Kadaň prohrála na Slavii v nájezdech, své góly dala v přesilovkách

Marcel Holl | 19.09.2015 | |

P r a h a / K a d a ň - Kadaňští zajížděli k dalšímu kolu WSM ligy do vršovického Edenu. Diváci se první branky dočkali až v polovině zápasu, kdy se Slavie ujala vedení. Kadani se podařilo do konce třetiny vyrovnat díky gólu Nicolase Hlavy. Vedení Pražanům vrátil v 46. minutě Markovič. Sportovnímu klubu se i tentokrát podařilo srovnat, úspěšný byl Jaroslav Kůs. Do konce třetí části a ani v prodloužení už gól nepadl, takže musely rozhodnout nájezdy. V nich byl za Kadaň úspěšný pouze Szathmáry, tudíž si druhý bod připisují Sešívaní.

5.kolo, sobota 19.9.2015
HC Slavia Praha - Sportovní klub Kadaň  3:2sn  (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Micka (Kolařík, Čermák), 46. Markovič (Andres), rozh. náj. Markovič – 34. Hlava (Chrpa), 53. Kůs (Chlouba). Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Štětina. Vyloučení: 7:9 navíc Trefný (KAD) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1042. Střely na branku: 51:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Slavia Praha: Hylák – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Růžička – Robinson, Vas, Markovič – J. Doležal, Kašpařík, Micka – T. Doležal, Jurík, Čermák – Andres, Tomek, J. Veselý.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Mrázek, Szathmáry, Charousek, Tejnor, Trefný, Černý, Rohan, Tomáš Dvořák – Kůs, Chlouba, Koblasa – Hlava, Hejcman, Chrpa – Wágner, Šťovíček, R. Veselý – Müller, Vrána, Vaněk.

První třetina utkání s Kadaní připomínala první domácí zápas sešívaných. Slávisté byli na puku častěji, žádnou vyloženou šanci si ale dlouho nemohli vypracovat. Oba brankáři tak měli nejvíce práce při oslabení svých celků.

Na první vyloženou gólovou příležitost čekali diváci v Edenu do 18. minuty. Trochu překvapivě se v ní ocitli hokejisté hostí. Pražané propadli a Chlouba s Kůsem ujeli do rychlého přečíslení, celou akci zakončoval druhý jmenovaný, který ale na hbitě se přesouvajícího Hyláka nevyzrál, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Hned zkraje druhé periody hráli červenobílí dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Tu téměř celou strávili v útočném pásmu, prosadit se ale nedokázali. Radost z branky si však diváci užili zhruba o sedm minut později. Krátce po konci další přesilovky našel po Kolaříkově zablokovaném pokusu puk mezi kruhy nejrychleji Tomáš Micka, na jehož projektil pod břevno nedokázal Strmeň zareagovat.

Vedení si ale domácí příliš dlouho neužili. Ve 34. minutě totiž nechali na brankovišti volného Nicolase Hlavu. Ten nejprve mířil jen Hylákovi do hrudi, dorážkou ze vzduchu už se ale nemýlil. Ještě před druhou sirénou navíc mohli hosté jít i do vedení. Chloubův bekhendový pokus z bezprostřední blízkosti však zvládl Hylák zneškodnit.

Ve 46. minutě vedení na svou stranu opět překlopili slávisté. Po velké chybě obrany Kadaně zůstali Jaroslav Markovič s Robinsonem zcela osamoceni před Strmeněm. První jmenovaný nic nevymýšlel a střelou zápěstím ke vzdálenější tyči brankáře hostů překonal.

Žádný poklidný závěr utkání ze strany Pražanů se ale nekonal. Po vyloučení Juríka a Robinsona hráli i Kadaňští přesilovku pět, a chvíli dokonce šest na tři a první zmiňovanou variantu využili. Křižným pasem přes celé pásmo našel Chlouba Jaroslava Kůse, jenž z první trefil odkrytou část slávistické svatyně. Další branka už nepadla, a tak utkání dospělo do prodloužení.

Během pěti nastavených minut měli sešívaní k dispozici přesilovou hru, ani tentokrát během ní ale nedokázali skórovat a o bodu navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich dostal příležitost tentokrát Hylák, který dokázal pokrýt tři ze čtyř nájezdů soupeře a bod navíc díky dvěma trefám Jaroslava Markoviče v závěrečné dovednostní disciplině zůstal v Edenu.

Adam Kolář

Pavel Hynek (HC Slavia Praha): „Jsou to vydřené dva body. Bylo to úporné utkání. Musíme ocenit hru soupeře, protože se prezentoval celoplošným pojetím hry, je to mladé mužstvo, hodně bruslili, hráli houževnatě. My jsme se s tím těžko vyrovnávali. Dvakrát jsme vedli, bohužel jsme ani jednou vedení neudrželi. Ve druhém případě si sice myslím, že jsme neměli jít do tří po Robově (Robinsonově poz. red.) faulu, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Měli jsme proměnit přesilové hry, protože jsme jich měli opravdu hodně. Ve výsledku můžeme být rádi za bod z nájezdů a máme na čem pracovat do budoucna."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Zápas se Slavií se musel divákům líbit. Bylo to rychlé, tvrdé, oba týmy měly hodně šancí. Pro nás cenný první bod z venkovních zápasů po slušném výkonu. Slavia sestavou budí respekt, takže jsme se snažili se na zápas s ní připravit a jsme rádi, že se nám to podařilo. Nezbývá, než si přát, abychom i v dalších venkovních zápasech podávali podobné výkony."