si tak mohli vyzkoušet snad všechny možné varianty početních výhod.

Gól však padl jediný, paradoxně při hře v plném počtu. Radim Kucharczyk vystřelil zápěstím z kruhu a Jarina lovil puk ze své sítě podruhé.

Severočeši se snažili s výsledkem něco udělat, ale Kohouti si ve třetí části svůj dvoubrankový náskok hlídali. Na 3:0 mohl čtyři minuty před závěrečnou sirénou zvýšit Kolouch, ale jeho tvrdou ránu zastavila levá Jarinova tyč.

Hostům se v samotném závěru naskytla možnost přesilové hry, ovšem i přes velký tlak ji nevyužili a Olomouc tak mohla slavit první body v sezóně. Naopak Kadaň stejně jako před rokem odjela s prázdnou.

Ondřej Kubát

Petr Fiala (HC Olomouc): Věděli jsme, že soupeř nebude jednoduchý. Navíc jsme byli v prvním kole trochu nervózní. Jsme rádi, že jsme neinkasovali a že máme tři body. Po té první vstřelené brance jsme hráli dobře, soupeř měl minimum šancí, zatímco my je měli i v oslabení. Z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství s hodně vyloučenými. Je začátek sezóny, takže na tom vysokém počtu vyloučených ještě musíme zapracovat. V přesilovkách bylo málo sřel od obránců, to musíme také zlepšit. V přípravě rozhodčí pískali benevolentně, dneska rozhodčí pískal všechny zákroky hokejkou. Musíme si na takové rozhodování zvyknout.

Jiří Rech (SK Kadaň): Jeli jsme do Olomouce pro body, bohužel si nevezeme ani jeden. První třetinu jsme měli tři nebo čtyři tutové šance, neproměnili jsme je a navíc jsme inkasovali. Po té brance měli domácí hru pod kontrolou a hráli lépe než my. Bohužel. Snad v sobotu doma tři body urveme. V přesilovkách jsme se ani pořádně nedostali do třetiny, do přesilovkových vzorců, navíc jsme málo stříleli na bránu. Celý zápas jsme se k ničemu nedostali, takže jsme na konci ani nezvažovali odvolání gólmana.